Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Snová a uklidňující. Taková je A Postcard From Afthonia

  13:00aktualizováno  13:00
Hledáte-li vzrušení, tady ho nenajdete. Obyvatelé snového města Afthonie v krajině Oneiropolis si zakládají na klidném a rozjímavém životě. Záleží jen na vás, jestli vám zdejší hravý a surreálný svět padne do noty.
75

A Postcard From Afthonia

Platforma: Freeware
Výrobce: Lands Of Dream

  • klidná atmosféra a nenáročná hratelnost
  • ručně kreslená pohádka
  • snové a originální prostředí
  • krátké (spousta dějových linek vyjde naprázdno)
  • matoucí pohyb po ostrově

Stáhnout

A Postcard From Afthonia | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

A Postcard From Afthonia

Město Afthonie je dost zvláštním místem. Kromě nebeského klidu, který se všude rozprostírá i přesto, že v dálce zuří válka, je to místo, kde se můžete dát do řeči se želvou, nebo žirafou v potápěčském obleku. A Postcard From Afthonia je kouzelně kreslená cesta, která vás v ničem netrápí a neklade nijak vysoké nároky. V podstatě jde o takovou meditační adventuru.

A Postcard From Afthonia

Vaši přátelé ve světě symbolicky nazvaném Oneiropolis mají problém. Chtějí si pořídit dítě, ale vzhledem k tomu, že jejich ostrov je obléhán armádami válčících stran, neví, zdali je vhodná doba na to přivést do této nestabilní situace potomka. Chtějí se tedy zeptat věštce, ale ten zmizel neznámo kam. Je na vás, abyste ho vypátrali.

A Postcard From Afthonia

Asi nikoho nepřekvapí, že na tržišti v Afthonii prodává melouny Sókrates a že onen pár, který vyžaduje vaše služby je antropomorfní kočka se psem. O to tady ale nejde. Hra je plná bizarností a podivností nejvyššího kalibru, a to proto, že se nacházíme ve snu. Se zvířátky tak vedete filozofické i smysl nedávající rozhovory, sbíráte předměty a řešíte jednoduché hádanky. V klidu a beze spěchu.

A Postcard From Afthonia

A Postcard From Afthonia si zakládá na klidné a relaxační atmosféře, a to je dáno jednak jejím hravě kresleným zpracováním (byť v podstatě dost statickým) a pak také poklidnou hudbou, která vám při výpravách po plážích hraje.

A Postcard From Afthonia

Vše se ovládá jen jedním tlačítkem myši. Pohyb po ostrově stylem, který je docela podobný starým krokovacím dungeonům. To sice zprvu přináší zmatení, protože jednotlivé obrazovky na sebe moc nenavazují, ale za chviličku si toho ani nevšimnete.

A Postcard From Afthonia

Je docela škoda, že i přes zajímavý příběh spousta dějových maličkostí vychází vniveč. Celou záležitost vyřešíte během deseti vteřin a o nějakém konfliktu na pozadí se dozvídáte jen z vyprávění a tvoří vpravdě zbytečnou kulisu. Klidnou náladu Afthonie vůbec nic nenarušuje. I přesto, že by nějaké „vyrušení“ vůbec nevadilo. Ale to je námitka jiného druhu. Na hru, jako je tato, zkrátka musíte mít náladu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů


Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Křehký koláč s ovocem
Křehký koláč s ovocem

Lahůdka, která vás zasytí a dodá energii.Najdete na iDNES.cz