Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

A Nation Of Wind vás naučí pilotovat vzdušný koráb a ještě mnohem více

  17:39aktualizováno  17:39
Kombinace budovatelské strategie, hry na hrdiny a taktické soubojové akce je mnohem zábavnější a obsahově bohatší, než se vám vůbec může zdát.
85

A Nation Of Wind

Platforma: Freeware
Výrobce: Jameson Wilkins

  • nadité nápady
  • dost obsahu na dlouhé dny hraní
  • poetické
  • management a budování
  • obtížné souboje
  • člověk se to musí nejdřív všechno naučit

Stáhnout
A Nation Of Wind

Graficky roztomilá retro fantasy hra A Nation Of Wind není pouze o proplouvání oblak za kormidlem levitující dřevěné galeony. Ani zdaleka. V pozadí dost komplikované, ale zábavné hry na vzdušného bukanýra se skví originální budovatelská strategie s prvky her na hrdiny.

Stavba nových budov, správa těch stávajících, management vesnic a zdrojů surovin, vylepšování lodi i obranných staveb, lovení příšer a plnění úkolů, toho všeho je tady taková spousta, až se v tom všem hráč zprvu ztratí.

A Nation Of Wind

Nápad přijít s lodivodským dobrodružstvím v několikakilometrové výšce je velmi originální. V takové podobě zde nic předtím skutečně nebylo. Ačkoliv na první pohled hra připomíná zapomenutý klenot NetStorm (jak grafikou, tak ztvárněním), jsou oba tituly po stránce hratelnosti mimořádně vzdálené.

A Nation Of Wind totiž není jen o řízení lodi (i když o to tu jde především). Obsahuje totiž spoustu dalších nápadů a je mnohem více rozměrů než jakákoliv jiná hra podobného typu.

A Nation Of Wind

Cílem na každé z obrovského množství map, je ovládnout určitý počet obelisků. Ty se nacházejí různě na vznášejících se ostrovech a jejich ovládnutí se děje pomocí chrámů, které kolem obelisků postavíte. Chrámů jsou čtyři druhy podle živlu a každý z nich vám poskytuje (či zesiluje) jedno ze čtyř mocných kouzel.

A Nation Of Wind

Problém je v tom, že chrámy rozhodně nejsou zadarmo. Vlastně jsou dost drahé. Suroviny na jejich stavbu je tak potřeba někde získat, konkrétně stavbou jiných budov, které vám suroviny generují. Jsou to například mlýny, políčka, pily, doly, města, atd. Ty je potřeba pečlivě spravovat a koneckonců i bránit proti útokům všemožných monster, která vycházejí z podivných vzdušných vírů a vaši malou lodičku berou jako vítaný zákusek.

Na první pohled jednoduchý koncept je ve skutečnosti velice složitý a jeho kvalitní zvládnutí vyžaduje především cvik a zkušenosti. Co která budova dělá a kde bude nejefektivnější, se sice dozvíte už v úvodní instruktáži, ale souhrn nových informací, které na začátku obdržíte, je natolik obsáhlý, že na většinu zapomenete.

A Nation Of Wind

V mnoha věcech je navíc potřeba nejdřív získat cvik. Například v soubojích. Ty jsou sice zábavné, ale díky velkému počtu zbraní, útoků a kouzel jsou velmi obtížné a příšery vám nic nenechají jen tak. Smrt bude hlavně zpočátku na denním pořádku.

A Nation Of Wind je komplikovaná hra. Zprvu může hráč získat depresivní pocit, že ač se snaží jak chce, nic se mu pořádně nedaří. Ale postupně, jak získává zkušenosti a vylepšuje jak svoje schopnosti, tak svou loď a rozšiřuje své panství, se projeví plné kvality této hry. Je totiž obrovská, složitá, ale velice zábavná.

Nemyslete si naivně, že tady před vámi leží titul, který dohrajete za hodinu či den. A Nation Of Wind je vzdušný let mezi mraky na velmi dlouhou trať.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Další z rubriky

Po nesprávné odpovědi v Baldi's Basics dostanete pravítkem přes prsty

Baldi's Basics

Noční můra může mít mnoho podob. Někoho děsí tmavá monstra, dalšího uzavřené prostory a pak jsou tací, které málem...

The Librarian vás okouzlí svým pohádkovým světem

The Librarian

Sníh pokojně padá na střechy fantaskního městečka a ve zdejší opuštěné knihovně se děje něco nekalého. Příčinu toho...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...Najdete na iDNES.cz