Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ACE – když se střetnou dvouplošníky

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 3:15
Dnes se nám dostala do nabídky velice jednoduchá hra, ale za to v chytlavém a zábavném pojetí. Letadýlka odpradávna lákají svojí zajímavostí. Za válek však sloužili především k boji. V ACE si budete moci vyzkoušet, jak to vypadá, když se střetnou dva dvouplošníky…
50

Ace

Platforma: Freeware
Výrobce: Claudio & Marco Mondello

Stáhnout

AceMyslím si, že dnešní moderní letouny na sebe upoutávají velké zástupy lidí (důkazem toho byť třebas letecké dny v Hradci Králové), avšak legendární historické letadla mají stále své osobité kouzlo, i když přežili mnohé více jak jedno století. Tvůrci ACE pocházejí z Itálie, a tím, že si za námět vzali právě tyto letadýlka z dob první světové války, tak určitě vsadili na dobrou kartu. Máte-li rádi letecké simulátory (přestože toto je spíše jakási akční arkádička), pak ACE je hrou právě pro vás.

Rozhodnete-li stáhnout, tak neprohloupíte, protože velikost o zhruba 1,8 MB je vskutku zanedbatelná. Po spuštění se okamžitě ocitnete uprostřed jednoduchého menu. V pozadí se zobrazí identická fotka dvouplošníku “Red Baron” a do uší začne pronikat hudba navozující leteckou atmosféru. Jak si budete mít možnost všimnout, ACE je gamesou, jak pro jednoho hráče, tak pro dva, tesknící se u jedné klávesnice. První možnost je spíše taková praxe do opravdových vzdušných soubojů, které nastávají, tehdy až dorazí váš kamarád:-). Pokud však nemáte žádného takového, který by holdoval této zábavě, pak se budete muset uspokojit sami :-), třetí možností – “Carrier“. Zvolíte-li právě ji, pak se z vás stane pilot profesionál, který má před sebou 10 vzdušných soubojů versus počítač, což vytvoří vaší kariéru.

AceAbyste se naučili ovládat svoji letku, pak by bylo na místě zprvu kliknout na první možnost, čímž se přesunete do hry samotné. S prostředím se seznámíte v momentě, neboť je vytvořeno prakticky v jednom windowsovském okně. Vy i váš dvouplošník se objevíte nad jakousi dědinou (obcí, vesnicí, osadou,…:-), a je právě bezvětří, mraky stojí na místě, jak přivázané. Poklidné odpoledne však naruší, jakýsi nezvaný host. Jedná se o pilota německého letadla. Vy jakožto Francouz tělem i duší :-), neváháte a začnete bránit svoje teritorium. Kulometu se vžije do své funkce, jakmile vyšlete první náboj. Němec se však nehodlá smířit se záhubou, a proto palbu opětuje. Začíná tak přestřelka v celkem realistickém čase.

S letadlem manévrujete pomocí šipek a střelba se spustí stisknutím tlačítka Ctrl. Hrajete-li s přítelem u jedné klávesnice, pak pro něj jsou zde připraveny tlačítka A, D pro zatáčení a F pro střelbu. Autoři zakomponovali do hry i možnost nepříliš obsahovanou, především u tohoto typu her. Jelikož mapa je pouze jedna, pohyb v uzavřeném okně by nebyl zrovna zábavný. Proto budete moci proletět do pravé strany okna a vrátit se úplně na opačné straně, což soupeře dokonale zmate, ale časem to může mít i pro vás nepříjemné následky. Aby souboj nebyl tak jednoduchý, pak na nebi naleznete i pár mráčků, za které se můžete schovat. Při dolní části obrazovky jsou zobrazeny jakési dva pruhy energie přiřazené každému z hráčů.

AcePraktická cvičení však během chvíle omrzí, a potom pro vás bude řešení jedině možnost kariéry nebo hrát ve dvojici. Mód kariéra je vlastně takové rozšíření. Se svým letounem budete moci projít celkem deseti vzdušnými souboji, přičemž obtížnost se stále více a více stupňuje. Oponent začíná s postupem času nabírat na kvalitě. Nejlepší však je zahrát si ACE s kámošem po boku.

Tato gameska je vytvořena opravdu na jednoduché bázi, a to jak po stránce technické, tak po stránce hratelné. Grafika není nikterak náročná a pro tento typ hry celkem dostačující. Zvuky bohužel příliš nezaujmou ani největšího laika v této oblasti.

Co více o ACE napsat? Příliš si toho z tak jednoduché hry už asi nevyvodím, vy však můžete, pokud si ji stáhnete. Zábavný arkádo-akční počin, který na vašem harddisku zůstane delší dobu - tak by se dal ACE charakterizovat. Úsudek si ale musíte udělat především vy sami!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 47 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

miniDooM 2 je klasická řezničina ve 2D, ale neméně skvělá

miniDooM 2

Démoni, tvrdá hudba, motorová pila, plazmová puška, barevné klíče, tajné místnosti… Co ještě se vám vybaví, když se...

V temné Shadow Web nemůžete věřit jen vlastním očím

Shadow Web

Podobně jako v mnoha jiných hororech, i v Shadow Web musíte uniknout ze zamčené budovy a nenechat se sežrat. Hru...Najdete na iDNES.cz