Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

A.N.T.Z. - Berušky se vracejí

  12:00aktualizováno  7. prosince 8:58
Líbily se vám české Berušky z dílen Anakreonu? Pak vás jistě potěší rovněž povedená hra A.N.T.Z., která obsadila první místo mezi logickými hrami na letošní Becher Game, neboť se tímto logickým počinem notně inspirovala.
80

A.N.T.Z.

Platforma: Freeware

Stáhnout

A.N.T.Z.Jak se zdá, Češi mají prostě na logické hry hlavu – a tím nemyslím hlavu na řešení různých logických rébusů, ale spíše schopnost tvořit kvalitní hry, vyžadující na hráčích notnou dávku inteligence. Vždyť pro příklad nemusíme chodit vůbec daleko, takoví Anakreoni by mohli mnoho povídat. Jejich povedené freeware Berušky se před nedávnem dočkaly pokračování, jež bylo protentokrát oblečeno do příjemného 3D kabátku, nicméně se již jednalo o ryze komerční počin, ačkoliv jeho cena není nikterak vysoká. Za zmínku pochopitelně stojí také precizní Fish Fillets, jež nabízí slušnou řádku pořádně zapeklitých úkolů. Zajímalo by vás, co vznikne smícháním těchto dvou chutných dílek dohromady? Jestliže jste si již prohlížely hry z letošní Becherovka Game, máte již myslím jasno, neboť vítěz logické kategorie – povedená hra nazvaná A.N.T.Z., všechny předpoklady do puntíku splňuje.

Již po prvním spuštění vás jistě trkne až příliš nápadná podobnost právě s Beruškami, ačkoliv hlavními hrdiny jsou protentokráte zcela odlišná zvířátka. Jedná se totiž o A.N.T.Z.mravence, to však neznamená o nic menší zábavu, ba právě naopak. Ačkoliv to od hry podobného rázu možná úplně nečekáte, A.N.T.Z. jsou stejně jako kterákoliv jiná hra provázáni dějovou linkou, která sice není nikterak originální, nicméně se vcelku povedla. Hlavní roli zde hraje říše mravenců, která je v poslední době intenzivně sužována útoky zlotřilého mravenečníka, který bez milosti požírá vajíčka i dělnice. Ve chvíli, kdy se již všichni pomalu ale jistě začínají smiřovat se svou smrtí však přichází nová naděje a tou je Becherovka, díky níž by se mělo tomuto malému království podařit ubránit.

Levelů je v A.N.T.Z. obsaženo vcelku dostatek, což je ostatně patrné také z jednotlivých teček na vaší cestě k cíli, z nichž každá symbolizuje jeden level, skrývající logický rébus, který budete muset vyřešit. Nejedná se však o lecjaké jednoduché posouvání předmětů, o čemž ostatně svědčí takéA.N.T.Z. fakt, že před samotnou hrou vás čeká hned několik různých tutoriálů. Ty jsou nutné především proto, že pro záchranu lidstva bylo vybráno několik odvážlivců, kteří však oplývají naprosto odlišnými schopnostmi, které je třeba si zafixovat a následně je efektivně používat. Jeden totiž může věci tahat, jiný to zase naopak nedokáže a jeho jedinou schopností je tlačit předměty před sebou. Aby toho nebylo málo, vyskytuje se po mapách několik různých kapek, jež jsou barevně odlišeny. Žlutá symbolizuje Becherovku, modrá znamená kapky vody a bílá s drobným kostlivcem je nebezpečný repelent, jež vás může velice rychle připravit o život, tudíž se mu budete muset obrovských obloukem vyhýbat.

Co se týče technického zpracování, to je dosti zdařilé, což také pochopitelně tak vysoké umístění na Becherovka Game v jisté míře zaručuje. Hra totiž nepostrádá vcelku zdařilý dabing, jehož prostřednictvím je komentována většina hlášek ve hře. Jste-li tedy milovníkem logických her či vám alespoň trocha myšlení není zcela proti srsti, pak je tento obsáhlý český projekt zajisté jasnou volbou!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 49 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz