Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ACE – když se střetnou dvouplošníky

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 3:15
Dnes se nám dostala do nabídky velice jednoduchá hra, ale za to v chytlavém a zábavném pojetí. Letadýlka odpradávna lákají svojí zajímavostí. Za válek však sloužili především k boji. V ACE si budete moci vyzkoušet, jak to vypadá, když se střetnou dva dvouplošníky…
50

Ace

Platforma: Freeware
Výrobce: Claudio & Marco Mondello

Stáhnout

AceMyslím si, že dnešní moderní letouny na sebe upoutávají velké zástupy lidí (důkazem toho byť třebas letecké dny v Hradci Králové), avšak legendární historické letadla mají stále své osobité kouzlo, i když přežili mnohé více jak jedno století. Tvůrci ACE pocházejí z Itálie, a tím, že si za námět vzali právě tyto letadýlka z dob první světové války, tak určitě vsadili na dobrou kartu. Máte-li rádi letecké simulátory (přestože toto je spíše jakási akční arkádička), pak ACE je hrou právě pro vás.

Rozhodnete-li stáhnout, tak neprohloupíte, protože velikost o zhruba 1,8 MB je vskutku zanedbatelná. Po spuštění se okamžitě ocitnete uprostřed jednoduchého menu. V pozadí se zobrazí identická fotka dvouplošníku “Red Baron” a do uší začne pronikat hudba navozující leteckou atmosféru. Jak si budete mít možnost všimnout, ACE je gamesou, jak pro jednoho hráče, tak pro dva, tesknící se u jedné klávesnice. První možnost je spíše taková praxe do opravdových vzdušných soubojů, které nastávají, tehdy až dorazí váš kamarád:-). Pokud však nemáte žádného takového, který by holdoval této zábavě, pak se budete muset uspokojit sami :-), třetí možností – “Carrier“. Zvolíte-li právě ji, pak se z vás stane pilot profesionál, který má před sebou 10 vzdušných soubojů versus počítač, což vytvoří vaší kariéru.

AceAbyste se naučili ovládat svoji letku, pak by bylo na místě zprvu kliknout na první možnost, čímž se přesunete do hry samotné. S prostředím se seznámíte v momentě, neboť je vytvořeno prakticky v jednom windowsovském okně. Vy i váš dvouplošník se objevíte nad jakousi dědinou (obcí, vesnicí, osadou,…:-), a je právě bezvětří, mraky stojí na místě, jak přivázané. Poklidné odpoledne však naruší, jakýsi nezvaný host. Jedná se o pilota německého letadla. Vy jakožto Francouz tělem i duší :-), neváháte a začnete bránit svoje teritorium. Kulometu se vžije do své funkce, jakmile vyšlete první náboj. Němec se však nehodlá smířit se záhubou, a proto palbu opětuje. Začíná tak přestřelka v celkem realistickém čase.

S letadlem manévrujete pomocí šipek a střelba se spustí stisknutím tlačítka Ctrl. Hrajete-li s přítelem u jedné klávesnice, pak pro něj jsou zde připraveny tlačítka A, D pro zatáčení a F pro střelbu. Autoři zakomponovali do hry i možnost nepříliš obsahovanou, především u tohoto typu her. Jelikož mapa je pouze jedna, pohyb v uzavřeném okně by nebyl zrovna zábavný. Proto budete moci proletět do pravé strany okna a vrátit se úplně na opačné straně, což soupeře dokonale zmate, ale časem to může mít i pro vás nepříjemné následky. Aby souboj nebyl tak jednoduchý, pak na nebi naleznete i pár mráčků, za které se můžete schovat. Při dolní části obrazovky jsou zobrazeny jakési dva pruhy energie přiřazené každému z hráčů.

AcePraktická cvičení však během chvíle omrzí, a potom pro vás bude řešení jedině možnost kariéry nebo hrát ve dvojici. Mód kariéra je vlastně takové rozšíření. Se svým letounem budete moci projít celkem deseti vzdušnými souboji, přičemž obtížnost se stále více a více stupňuje. Oponent začíná s postupem času nabírat na kvalitě. Nejlepší však je zahrát si ACE s kámošem po boku.

Tato gameska je vytvořena opravdu na jednoduché bázi, a to jak po stránce technické, tak po stránce hratelné. Grafika není nikterak náročná a pro tento typ hry celkem dostačující. Zvuky bohužel příliš nezaujmou ani největšího laika v této oblasti.

Co více o ACE napsat? Příliš si toho z tak jednoduché hry už asi nevyvodím, vy však můžete, pokud si ji stáhnete. Zábavný arkádo-akční počin, který na vašem harddisku zůstane delší dobu - tak by se dal ACE charakterizovat. Úsudek si ale musíte udělat především vy sami!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 47 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz