Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

A day in the life - jak se žije ve virtuálním světě?

  12:00aktualizováno  14. března 7:01
Několika patrový dům, plně vybavený a jeden přítulný domácí mazlíček navíc - no nepřijde vám to jako idylka, kterou si sice každý nemůže dopřát, ale bezpochyby by se mu líbila? Pokuste se tedy žít podobný život alespoň virtuálně.
70

A day in the life

Platforma: Freeware
Výrobce: Mersey Remakes

Stáhnout

A day in the life Na freeware scéně se vyskytují jak týmy soustředící se na vývoj co možná nejoriginálnějších titulů, tak i ty, spíše se vyžívající v oprašování starých klasik, třeba i těch zapomenutějších. Pochopitelně tedy nemluvím o kouskách jako je Tetris či Pong, které se každý týden předvádějí v nových variacích, častokrát hodně podobným samotné předloze. Mersey Remakes pak spadají do té druhé kategorie, přičemž jejich posledním projektem je vcelku nápaditý A Day in the life. Kdybyste snad chtěli pátrat po původu této gamesky vězte, že se tvůrci neinspirovali ničím jiným než kupříkladu stařičkým Jet Set Willy.

Celá hra je v podstatě takovým zrychleným zachycením obyčejnéhA day in the life o dne jednoho postaršího chlapíka. I v případě, že snad nejsou simulace života vaším šálkem kávy rozhodně nemusíte zoufat. A day in the life je totiž spíše takovou jednoduchou arkádou než opravdovou simulací života. 

Vše začíná v přízemí samotného domu, kde se ocitáte na samotném počátku hry. Zde pak není potřeba dělat prakticky nic a jediným vaším cílem se stanou vyšší patra domu, kde se nachází mnohem zajímavější a taktéž užitečnější zařízení. Vaším cílem by se pak mělo stát uspokojení nA day in the life ěkolika málo potřeb, jejichž momentální stav je možno nalézt na spodním panelu. To se děje prostřednictvím několika málo možností, mezi nimiž nechybí kupříkladu sbírání smajlíků, kteří se jednou za čas ve vašem domě v některém z pater objeví. Další možnost pak spočívá ve využívání okolních předmětů, čili obyčejného vybavení domu pro zvětšování IQ či prostě chvilkové zabavení. Vaší pozornosti bezpochyby neunikne televize, pokojové květiny či další nezbytné předměty. Aby toho nebylo málo, společnost vám po celou dobu bude dělat roztomilá kočička, váš domácí mazlíček.

Námět rozhodně zajímavý a po několik málo prvních minut také zábavný – to po dobu co budete chodit po domě a s nadšením objevovat, jak co funguje. Postupem času ale radost vyprchá a vy tak před sebou budete mít vesměs stereotypní, nezáživnou freewarovku s na jednu stranu příjemným zpracováním, na tu druhou však krátkodobou hratelností. Za vyzkoušení ale Day in the life každopádně stojí a to zejména, pokud holdujete počítačovým simulacím života.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

37 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz