Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

A Christmas Story - sbírejte dárečky

  12:00aktualizováno  30. prosince 5:34
Co byste dělali ve chvíli, kdy jste bez peněz a potřebujete tajemné anonymce, která vás požádala o schůzku, přinést nějaký ten dáreček? Zachovejte se jako hrdina této hry a poctivě si je posbírejte!
40

A Christmas Story

Platforma: Freeware
Výrobce: Kostellano

Stáhnout

Xmas StoryAčkoliv jsou Vánoce především symbolem klidu, pohodlí a času stráveným s našimi nejbližšími, v kategorii her je hlavním symbolem vedle Santy Clause zejména menší či větší dárečky. Vždyť vezměme si pro příklad dvě nejpovedenější vánoční gamesky letošního roku – Santa Clause in Trouble 2 a Santa Ride!. Podíváme-li se na ně trochu podrobněji, dalo by se s malou nadsázkou říci, že v obou šlo prakticky o to samé, pouze v poněkud jiném podání. A o čem to mluvím? No přeci o sbírání jednoho úhledně zabaleného balíčku za druhým. Ani Christmas Story nebude pražádnou výjimkou a vaší hlavní náplní bude již tradičně sbírání vánočních dárečků všech možných barev.

Jelikož se v překladu jedná o vánoční příběh, nesmí pochopitelně chybět nějaká ta dějová linka, do níž jste uvedeni krátkým, leč příjemným intrem. Vše začíná ve chvíli, kdy vaše hlavní postava, malý kluk, usne nad rozečtenou knížkou a vzbudí jej až poklepání na dveře místním pošťákem, který mu donesl záhadný rXmas Storyůžový dopis. Ačkoliv není podepsaný, našeho hrdinu velice potěší. Ptáte se proč? Je totiž od nějaké slečny, která pro něj má dáreček a hodlá mu jej předat na udaném místě. Na chvíli se chlapce zmocní panika, neboť peněz nemá nazbyt a pochopitelně nemůže přijít bez jakéhokoli překvapení. Pak si však rozpomene na jednou oblast, přes níž by se mohl k slečně vydat. Ačkoliv jde o zemi, která je něčím jedinečná a sice tím, že kamkoli se podíváš, tam leží nějaký ten dáreček, který je možno sebrat.

Tato štědrá země je totiž obývána zlými a krvelačnými potvorami, které se naoko tváří jako obyčejné vlídné předměty. Mluvím především o sněhulácích, kteří dokáží v jedné jediné sekundě vystřelit svou hlavu několik metrů od sebe a zasáhnout tak vše, co se v daném místě nachází. Tím však výčet nepřátel ani zdaleka nekončí a narážet budete kupříkladu také na stromy se škodolibě se usmívajícím obličejem, kteří po vás budou pálit ze své skryté zbraně, či tučňáků užívajících si bruslení na sněhu, jež mají zálusk na vaše přitažlivé balíčky. A to jsem se ještě nezmiňovala ani o hlubokých propastech, k nimž se můžete jednou za čas dostat. S tím jste ale naštěstí počítali již při odchodu z domu a vybavili jste se vystřelovací železnou pažíXmas Story, která dokáže nejen uchopovat vaším rukám vzdálené předměty, nýbrž také se zachytit nějakého toho kolíku a bezpečně vás přenést přes zrádnou propadlinu. Postupně se takto prohlodáte až k vaší slečně, stojící u lampy na kruhovém prostranství a pochlubíte se jí se svým výkonem – přesněji řečeno počtem dárků, které jste stihli nasbírat. A vězte, že jestliže byste chtěli dosáhnout stoprocentní úspěšnosti, bude to záležitost minimálně několika či možná i desítek minut, a to ačkoliv není herní svět nijak rozlehlý.

Velice bídně je na tom však technická stránka hry, což je vcelku škoda. Ne že by byla kreslená 2D grafika vyloženě škaredá, to ani nejmenším, ovšem to, že hra po celou dobu běží v malém okýnku nepřesahujícím rozměry 300x300 je takřka neodpustitelné a pořádně to zamrzí. Nu škoda, i tak si však s A Christmas Story užijete bezpochyby kopu zábavy.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

28 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...Najdete na iDNES.cz