Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

15 Minutes – co se dá stihnout za čtvrt hodiny?

  9:19aktualizováno  9:19
24 Hodin. Tolik měl času Jack Bauer na záchranu světa. Že to zvládnete dřív? No, uvidíme.
85

15 Minutes

Platforma: Freeware
Výrobce: Tim Hengeveld

  • krátké, ale intenzivní
  • skvělá grafika a ještě lepší hudba
  • systém rozhovorů
  • humorné (A to jsem z 24 Hodin viděl asi jen tři díly.)
  • nejde uložit
  • technicky nedotažené

Stáhnout
15_02

15_02

Kiefer Sutherland se ještě ani pořádně nevydýchal z neustálého běhaní v šesti řadách seriálu 24 Hodin a už musí ze všech stran poslouchat různé provokativní narážky na tento televizní počin. Je to vcelku pochopitelné: Nejenže byl tento seriál v jistých aspektech novátorský, ale především v zemi za oceánem si vydobyl téměř legendární status. Jak jinak by mohlo vzniknout tolik řad, že? O kvalitách tohoto seriálu klesajících s každou další sérií ale raději pomlčme. Anebo ne! Pojďte si do Kiefera taky rýpnout!

15_04

15_04

15 Minutes je herní parodií právě na téma zvláštního agenta Jacka Bauera a jeho lapálií. Vše sedí dokonale. Adrenalinová a špatně placená práce. Absurdně krátký termín ke splnění úkolů. Zrádci v řadách vlastních kolegů...Hm. Pořád mluvíme o agentech? Už jsem si myslel, že o redaktorech. Vše sedí. Tedy až na jméno hlavního hrdiny. Ve 15 Minutes se jmenujete Jack Brewer a váš digitální časoměr, který nemilosrdně odpočítává vteřiny funguje i když spíte. To ale není na dlouho. Jedno zazvonění a už jste zase na stopě obrovského komplotu sahajícímu až do nejvyšších vládních vrstev a zneškodňujete atomovou bombu. Prý dvakrát nevlezete pod stejný okap, ale Jackovi se to daří znovu a znovu. Jen ten časový limit je jaksi čím dál kratší.

15_07

15_07

Ačkoliv je hra vytvořena v notoricky známém AGS enginu a měl jsem donedávna pocit, že tento herní systém znám lépe, než pohled toho ubožáka v zrcadle, byl jsem zaskočen. Rozlišení 1024x768 není zrovna ve sféře freeware adventur zajetým standardem a díky tomu hra vypadá skutečně pěkně. V souladu se stylizovaným ztvárněním pak graficky 15 Minutes působí velmi svěže a čistě. To samé se však dá říci i o hratelnosti, což je ještě lepší. Při rozhovorech máte vždy několik možností jak odpovídat a krátký časový limit na rozmyšlenou. Nevidíte přitom přesně to, co hlavní hrdina řekne. Vybíráte pouze styl, vyznění jeho odpovědi, jako je agresivní, defensivní, nezaujatý a podobně. Tento způsob vedení rozhovorů je, pokud ne přímo originální, tak alespoň velmi neokoukaný a získáváte tím pocit, že vám hlavní hrdina má stále co říct.

15_05

15_05

15 Minutes by si za své zpracování zasloužila možná i vyšší hodnocení, ale protože se hra nedá uložit a je po technické stránce nedotažená (Nemá např. menu.), dostává „pouze“ toto. Svých patnáct minut slávy si ale za skvělou hratelnost, vynikající hudbu, grafiku a humor bez debat zaslouží.

Jen tak mimochodem. Nezkoušejte otevřít víko od atomové bomby pomocí výstřelu z pistole. Nefunguje to :)

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

28 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz