Doporučujeme

Picross Mania - zakódované obrázky

Pokud jste již někdy zabrousili do trafiky, jistě jste si povšimli zakódovaných obrázků, zábavných křížovek, často i pořádně logicky náročných. Jejich počítačová verze vás pak provede všemi pravidly pěkně od začátku.
70

Picross Mania

Platforma: Shareware
Výrobce: MJK

Stáhnout
RorsarchVedle denního tisku či tabáku můžete v běžném novinovém stánku zakoupit také různé druhy logických luštěnek, mezi něž vedle osmisměrek (pro herní průmysl trochu nevhodných) přichází ke slovu také vybarvované logické obrázky, kterým jsem se v dřívějších dobách také velice ráda oddávala. Počítačové zpracování této oblíbené kratochvíle jsem tedy pochopitelně musela zrecenzovat a podělit se o něj s vámi.

Pro ty, kteří princip tohoto logického luštěRorsarchní neznají, bude sžití se s Picrossmania trochu obtížnější. Naštěstí jsou ale oba dva ze základních nabízených módů pojaty vždy úplně od začátku, přičemž v prvních levelech s nízko nasazenou laťkou obtížnosti pochopí hru jistě každý. Hrací plochou se vám stávají prázdné pravidelné čtverečky o různé velikosti. Začínáte na dosti triviální ploše o velikosti 4x4 ta ale s každým dokončeným levelem poroste, stejně jako se bude ztěžovat obtížnost.

Ta až tak moc s velikostí plochy nesouvisí, spíše je závislá na číslech, která jsou pod ní vepsány a tedy i obrázkem, který budete ve výsledku zdobit obrazovku. K tomu ale vede dlouhá cesta a sestává právě z používání dole rozepsaných čísílek, které určují pozici puntíku na obrazovce a právě těmito jednobarevnými body je kresba tvořena. Postup jak k výsledku dojít je hned několik a nejlépe, když si každý najde svou vlastní strategii. Obecně je ale dobré začít řádky, které jsou podle čísel asi nejzaplněnější a tedy je můžete i na prázdnou plochu jednoznačně umístit. Teprve na ně Rorsarchse nabalují další a další řádky, i sloupce, jejich vhodnou kombinací jednoduše zjistíte, kde vlastně je vybarvené pole a kde naopak nechat volné místo. Co se lehkého vysvětlení týče, čísla na okrajích vždy patří k danému řádku nebo sloupci a znázorňují počet kostiček v jednotlivých skupinách. Navíc mezi jednotlivými skupinami je nutno ponechat mezeru o velikosti alespoň jednoto čtverečku. To v praxi znamená, že máte-li vedle řádku přidaná čísla 4 a 1. Znamená to, že zde bude celkem pět vyplněných políček, přičemž mezi tím o jedno a skupince se čtyřmi bude třeba vynechat jedno pro mezeru. Pokud aktuálně operujete s tabulkou, která má jen šest sloupců nemusíte vlastně umístění ani v nejmenším promýšlet, vzhledem k tomu, že umístění skupinek odpovídá i pozice čísel vůči sobě (tzn. Číslo vpravo se i v tabulce nachází více vpravo než skupinka s číslem vlevo).

S Pisscrossmanií ale bohužel souvisí jedna velká nepříjemnost. Zdarma není šířena plná verze a za plný počet 150 křížovek si budete muset připlatit. Důvod proč vám i přes to projekt nabízíme na Plných Hrách je, že i ve volně šiřitelné verzi s více než 50ti puzzly najdete zábavu na hodiny, což mnohé freewarovky ani nenabízí.


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

MS v hokeji 2024

Zaměstnání

Střední školy

Biatlon 23/24

Vláda

Témata

Nepřehlédněte