Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

360 Snake - hbitý plaz opět na scéně

  12:00aktualizováno  24. května 10:11
Fandové hada můžou jásat. 360 Snake je dalším klonem této jednoduché hry. Obléká hada do nového kabátu, ale jinak se můžete těšit na neměnnou klasiku, která nikdy neumírá.
60

360 Snake

Platforma: Freeware
Výrobce: JB

Stáhnout

360snake1

Klonů hada už vyšlo tolik, že by si jeden mohl myslet, že už nikoho nemůže napadnout tvořit hady další. Ale je to omyl. Had si totiž získal poměrně výsadní postavení na trhu a díky své jednoduchosti dokáže oslovit široké spektrum lidí. Nejinak je tomu i v případě 360 Snake.

Před startem máte na výběr z několika různých módů hraní. Můžete hrát sami nebo zvolit souboj s kamarádem. Pokud hodláte hrát s kamarádem, budete mít každý pět životů a kdo je vyplýtvá první, prohrál. Jinak si můžete vybrat tři módy. Jednak je přítomen klasický had, kdy se můžete pohybovat pouze vertikálně nebo horizontálně. Zajímavější a zábavnější je však varianta hada se zdmi nebo bez nich. Hada budete v těchto módech ovládat pouze dvěmi tlačítky a můžete se po hrací ploše pohybovat zcela libovolně, jak vám to prostor dovolí. Dalším zpestřením oproti klasickému hadovi je skutečnost, že se na hrací ploše nachází hned trojice červených bodů, které 360snake2můžete sbírat. Záleží tedy jenom na vás, jaký z nich seberete a nemusíte se soustředit na pouhý jeden bod, což přidává na hratelnosti. Asi nemusím podotýkat, že po sebrání každého bodu se prodlouží délka vašeho hada a když nabouráte do zdi nebo do těla hada, hraní pro vás končí. Zapíšete své skóre do tabulky a můžete se pustit do jeho překonávání.

Grafika je na hada poměrně solidní. Na hada píši z toho důvodu, že na jednom hadovi a třech bodech, co do výčtu všech grafických prvků, se toho příliš vylepšit (nebo zkazit) nedá. Výjimkou je v tomto případě pouze 3D zpracovaný had v podobě Cube The Worm Game. Achillovou patou je pro všechny klony hada přehlednost a ta se v případě 360 Snake povedla slušně. Sbírané červené body by mohly být o něco více zřetelné, ale problémy s jejich viditelností byste mít neměli. Hra360snake3telnost je hadová. Kdo má rád hada, bude mít rád i 360 Snake, kdo hada nesnáší, bude nesnášet i 360 Snake. S ovládáním nejsou žádné problémy a plynulost je bez chyb. Nenarazil jsem ani na žádné buggy, had se nikde nezasekává ani netropí jiné nezbednosti. Drobnou výtku bych měl ke k ocasu hada, který se sice efektně vytrácí, ale pro hráče nemusí být jasné, kde had ve skutečnosti končí. Při hraní si poslechnete pěkný audio doprovod.

360 Snake je další kopií hada, která přináší vlastní zpracování a několik málo novinek. Fandové hada mohou 360 Snake bez bázně a hany vyzkoušet, ale i ostatní hráče by mohla tato hra na chvíli zaujmout. Pokud tedy nepatří do klubu Nepřátel všech hadů.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

22 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz