Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Snová a uklidňující. Taková je A Postcard From Afthonia

  13:00aktualizováno  13:00
Hledáte-li vzrušení, tady ho nenajdete. Obyvatelé snového města Afthonie v krajině Oneiropolis si zakládají na klidném a rozjímavém životě. Záleží jen na vás, jestli vám zdejší hravý a surreálný svět padne do noty.
75

A Postcard From Afthonia

Platforma: Freeware
Výrobce: Lands Of Dream

  • klidná atmosféra a nenáročná hratelnost
  • ručně kreslená pohádka
  • snové a originální prostředí
  • krátké (spousta dějových linek vyjde naprázdno)
  • matoucí pohyb po ostrově

Stáhnout

A Postcard From Afthonia | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

A Postcard From Afthonia

Město Afthonie je dost zvláštním místem. Kromě nebeského klidu, který se všude rozprostírá i přesto, že v dálce zuří válka, je to místo, kde se můžete dát do řeči se želvou, nebo žirafou v potápěčském obleku. A Postcard From Afthonia je kouzelně kreslená cesta, která vás v ničem netrápí a neklade nijak vysoké nároky. V podstatě jde o takovou meditační adventuru.

A Postcard From Afthonia

Vaši přátelé ve světě symbolicky nazvaném Oneiropolis mají problém. Chtějí si pořídit dítě, ale vzhledem k tomu, že jejich ostrov je obléhán armádami válčících stran, neví, zdali je vhodná doba na to přivést do této nestabilní situace potomka. Chtějí se tedy zeptat věštce, ale ten zmizel neznámo kam. Je na vás, abyste ho vypátrali.

A Postcard From Afthonia

Asi nikoho nepřekvapí, že na tržišti v Afthonii prodává melouny Sókrates a že onen pár, který vyžaduje vaše služby je antropomorfní kočka se psem. O to tady ale nejde. Hra je plná bizarností a podivností nejvyššího kalibru, a to proto, že se nacházíme ve snu. Se zvířátky tak vedete filozofické i smysl nedávající rozhovory, sbíráte předměty a řešíte jednoduché hádanky. V klidu a beze spěchu.

A Postcard From Afthonia

A Postcard From Afthonia si zakládá na klidné a relaxační atmosféře, a to je dáno jednak jejím hravě kresleným zpracováním (byť v podstatě dost statickým) a pak také poklidnou hudbou, která vám při výpravách po plážích hraje.

A Postcard From Afthonia

Vše se ovládá jen jedním tlačítkem myši. Pohyb po ostrově stylem, který je docela podobný starým krokovacím dungeonům. To sice zprvu přináší zmatení, protože jednotlivé obrazovky na sebe moc nenavazují, ale za chviličku si toho ani nevšimnete.

A Postcard From Afthonia

Je docela škoda, že i přes zajímavý příběh spousta dějových maličkostí vychází vniveč. Celou záležitost vyřešíte během deseti vteřin a o nějakém konfliktu na pozadí se dozvídáte jen z vyprávění a tvoří vpravdě zbytečnou kulisu. Klidnou náladu Afthonie vůbec nic nenarušuje. I přesto, že by nějaké „vyrušení“ vůbec nevadilo. Ale to je námitka jiného druhu. Na hru, jako je tato, zkrátka musíte mít náladu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...

Další z rubriky

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.Najdete na iDNES.cz