Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

3DTextAdventure je originální kombinace dvou žánrů ve skvělé grafice

  12:20aktualizováno  12:20
Jeden žánr, který 3DTextAdventure kombinuje, je zastaralý a zapomenutý, druhý je živoucí, i když trochu upadající. Dohromady jsou ale zkrátka skvělé. Tento originální mix adventury a textové hry vám to dokáže.
100

3DTextAdventure

Platforma: Freeware
Výrobce: auspaco

  • skvělá kombinace adventury a textové hry
  • krásná, i když trochu statická grafika
  • na poměry her zdarma dlouhá herní doba
  • někomu může psaní stále stejných příkazů přijít otravné

Stáhnout

3DTextAdventure | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

3DTextAdventure

Takzvané textové adventury jsou žánrem minulosti. Od té doby, co hernímu světu vládne 3D grafika, nikoho psaný text moc neláká. V 3DTextAdventure se ale přesvědčíte, že stará hratelnost a prvotřídní vizuál mohou ruku v ruce vytvořit originální a nečekaně zábavné dílko. Hru totiž ovládáte psaním příkazů na klávesnici.

3DTextAdventure

Píše se daleká budoucnost a vy, jako hlavní hrdina hry, jste byl zrovna na cestě do práce. Auta už neexistují a vznášedla jsou pomalá. Lidé z vyšších vrstev k transportu používají teleportační obleky. Jak už to bývá, příležitosti se chopily firmy z východu, které začaly vyrábět tyto obleky pro méně majetné. Ovšem riziko jejich poruchy je mnohem vyšší než v případě kvalitního výrobku, za který si připlatíte. Vy jste si pořídili levnější variantu.

3DTextAdventure

A co čert nechtěl, dneska do práce asi včas nepřijdete. Levnému obleku došla energie, která se musí pravidelně doplňovat a tak vás zabudovaný počítač „vyhodil“ na neznámé místo. Ještě že vás neteleportoval někam do zdi. Onen počítač ovšem není jen obyčejná umělá inteligence, ale zkopírované vědomí jednoho ze zaměstnanců firmy, která oblek vyrobila. Vědomí, které s vámi komunikuje skrz text v konzole, je tak celkem veselé a zábavné.

3DTextAdventure

Umělá inteligence je vaším průvodcem. Musíte zjistit, kam vás oblek poslal a najít nejbližší stanici k doplnění energie. Hra vám cestu komentuje ve formě textu, který reaguje na dění na obrazovce. Stejně tak funguje interakce s prostředím. Když například vidíte květináč, můžete obleku přikázat, aby květináč prozkoumal. Napíšete do konzole „examine“ a UI vám poví, že je v něm zcela obyčejná kytka. Takto probíhá manipulace s veškerými věcmi.

3DTextAdventure

Dveře otevíráte příkazem „open“, věci berete pomocí „take“ a podobně. Díky vestavěné nápovědě není možné, abyste se nějak zasekli. Leda tak, že neumíte anglicky. Samotné prostředí je vytvořeno na Unreal enginu, takže grafika oplývá krásami, které lahodí oku hráče. Vše je vyvedeno do detailů a jedinou poznámkou zde snad může být, že je hráčovo okolí trochu statické a nehybné.

3DTextAdventure

3DTextAdventure je hrou pro ty, co se nebojí experimentovat. Složenina klasické adventury a textové hry v tomto podání funguje skutečně na výbornou. Oblek vám často cestu zábavně komentuje a pokud vám nevadí, že budete muset neustále něco psát na klávesnici (což je proti modernímu trendu stále jednodušších her), užijete si něco kolem tři čtvrtě hodiny originálního hraní.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

100 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz