Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Acid Arena Monster Blast - další drogový úlet

  12:00aktualizováno  21. července 8:26
Nová verze akční střílečky na enginu z Quake 3 Areny zůstává věrná svým předchůdcům. Opět se podíváte do psychedelického světa halucinací, v němž se rozpoutává souboj barev a bizarních monster.
80

Acid Arena Monster Blast

Platforma: Freeware
Výrobce: Jean Luc Renin

Stáhnout

Acid Arena Monster BlastObčas by bylo velmi zajímavé nahlédnout do hlavy některých vývojářů. Francouz Jean Luc Renin již několik let se svým týmem sveřepě pracuje na svém projektu Acid Arena. Po předchozím Acid Arena Turbo vytvořili nejnovější verzi s přídomkem Monster Blast. Opět nám dají nahlédnout do šíleného světa barev a iluzí v drogového oparu. Nemusíte brát žádné LSD a přesto se vám dostane zážitku, který ve vás zanechá velmi silné pocity. Nebudu soudit, zda pozitivní nebo negativní, protože celá hra je kontroverzní a jisté je jen to, že se těší značné popularitě. Nuže, opusťme temná zákoutí doomovek a vrhněme se do míst, kde je všechno "tak trochu jinak". V žilách Acid Arena proudí vznešená krev enginu z Quake 3 Arena. I přes řádku změn je s tímto komerčním trhákem stále svázána. Způsob načítání levelů, tvarová inspirace některými monstry, častý výskyt kruhových arén je jen několik z nich. 

Acid Arena Monster BlastQuake 3 Arena mi osobně připadal nerealisticky barevný. Pokud bychom ho však postavili vedle Acid Arena Monster Blast, krčil by se jako Popelka vedle vzorkovníku Kooh-i-nooru. Textury září, mění barvy, absolutně k sobě neladí, jsou velmi nesourodé, takže působí dokonale psychedelickým dojmem. A netýká se to jenom textur, ale i designu levelů, dveře i rampy mají jiný tvar, skokánky vás vymrští do výšky a během několika vteřin proletíte celým barevným spektrem. A podobné vzezření mají i obludy v arénách, každé písmeno v menu je psáno jiným fontem. Čekáte po tom všem Kalašnikova a páčidlo? Ne, ne, ani zbraně se nevymykají bizarnosti. Doprovodné hlášky tentokrát namluvila žena s hláskem jako po týdenní technoparty.

Nebývá zvykem, abych věnoval takovou pozornost vizuálnímu zpracování, ale to je zde vlastně tím hlavním tahákem a minusem zároveň. Jistě stojí za vyzkoušení, je to přeci jenom zcela něco odlišného a lákavého, ale pokud si chcete zahrát, postaví se vám do cesty řada překážek. A troufám si říct, že po několikadenní Acid Arena Monster Blast nonstop pařbě vás nepoznají ani vlastní rodiče. 

Acid Arena Turbo Blast nabízí sadu levelů klasického deathmatche, další se vám otevřou po jejich úspěšném dohrání (rozuměj vítězství v nich). Co se týká obtížnosti, tu lze nastavit, ale třeba v porovnání s Q3A je laťka nastavena výš již tím, že se na rozdíl od křemíkem řízených protivníků v tom barevném zmatku hůře orientujete, mnohdy skočíte namísto munice po kusu vystřelené bomby atd.. Ještě před pár lety se jazýček, zda po hře sáhnout, nakláněl podle rychlosti vašeho internetu. Dnes je to především otázka zvědavosti. A musím uznat, že i přes překážky, které si hra vlastně sama staví svým originálním zpracováním, určitě stojí za vyzkoušení, i když u ní nestrávíte stejně dlouhou dobu, jako kdyby šlo o 3D střílečku s klasickým konceptem. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz