Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

A Dragon Named Coal je o příšeře s laskavým srdcem hrdiny

  15:00aktualizováno  15:00
Vítejte zpátky v době, kdy pohádky nebyly vymýšlené primárně pro děti. V době dráčka Coala, který se vydává za dobrodružstvím ve chmurném a nebezpečném světě. Díky skvělé atmosféře, namluvení a hudbě odpustíte i to, že jde vlastně jenom o demo z raného stadia vývoje hry.
70

A Dragon Named Coal

Platforma: Freeware
Výrobce: Clever Crow Games

  • neobvyklá atmosféra
  • krásná hudba a namluvení vypravěče
  • naturalistická pohádka
  • spousta zatím nevyužitých herních mechanismů
  • pouze krátká ukázka
  • končí uprostřed ničeho, žádné vyústění děje

Stáhnout

A Dragon Named Coal | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

A Dragon Named Coal

Protože na sebe A Dragon Named Coal vydělal, nejspíš vznikne jako plná a komerční hra. My, hráči her zdarma, se musíme spokojit s jakousi ochutnávkou, která ovšem naplno ukazuje mnohé z herních kvalit této epické pohádky. Temný příběh a prostředí krásně kontrastuje s čistými a nezkaženými hrdiny, jejichž úmyslem není nic jiného, než šířit po ponurém a zkaženém světě dobro. Ale i malý dráček Coal se dokáže rozzlobit.

A Dragon Named Coal

Tento atypický hrdina, za něhož hrajete, se vydává na cestu po osamělé a mrtvé krajině vybaven především zvědavostí a červeným pláštíkem. Na své pouti potkává skupinu malých dětí, z nichž jeden se stane zajatcem banditů. V tu chvíli se ukazuje, že není vyzbrojen jen fištrónem, ale také obrovským obouručním mečem a schopností plivat oheň a zapalovat nepřátele.

A Dragon Named Coal

Hra kombinuje prvky z několika žánrů dohromady, ale těmi nejvýraznějšími je prozkoumávání dvourozměrného prostředí a souboje. Jde tedy o jakousi variaci na akční plošinovku. Ve hře jde najít i známky jiných, ale prozatím nezakomponovaných herních mechanismů.

A Dragon Named Coal

Třeba fakt, že máte inventář, do kterého sbíráte předměty a zlaťáky, a pak také skutečnost, že se vám zvyšuje několik základních statistik jako útok či obrana. Bohužel, jak bylo řečeno, mnohé prvky ještě v současné verzi nejsou aktivní a tak je sbírání jakýchkoliv předmětů vlastně zbytečné.

A Dragon Named Coal

Kromě procházení zdejšího světa jde především právě o souboje. Většinou proti vám stojí velká přesila a protivníci vydrží mnohem víc než vy. Plivat oheň můžete jen omezeně a tak je hlavním nástrojem meč, který může zranit vícero nepřátel.  Zajímavé je, že ačkoliv je A Dragon Named Coal v podstatě pohádka, nešetří virtuálním násilím. Nepřátelé běhají kolem a pomalu hoří, upadávají jim hlavy a  vůbec krev stříká na všechny strany.

A Dragon Named Coal

Prostředí je poměrně interaktivní a tak lze úderem meče nejen krabice a sudy, ale též překonávat překážky a nebo zhasínat lampy. S lampami souvisí další zajímavý herní prvek, totiž systém ukládání. Jakmile poprvé zemřete, v animaci k vám připluje převozník a dá vám na vybranou. Buď zemřete, nebo, protože budete umírat často, vám pokaždé vezme deset procent peněz a oživí vás. Po smrti jste pak vyhozeni u poslední aktivované lampy.

A Dragon Named Coal

 A Dragon Named Coal není zábava na dlouhou dobu. Protože se jedná jen o ukázkovou verzi, herní doba se pohybuje kolem dvaceti minut. Ale i během nich dokážete nasát zdejší specifickou atmosféru a vytvořit si k malému dráčkovi vztah. Kromě zajímavě pojaté retro grafiky je třeba zmínit také skvělou hudbu a hlubokým hlasem vypravěče vyprávěný příběh jako v nějaké klasické (a naturalistické) pohádce.

Na této stránce si můžete stáhnout i verze pro Mac a Linux.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz