Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

3D Reversi Deluxe - perfektní klon reversi

aktualizováno 
Znáte logickou hru Reversi a baví vás? Pak není nejmenší důvod nevyzkoušet její perfektní přepracování s nádhernou 3D grafikou a solidní hratelností.
86

3D Reversi Deluxe

Platforma: Freeware
Výrobce: Grass Games

  • kvalitní 3D grafika
  • několik módů, počítačových protivníků

Stáhnout

3D Reversi Deluxe

3D Reversi DeluxeReversi je docela známý logický koncept, kterého se chopili vývojáři ze zahraničního týmu Grass Games, kteří mají za sebou kupříkladu velmi zajímavou sportovní simulaci ping pongu, taktéž zpracovaná ve třech dimenzích, jako je tomu v případě tohoto projektu. Ten tvůrci vydali poté, co si dali chvíli pauzu a oddych a jedná se výjimečně o hru zcela zdarma. 

Nejprve je tedy na místě trochu si vysvětlit, co vlastně Reversi je. Logická hra se odehrává na pravidelné desce rozdělné do čtverců, přičemž do každého je možné vložit jeden herní kámen. Tyto kameny mají pro každou hru vždy dvě barvy, světlou a tmavou. Každou z nich si přivlastní jeden z hráčů a pokládá je na herní plochu, přičemž cílem je na konci hry (po zaplnění celého pole) mít na herní ploše větší 3D Reversi Deluxemnožství kamenů než se to podaří protivníkovi. Návodů jak toho je dosáhnout je mnoho a většinou vyhrává lepší rozhodování a strategie. Vše ale vychází ze základních pravidel, kdy položením kamene na plochu dojde k přebarvení všech kamenů mezi tímto nově položeným a jiným vaší barvy na daném řádku, sloupci nebo dokonce i v úhlopříčce. Abyste to měli trochu jednodušší, hra vám intenzivně napovídá, kam můžete v danou chvíli kámen položit. Která pozice je nejvýhodnější, toto rozhodnutí už je zcela na vás. 

Nejlépe si stejně všechny herní principy ozkoušíte přímo v akci. Pokud teprve začínáte, bude možná rozumnější zvolit ces3D Reversi Deluxetu přes kategorii Singles, což jsou vlastně jednotlivé souboje s vybraným protivníkem. Toho si můžete dokonce před hrou podle svého uvážení vybrat, přičemž vodítkem je vám především statistika výkonnosti. Ti lepší dostali od autora naděleno trochu více inteligence a předvedou vám strategie, při kterých si začátečník ani neškrtne. Dalším logickým krokem je League, kde se již s nejméně dvěma dalšími oponenty budete prát o dobré umístění. Volba protihráčů je na vás a to dokonce i jejich množství a hrát tak můžete ve třech stejně jako šesti. Pro ty nejnáročnější tvůrci nezapomněli ani na multiplayer a nebo hru dvou hráčů na jediném počítači. 

Grass Games odvedli vynikající práči. Po grafické stránce se dočkáme různě zabarvených herních ploch, odlišných kamenů a to vše v 3D grafice. Každý virtuální hráč má svůj vlastní kreslený avatar a vše je zkrátka vyšperkované do posledního detailu. Sečteno a podtrženo jedna z nejlepších příležitostí na freeware scéně jak si Reversi zahrát.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

86 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Jobs Contact
Šéfmontér (25.000 - 50.000 Kč)

Jobs Contact
Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj
nabízený plat: 25 000 - 50 000 KčNajdete na iDNES.cz