Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

3D PacMan Board - zase ten pacman

  12:00aktualizováno  16. srpna 9:14
Pacmanů na našem serveru můžete najít opravdu spoustu. Domnívám se ale, že ještě žádný tu nebyl v trojrozměrném kabátku. Jestli je vám tento typ hry blízký, pak připočtěte pěknou barevnou grafiku, spoustu kol, příjemnou muziku a vězte, že se budete náramně bavit.

3D PacMan Board

Platforma: Freeware
Výrobce: Zvika Israeli

Stáhnout

3D

I když jsem už propařil opravdu hodně her, které se legendárnímu Pacmanovi podobaly, nikdy mě natolik neomrzely, abych si už nedokázal stáhnout další hru. A ještě k tomu, když se jedná o hru ve 3D, která má jak pěkné grafické a hudební zpracování, tak i spoustu různě těžkých levelů, které se každým novým mění. Prostě další jedna kvalitní hra do sbírky, která si jistě najde spoustu nových a „hladových“ majitelů.

Jedinou vadou na kráse tu asi bude její velikost, která rozhodně nepotěší nejednoho majitele modemu. Bohužel to budete muset překousnout a zaručuji vám, že se to zaručeně vyplatí. Pak už na vás čekají jen samá příjemná překvapení. Tím prvním bude (nejdříve se ale hra musí načíst) jednoduché menu obsahující čtyři nabídky. I když není nijak moc graficky přepychové, jeho hudební a zvukové podbarvení vás rychle naladí do herní atmosféry. Na myšku zde zapomeňte, stejně jako hru, tak i menu budete ovládat pouze na klávesnici (nikoliv numerické). Do prvního levelu se dostanete po použití klávesy „1“.

3D

Co je ve hře hlavním cílem by dopodrobna popisovat asi nemělo smysl, ale pro ty, kteří se s touto hrou setkávají poprvé, vysvětlím jen stručně. Ovládáte tu tradičně kuličku zvanou Pacman, se kterou je nutné posbírat všechny malé červené kuličky, které se v kole nacházejí. Jakmile budou všechny sebrány, postupujete do dalšího kola. Nesmím ale zapomenout na nepřátele, kteří se vám váš úkol snaží co nejvíce ztížit. Pohybují se ve všech směrech a narazíte na ně skoro na každém rohu, takže je nutné je spíše obcházet. Jako vždy se jejich počet s přibývajícími koly zvyšuje, i když v 3D PacMan Board to není tak rapidní. Rozhodně byste si měli nejdříve každý krok dobře promyslet, protože i tady platí, že každý tělesný kontakt s nimi znamená jeden život dolů.

Samozřejmě, že tu také narazíte na nějaké ty bonusy, které vám hru zlehčují. Tím prvním asi budou staré známé barevně odlišené kuličky, po jejichž sebrání se vaši nepřátelé změní a vy je můžete po určitou dobu likvidovat. Po každém zlikvidovaném se sice opět objeví další, ale v nouzi se to jistě hodí. Horší v 3DPMB je, že se ten nový po sežrání může objevit zrovna na tom místě, jako ten, kterého jste právě sežrali, takže přijdete o život, i když se budete snažit, jak budete chtít:-). Druhým bonusem tu je nový život. Ten je vám přidán, jakmile seberete pěkný velký hamburger. Zpravidla je možné sebrat pouze jeden za kolo. Na výjimku jsem zatím nepřišel. Do třetice všeho dobrého tu je malá „houska“ která vám přidá 100 bodů. Když ji ovšem seberete. Hamburger ani houska na vás ale nečekají věčnost, takže pokud je chcete sebrat, musíte sebou hodit. Jinak další body získáváte za sbírání kuliček a za dokončení kola.

3D

Docela zajímavou novinkou tu je možnost rychlého uložení a nahrání. K tomu vám poslouží klávesy F5 a F6. Pokud ale tento způsob hry neuznáváte, není nikde psáno, že ho musíte používat. Neměl bych zapomenout ani na velmi známý a často v nouzi používaný teleport. Ten je tu ale vymyšlen malinko jinak, než jsme zvyklí. Teleportovacích dírek (jak to jinak nazvat?) tu je kolikrát až nepříjemně mnoho. Nikdy totiž nevíte, kam vás to přemístí, takže raději doporučuji vyhýbat se. Místa na to je většinou hodně, protože do cestiček se třeba vejdete i s jedním nepřítelem najednou vedle sebe. Když už do ní ale spadnete, modlete se, abys vás to nevyhodilo přímo před vašeho soka. Nevím, jestli to hodnotit jako kladnou věc či jako zápornou. Někdy se to totiž hodí, jindy to zase škodí.

Velmi významnou roli tu hraje hudební stránka. Ta se mi opravdu líbila. Nejenže do ní bylo zahrnuto spoustu zvuků (při sbírání kuliček, při narazení na nepřítele, změna nepřítele atd.), ale hlavně tu je báječná rychlá doprovodná muzika, u které rozhodně neusnete:-). Grafická stránka je také opravdu na vysoké úrovni. Každé kolo je něčím odlišné (barvou, rozmístěním modrých zátaras) a nikdy by vás nemělo omrzet. Pohled na hru je izometrický. Jestli jste si někdy mysleli, že vás už žádný klon Pacmana nemůže překvapit a už vůbec ne zaujmout, pak si zkuste zahrát toho dnešního. 14 různě těžkých kol zase tak snadné udělat není. To mi věřte.

Autor:


Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz