Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Acid Arena Turbo – pod vlivem drog

  12:00aktualizováno  21. července 2006 8:26
Na enginu hry Quake 3: Arena bylo vytvořeno již mnoho titulů, ale pokud mě paměť neklame, ani jeden z nich nebyl volně šiřitelný. Až do dneška, kdy máte možnost si stáhnout hodně bizarní hru Acid Arena Turbo.
80

Acid Arena Turbo

Platforma: Freeware

Stáhnout

Acid Arena TurboI přesto, že hra Quake 3: Arena od iD Software je mezi námi teprve tři roky, již za takto krátkou dobu se stala legendou svého žánru. Společně s Unreal Tournamentem tvoří nerozlučnou dvojku na poli akčního multiplayerového běsnění. Prakticky ihned po jejím vydání si mnoho firem licencovalo její engine, který byl v té době technologickou špičkou, a tak na naše monitory začaly postupně proudit další hry poháněné „motorem“ z Q3A. Prozatím však nevznikla žádná taková hra, jež by byla šířena jako freeware. Tak tomu bylo až do poměrně nedávné doby, kdy se několik nadšenců z Francie rozhodlo vytvořit svou hru, kterou dali k dispozici hráčům z celého světa zdarma.

Acid Arena TurboAcid Arena Turbo je hra zajímavá hned v několika ohledech. Již při letmém prohlédnutí obrázků byste mohli nabýt dojmu, že tuto hru by mohly hrát i děti, neboť grafická stránka je hodně pestrá, hýří všemožnými barvami a valná většina modelů postav vypadá poněkud infantilně. Ovšem jak známo, zdání klame a v tomto případě tomu nebude jinak. Jedna věc je, jak vypadají statické obrázky, jiná pak, jak vypadá samotná hra v pohybu. Ne nadarmo se tato hra jmenuje Acid Arena Turbo. Jste-li dostatečně lingvisticky vybaveni, jistě víte, že slůvko „acid“ v angličtině znamená kyselina, nicméně to pravděpodobně nebyl význam, jaký autoři zamýšleli, protože tento výraz má ještě jeden ekvivalent – slangově tak lze označit i LSD nebo trip. A jakmile si hru zahrajete, zjistíte, že to má své opodstatnění.

Acid Arena TurboBizarní psycho, tímto souslovím by se dal označit průběh celé hry. Jak jsem již řekl výše, všechno je šíleně barevné a navíc hodně textur je kontrastně animovaných, což má náležitý psychologický efekt a vy tak nebudete mít problém se v aréně ztratit, i když valná většina jich je co se týče rozlohy docela malá. Navíc připočtete-li k tomu těžko identifikovatelné soupeře, kteří vypadají jako nějaká zmutovaná zvířátka (zajíci, kočky apod.), to je teprve ten pravý útok na vaše smysly.

Acid Arena TurboK principu hry toho netřeba mnoho dodávat a pokud někdo z vás hrál původní Q3A, jistě se tu rychle zorientuje, neboť to je úplně to samé, pouze je vše navlečeno do jiného kabátku. Najdete tu celkem dvacet arén rozdělených do pěti tříd, takže o zábavu máte postaráno na dlouhou dobu.

Stáhnout či nestáhnout, ptáte se? Zde je každá rada drahá, navíc vezmete-li v potaz, jakou má hra velikost. Na jednu stranu se u hry skvěle odreagujete a vaše oči zažijí opravdu nevídaný grafický mišmaš, avšak na druhou stranu se dá říci, že je to znova a stále ten samý Quake jako před několika lety. Máte-li rychlou linku, určitě si hru zkuste, ti ostatní ať zváží všechna pro a proti a rozhodnou se dle svého uvážení.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 51 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz