Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

123 Free Solitaire 2009 - karetní klasika v novém hávu

aktualizováno 
Vzpomínáte si na univerzálního zabijáka pracovního času jménem Solitaire? Dnes si můžete stáhnout jeho vylepšenou verzi s desítkou různých variant a novou grafikou.
75

123 Free Solitaire

Platforma: Freeware
Výrobce: TreeCard Games

  • kompaktní grafika
  • několik variant her

Stáhnout

123 Free Solitaire 2009

123 Free Solitaire 2009Internetové připojení je dnes standardně dostupné ve většině kanceláří. S rozmachem sociálních sítí a webových her proto většina znuděných zaměstnanců přešla na tento způsob zabíjení pracovní doby a zanevřela na legendu z nejpovolanějších – Solitaire ve Windows. Pokud vám však hraní karet schází, je na čase si stáhnout verzi, která má rozhodně co nabídnout a dost možná se stane kratochvílí i mimo práci! 123 Free Solitaire má sice poněkud hazardem zavánějící název, ale jde o freewarovou verzi komerčně prodávané hry Sol Solitaire (aktuálně ve verzi 2009), což je vůbec nejrozsáhlejší zpracování Solitairu s více než 500 variantami. Bezplatná verze samozřejmě nabízí méně typů her, ale i tak vám garantuji, že o většině z nich jste nikdy neslyšeli.

Po spuštění hry vás nejprve zarazí vzhled, jenž téměř detailně kopíruje nejnovější verzi kancelářského balíku Office. Zpovzdálí mžourající šéf se tak může mylně domnívat, že máte otevřený nějaký textový dokument. Také ovládání probíhá podobným způsobem skrze jakousi verzi tlačítka Start v levém horním rohu.

123 Free Solitaire 2009 2Celkem si můžete vybrat z deseti odlišných typů her (Diplomat, Eighteens, Flower Garden, FreeCell, GrandFather´s Clock, Klondike, Pyramid, Royal Randezvous, Spider a Yukon), přičemž varianta rozšířeného Spideru má tři odlišné verze. Nebudu vás nudit detailním výkladem pravidel, ostatně k tomu slouží nápověda, jen se zmíním o prvcích, v nichž jsou největší rozdíly. Předně je to počet balíčků a odkládacích míst. Někdy lze využít jakési skladiště a tahat z jedné či více hromádek, jindy musíte zápasit s rozdanými kartami až do konce a o úspěchu rozhoduje hlavně štěstí. Jiné partie jsou o strategii a faktor štěstí se uplatňuje jen minimálně. Znamená to, že většinu partií dohrajete až do konce, a úspěšnost závisí na vaší rychlosti.

Dalšími faktory jsou obtížnost, což přímo souvisí především s počtem rozdání (někdy je jenom jedno, jindy můžete balíček otáčet bez omezení). Karty často vzešly jako náhražky jiných deskových her. I zde 123 Free Solitaire 2009 3vám některé varianty budou připomínat jiné známé hry jako pexeso (kdy musíte skládat dohromady páry karet) či Mahjongg (odkrývání několika vrstev karet).

Ne sice nezbytnou, ale přesto vyhledávanou možností jsou u karetních simulátorů vlastnosti prostředí. I zde si můžete zvolit třeba rub karty nebo barvu hracího stolu. Samotné zpracování je na velmi vysoké úrovni, i když posuzovat grafiku je poměrně irelevantní. Karty však tvoří s uživatelským rozhraním kompaktní celek, a to se cení nejvíc. 123 Free Solitaire je vhodný pro všechny fanoušky karet. Sice nabízí jen hry z rodiny Solitaire, ale spousta z nich obsahuje prvky i jiných klasik, jak se postupem času promíchávaly.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 61 čtenářů

Nejčtenější

Při experimentu v Umfend si vytvoříte novou přítelkyni

Umfend

Hádky s protějškem bývají vyčerpávající a nepříjemné. A co teprve, když je vaším druhem duch? Italská domácnost v...

Vesmírná Voidship vám dovolí postavit si vlastní loď

Voidship

Voidship, ačkoliv prozatím v raném stádiu vývoje, je skvělá kombinace akční a taktické hry s mírnými prvky her na...Další z rubriky

Vězení kolem vás v The Basement's Calling není tím, čím se zdá

The Basement's Calling

Logické hry, ve kterých je třeba uniknout z uzavřené místnosti jsou velmi známé a oblíbené. The Basement's Calling vás...

The Dark Mod přináší legendární Thief moderním hráčům

The Dark Mod

Město spí pod rouškou mlhového oparu a oblohu osvětluje jen srpek měsíce. Přesně v takových chvílích vyráží do ulic...

Ztroskotání ve skvělé Alluvium bude víc, než dramatické

Alluvium

Zapomeňte na klidné tropické prostředí opuštěného ostrova. V této skvělé adventuře s kompletním namluvením a...Najdete na iDNES.cz