Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Abyss - staň se lovcem pokladů!

  12:00aktualizováno  3:48
Snad každý malý kluk měl několik desítek snů, které si chtěl někdy v budoucnu splnit. Mezi nimi určitě byla touha prožít dobrodružství na moři, případně stát se lovcem pokladů. Dnes vám tyto sny splníme, neboť hra Abyss zdá se býti ideálním pomocníkem.

Abyss

Platforma: Shareware
Výrobce: Crazymice

Stáhnout

Abyss

Když jsem si stáhnul tuto hru z internetu, opravdu jsem netušil, co mě čeká. Jen letmo jsem si totiž přečetl popisek, který ji představoval. Celkově to vyznělo přibližně takto - s touto hrou se ponoříš do světa nekonečných podmořských dobrodružství, budeš ovládat průzkumnou loď, se kterou budeš hledat zapomenuté mořské poklady a postavíš se tváří v tvář děsivým podmořským obludám, jenž ti nenechají nic zadarmo, ... zkrátka, dobrodružství jako řemen.

Start hry ničím nevynikal, klasické menu s několika volbami jsem raději příliš podrobně neprozkoumával, a tak jsem co nevidět volil tlačítko START, které mě vrhlo přímo do hry. Za zmínku snad stojí fakt, že mezi jednotlivými obrazovkami se ta předchozí rozloží na kostičky a efektivně zmizí. To ale nemá se samotnou hrou nic společného, takže pojďme raději dále ...

Prostředí samotné hry vás přivítá poměrně dobře zpracovanou grafikou, na níž je vidět, že autoři si dali opravdu záležet. Také zvuková a hudební stránka není nikterak šedá, ale naopak, v některých chvílích skutečně překvapí. Je však pravdou, že zvuků a efektů mohlo být ve hře více.

Abyss

Pouhým letmým pohledem na obrazovku určitě pochopíte, co že bude vaším úkolem. Ovládáte jakousi průzkumnou loď, s kterou brázdíte mořskou hladinu. Hluboko pod vámi se přitom nalézají mnohé truhly s poklady, drahocenné vázy a hrnce plné šperků. Nesmíte se přitom zaleknout všudypřítomných příšerek, které svůj poklad jen tak nevydají. Nejdříve si tedy musíte najít ideální místo odkud budete moci provádět výlov pokladů. Poté šipkou dolů spustíte jakési zařízení, které požadované cennosti zachytí. Pak už vám postačí dobře manévrovat, uhýbat a poklad je váš. Během lovu však musíte být stále ostražití, jakýkoliv kontakt vašeho zvedáku s "cizákem" znamená ztrátu jednoho, především ve vyšších levelech velmi potřebného, života.

Za každý ulovený poklad získáte jistý počet bodů. Ty jsou také velmi důležitou součástí hry, neboť v případě překročení hranice 2000 bodů získáváte jeden prémiový život zdarma. Musíte si však všímat času, který strávíte pod vodou, neboť každou sekundou přicházíte o jeden bod. Na konci levelu (celkem je jich 10) byste tak mohli býti překvapeni, kam že se "vylovené" body poděly...

Abyss

Prostředí hry, stejně tak jako nepřátelé a rozmístění pokladů, se mění se započatou úrovní. Na malou variabilitu hry si tak určitě nikdo z nás stěžovat nebude. Je logické, že čím dále se dostanete, tím silnější nepřátelé a protivníci na vás budou čekat. Takže zatímco v prvním kole poklady střeží velmi neobratné rybky, v kole desátém budete mít co dočinění s opravdovými bestiemi. Je třeba býti stále ve střehu.

Samotný závěr recenze bývá pravidelně věnován výčtu kladů a záporů hry a konečnému hodnocení. Takže - hra je překvapivě dobře zpracovaná, grafická i hudební stránka potěší. Na druhou stranu zamrzí absence více než deseti levelů, což je však v tomto případě avizováno již předem - hra je takový malý shareware. Za cenu něco přes deset dolarů obdržíte od autorů registrační číslo a budou vám zpřístupněny další desítky úrovní. Škoda toho, nebýt nenucené registrace hra by určitě byla mnohem populárnější. Ale na druhou stranu, i v tomto případě jde o titul kvalitní, který, především mladší část čtenářů Plných her, potěší.

Autor:


Témata: Loď

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz