Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Acidbomb - deaktivujte bomby

  12:00aktualizováno  18. ledna 9:19
Vžijte se do role pyrotechnika a vydejte se deaktivovat různorodé bomby. Acidbomb je vynikající logickou hrou, u které strávíte plno času a určitě ho nebudete litovat.
90

Acidbomb

Platforma: Freeware
Výrobce: David Galindo

Stáhnout

acidbomb1

Že je kvalitních freeware logických titulů poskrovnu snad ani nemusím znalým fandům tohoto herního žánru opakovat. O to je poté větší radost, když spatří světlo světa nějaký výtečný počin. Třeba právě Acidbomb.

Na první pohled se Acidbomb netváří jako kdovíjaká bomba. Propracovaný tutoriál už ale může leccos napovědět. Poté, co pochopíte základy ovládání jste plynule přesměrování do první lokace hraní. Lokací je celkem pět a každá obsahuje zhruba deset levelů. Celkem se tedy jedná o slušnou porci. Vaším úkolem bude v každém levelu deaktivovat bombu. V pravé dolní části obrazovky odpočítává časový limit a pokud nestihnete bombu do jeho vypršení zneškodnit, můžete začít sbírat kousky vašeho roztrhaného těla po obrazovce. Pojetí deaktivace bomby je velmi zajímavé a neotřelé. K dispozici jsou vám dva až tři SDU skeny, kterými můžete přejíždět po hrací ploše a které vám ukazují, kolik se v dané řadě vyskytuje částí bomby. Vaším úkolem je najít všechny části bomby (jejich počet acidbomb2vidíte v pravém horním rohu spolu s dalšími statistikami), čímž zabráníte explozi. Tento systém trochu připomíná klasické Windows miny, ale v závěru je ještě daleko důmyslnější. Postupem času se setkáte s různými bombami, jejichž deaktivace bude složitější, protože mají svoje specifické vlastnosti, které vám hledání částí bomby znesnadňují. Také nemohu opomenout nepříjemné viry, které dočasně zhoršují viditelnost.

Grafika Acidbomb je velmi podařená. Hráči sice nemůžou u logických her očekávat nějaké famózní grafické efekty, ale v porovnání s jinými logickými kousky lze Acidbomb hodnotit jako jednu z nejvydařenějších prací. A co je ještě důležitější, i přes velmi kvalitní vizuální pojetí jsou všechny podstatné prvky ve hře přehledné a dobře rozlišitelné, takže vám hraní nic neztěžuje. Hratelnost je vynikající, osobně jsem se u logické hry už dlouho "nezasekl" právě tolik jako u Acidbomb. Koncept hraní je ve své podstatně jednoduchý, ale v praxi je odzbrojující a předevšíacidbomb3m návykový. Díky nekonečnému počtu pokusů na každý level se nemusíte obávat, že by pro vás hraní nějak brzy skončilo, a tak budete neúspěšné levely díky chytlavost opakovat až do té doby, dokud se vám přese ně nepodaří přejít. Navíc ubíhající časový limit vás mnohdy zatlačí do úzkých a budete se tak cítit jako hrdinové akčních filmů, kteří s noblesní jistotou deaktivují bombu vždy jednu desetinu sekundy před explozí. Jestli se to podaří i vám, to už je čistě ve vašich rukou. Vynikající hudba je už pouze třešničkou na dortu, která dotváří parádní atmosféru.

Pokud toužíte po vynikající logické hře, Acidbomb vás určitě uspokojí. Nabízí velmi zajímavý koncept, skvělou hratelnost podtrženou vynikající atmosférou a velmi pěkné grafické zpracování. Určitě neváhejte a stahujte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz