Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

3D Reversi Deluxe - perfektní klon reversi

aktualizováno 
Znáte logickou hru Reversi a baví vás? Pak není nejmenší důvod nevyzkoušet její perfektní přepracování s nádhernou 3D grafikou a solidní hratelností.
86

3D Reversi Deluxe

Platforma: Freeware
Výrobce: Grass Games

  • kvalitní 3D grafika
  • několik módů, počítačových protivníků

Stáhnout

3D Reversi Deluxe

3D Reversi DeluxeReversi je docela známý logický koncept, kterého se chopili vývojáři ze zahraničního týmu Grass Games, kteří mají za sebou kupříkladu velmi zajímavou sportovní simulaci ping pongu, taktéž zpracovaná ve třech dimenzích, jako je tomu v případě tohoto projektu. Ten tvůrci vydali poté, co si dali chvíli pauzu a oddych a jedná se výjimečně o hru zcela zdarma. 

Nejprve je tedy na místě trochu si vysvětlit, co vlastně Reversi je. Logická hra se odehrává na pravidelné desce rozdělné do čtverců, přičemž do každého je možné vložit jeden herní kámen. Tyto kameny mají pro každou hru vždy dvě barvy, světlou a tmavou. Každou z nich si přivlastní jeden z hráčů a pokládá je na herní plochu, přičemž cílem je na konci hry (po zaplnění celého pole) mít na herní ploše větší 3D Reversi Deluxemnožství kamenů než se to podaří protivníkovi. Návodů jak toho je dosáhnout je mnoho a většinou vyhrává lepší rozhodování a strategie. Vše ale vychází ze základních pravidel, kdy položením kamene na plochu dojde k přebarvení všech kamenů mezi tímto nově položeným a jiným vaší barvy na daném řádku, sloupci nebo dokonce i v úhlopříčce. Abyste to měli trochu jednodušší, hra vám intenzivně napovídá, kam můžete v danou chvíli kámen položit. Která pozice je nejvýhodnější, toto rozhodnutí už je zcela na vás. 

Nejlépe si stejně všechny herní principy ozkoušíte přímo v akci. Pokud teprve začínáte, bude možná rozumnější zvolit ces3D Reversi Deluxetu přes kategorii Singles, což jsou vlastně jednotlivé souboje s vybraným protivníkem. Toho si můžete dokonce před hrou podle svého uvážení vybrat, přičemž vodítkem je vám především statistika výkonnosti. Ti lepší dostali od autora naděleno trochu více inteligence a předvedou vám strategie, při kterých si začátečník ani neškrtne. Dalším logickým krokem je League, kde se již s nejméně dvěma dalšími oponenty budete prát o dobré umístění. Volba protihráčů je na vás a to dokonce i jejich množství a hrát tak můžete ve třech stejně jako šesti. Pro ty nejnáročnější tvůrci nezapomněli ani na multiplayer a nebo hru dvou hráčů na jediném počítači. 

Grass Games odvedli vynikající práči. Po grafické stránce se dočkáme různě zabarvených herních ploch, odlišných kamenů a to vše v 3D grafice. Každý virtuální hráč má svůj vlastní kreslený avatar a vše je zkrátka vyšperkované do posledního detailu. Sečteno a podtrženo jedna z nejlepších příležitostí na freeware scéně jak si Reversi zahrát.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

86 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz