Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

A Wasting Of Life (AWOL) – hra na vojáčky

  12:00aktualizováno  3:15
Jakkoli zní slovní spojení „hra na vojáčky“ mírumilovně, dalo by se v případě AWOL použít i spojení jiné – „krvavá jatka“. Chopte se zbraně a snažte se přežít co nejdéle to jde!
70

A Wasting of Life (AWOL)

Platforma: Freeware
Výrobce: Eric Lang

Stáhnout

A Wasting of Life (AWOL)V mládí si asi každý kluk hrával na vojáky, případně přicházel s prosíkem k rodičům, aby mu koupili malé figurky vojáčků. S nimi pak sváděl líté bitvy na pískovišti vedle paneláku, případně o víkendech u dědečka na chatě. S AWOL si můžete tyto časy připomenout.

Po spuštění vás přivítá na první pohled poměrně složité menu, nicméně nenechte se odradit. Nastavíte si zde počet vojáků, vyberete zbraně, zvolíte množství „lístků zpět na povrch zemský“ aneb kolikrát budete moct zemřít, než se nad vámi zavře voda navždy nebo také nastavení resuscitační doby nutné k novému narození. Zvolíte ještě jedno z vybraných prostředí bitvy a vzhůru do boje! Na bitevním poli, které sledujete z pohledu seshora, vidíte plno malinkatých vojáčků, kteří se snaží poslat A Wasting of Life (AWOL) válečníky druhé strany do věčných lovišť. Nejinak tomu bude ve vašem případě. Zvolíte zbraň, typ granátů či výbušniny a můžete se dát do zabíjení. Pouhé pobíhání sem a tam vám však nebude nic platné, a tak se budete muset schovávat za zdi, tanky, pytle s pískem, prostě za vše co zrovna bude po ruce. Ale ani tato ochrana není nekonečná – vše se dá totiž časem rozstřílet, takže budete muset chtě nechtě zvolit postup vpřed. Nábojů máte nekonečně, ale občas musíte vyměnit zásobník.

Pokud zvolíte větší počet vojáků, bitevní pole se promění v krvavá jatka, kde nikdo nebude vědět, kdo že mu prohnal kulku hlavou. Proto bych, pokud netrpíte nějakou neodbytnou touhou dívat se na zemi, která je více než zeminou pokryta mrtvými těly, A Wasting of Life (AWOL) doporučil zvolit méně vojáků. Naskýtá se vám pak šance na delší přežití a můžete si v rychlosti promyslet, jak budete postupovat. Bohužel, vaši spolubojovníci nijak nespolupracují, takže o týmové kooperaci si můžete nechat zdát. Grafika AWOL je slušná, bohužel jak vojáčci, tak i ostatní objekty jsou dost titěrné, což vám občas ztěžuje orientaci.

AWOL je hrou bezpochyby zdařilou. Slušný výběr možných prostředí bitev zvyšuje trvanlivost hry, a pokud překousnete poněkud minimalistické zpracování, velmi rychle si při hraní vzpomenete na časy, kdy jste si hráli s vojáčky na vojáčky.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 39 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz