Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

3D Bang Bang – dělostřelectvo v akci!

  12:00aktualizováno  25. ledna 10:52
Pistole a brokovnice už Vás nudí? A co takhle si zkusit nějaký větší kalibr? V dnešní hře si na protivníka vyšlápnete rovnou s dalekonosným dělem! A to už za vyzkoušení stojí, nemyslíte?
60

3D Bang Bang

Platforma: Freeware
Výrobce: DefiantSoft!

Stáhnout

3D Bang BangMěřítkem kvality mnoha akčních her je právě arzenál zbraní, které jsou k dispozici. Obecně platí heslo, čím větší spoušť zbraň nadělá, tím lépe. A pokud je výběr široký, je to rozhodně další plus. Autor dnešní hry se tímto heslem řídil jen z poloviny, nutno ale dodat, že to vůbec nevadí. Zbraň je tu totiž jen jedna jediná, zato ale s kalibrem, jaký by jste ani v nejakčnějších střílečkách nenašli. Kam se hrabou rotační kulomety nebo raketomety, dnes budeme střílet z dalekonosného děla! Už tento fakt dokáže rozproudit adrenalin v žilách správného ničitele. Důležité je ale znát ještě jeden nepostradatelný fakt. Co je potřeba zničit? Nebude to nic jiného, než další dělo, které je v moci Vašeho protivníka. A ten se s Vámi rozhodně mazlit nebude, takže pokud si nepospíšíte, brzy se dozvíte na vlastní kůži, jak nepříjemný je zásah z pořádného kanónu.

3D Bang BangTedy, ono to s tím spěchem zas tak horké nebude, protože celá hra je tahová. I ve válce jsou pravidla, takže žádné zběsilé střílení nečekejte. Vše si musíte pořádně promyslet. A když říkám pořádně, tak myslím opravdu pořádně. Nejenže je nutné odhadnout úhel pod kterým má dělo střílet, ale také sílu a hlavně směr. Říkáte si, vždyť to je jasné, střílím přímo na nepřítele. Kdepak milý vojáku, nic takového. On totiž fouká vítr! A při velkých vzdálenostech Vám projektil vychýlí pořádně, to se vsaďte. A v této hře to platí obzvlášť. Nestřílíte totiž žádnou dělovou kouli, nebo něco podobného, ale jakýsi energetický výboj (a ten vypadá opravdu nádherně, zvlášť pokud ho sledujete při letu na cíl…). Ten je větrem ovlivňován opravdu hodně. Kolikrát se stane, že cíl ve svém zorném poli téměř nevidíte a nakonec přeci jen trefíte. Bohužel, často mi přišlo, že je vítr jaksi nevypočitatelný. Nebo spíš špatně vypočítaný. Autor by měl rozhodně na výpočtu odchylky ještě zapracovat.

3D Bang BangGrafika hry je vcelku pěkná. Zvlášť krajina – hrajete na ostrůvcích, kolem se vlní moře, koukáte na pěknou oblohu… jenže svět je úplně bez stromů a ohraničen podivně se vlnící bariérou. A model děla? Jednoduchý a prakticky jednobarevný. Stručně řečeno, grafika je pěkná, ale až příliš ochuzená o detaily. Co je ale vysoce nadprůměrné, je ozvučení tohoto dílka. Hudebních doprovodů je tu hned několik (a můžete mezi nimi přepínat!) a ke všemu jsou opravdu chytlavé. Absence zvuků tak vůbec nevadí, protože je plně vynahrazuje hudba na pozadí. Ještě jsem se nezmínil o módech hry. Jsou celkem tři. Můžete si to rozdat s počítačem, což ale po pár minutách hraní ztrácí smysl, protože se mi nepodařilo donutit počítač, aby mě trefil. Tím je hraní prakticky zbytečné, protože výhra je jen otázkou času. Druhou volbou je hra dvou hráčů na jednom počítači. To už je mnohem zajímavější - během chvilky můžete rozpoutat bitvu se svým kamarádem o to, kdo příště platí v hospodě. A nakonec třetí mód. Není to nic jiného, než hra po síti. Tu jsem bohužel nemohl (nenávidím firewally) vyzkoušet.

3D Bang BangNevýhodou hry je, že má na začátku poměrně netradiční nastavení (kamera se pořád otáčí kolem děla – při tom se opravdu mířit nedá). A tak je téměř nutností spustit tutoriál a poté ještě přenastavit několik věcí v sekci Settings. Já osobně doporučuji statickou kameru a vypnutí větru. Po této změně nastavení se dojem ze hry hodně zlepší. Díky tutoriálu se také dozvíte, co dělat, kdyby jste nemohli nepřátelské dělo najít. Stačí prostě koukat na oblohu a hledat svislou bílou čáru světla, které ukazuje, kde je nepřítel. Celkově je 3D Bang Bang opravdu dobrou hrou, bohužel trochu nedotaženou. Zábava začíná až ve chvíli, kdy najdete někoho, kdo by si ji s Vámi zahrál buď na jednom počítači, nebo po síti. Kdyby autor udělal model děla detailnější a svět propracovanější, jistě by se jednalo o vysoce nadprůměrný titul. Takhle je to ale další z řady průměrných her s velkým potenciálem. Škoda, chybělo málo.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 37 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz