Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Absolute Drift vám zamotá hlavu a pedál

  14:54aktualizováno  14:54
Kdyby se Absolute Drift lépe ovládala a nabízela širší zázemí v podobě více tratí, aut a možností, byla by to skvělá arkádová automobilová hra. Takto je to „jenom“ zajímavá a hravá zábava na několik minut.
65

Absolute Drift

Platforma: Freeware
Výrobce: Funselektor

  • skotačivá arkádová automobilové hra
  • čistá grafika a pěkná hudba
  • fyzika je fajn (kromě fyzikálního modelu auta)
  • necitlivé ovládání
  • postrádá hlubší myšlenku (málo závodních módů a map)

Stáhnout

Absolute Drift | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Absolute Drift

Silně arkádová automobilová hra Absolute Drift neoplývá zrovna citlivým ovládáním a tak k jejímu zvládnutí potřebujete víc, než jen přesné prsty. To platí o to víc, že v ní nejde o nějaké racionální silniční závody, ale šílené zákruty, výskoky a co nejdivočejší jízdu. Čím více otoček ve vzduchu vaše vozidlo udělá, tím více dostáváte bodů. Ještě, že se na to všechno díváte z pohledu shora, jinak by se vám udělalo špatně.

Absolute Drift

Záměr je jasný. Čím víc bodů v kapse, tím lepší umístění. Body sbíráte za krkolomné otočky a smyky, ale také za ničení červeně zvýrazněných překážek a projíždění pod plošinami. On by to nebyl zase takový problém, protože celá hra se ovládá jen čtyřmi klávesami. Jen kdyby fyzika nebyla naštelovaná tak, až to překvapí. Vaše vozidlo je rychlé a hbité, ale otáčí se ještě dlouho po tom, co přestanete držet knoflík.

Absolute Drift

Naučit se předpovídat reakce auta je zde klíčové. Jakmile si uvědomíte, že vás hra přesně neposlouchá, máte dvě možnosti. Buď připojit ovladač, nebo zkoušet a zkoušet. První možnost vám nijak nepomůže, ta druhá časem ano. Hra je rozdělena na dvě části, které můžete zkoušet zcela volně. V první provádíte skopičiny na malé uzavřené mapě a v té druhé děláte to samé, ale na trati.

Absolute Drift

Jistě jste si všimli, že Absolute Drift je graficky střídmá hra. To je pravda, ale k šílenému ježdění, jaké je přítomno zde, to bohatě stačí. Do skoku vám hraje originální hudba a nakonec jedinou grafickou finesou, která vám možná bude dělat problémy, je nepřetržitá stopa pneumatik auta, takže vlastně nejde poznat, kdy brzdí a kdy ne.

Absolute Drift

Absolute Drift vám nevydrží na dlouho. To by hra musela mít kampaň, nebo nějaký jiný, výživnější obsah. Takhle je to ježdění sem a tam s nejistým úspěchem. Ale i přesto je zábavná a po omezený čas se u ní budete usmívat. Buď to, nebo vás bude frustrovat. To nechám na vás.    

Na této adrese můžete stáhnout i verzi pro Mac OS.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

65 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz