Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ack! Zombies - noha sem, noha tam...

  12:00aktualizováno  8:16
Na každém rohu se otřásá země a z ní se derou haldy zombíků, kteří s přiléhavými výkřiky ""Brains! Brain!"" útočí na vše v okolí. Smůla, že nejblíž jste právě vy jen s malou pistolkou v ruce.
70

Ack! Zombies

Platforma: Freeware
Výrobce: Cypher Edge Interactive

Stáhnout

Ack! ZombiesHalloweenský svátek nám zpestří další strašidelná hra, i když Ack! Zombies vás více pobaví, než vyděsí. Hlavní hrdina je trošku přihlouplý mladík, jenž jednoho rána vyjde z bezpečí dveří svého domu a nestačí se divit. Nevinně vypadající asfaltový povrch silnice se začne najednou vlnit a proti němu stojí partička slizkých zombíků. Tasí tedy svoji pistoli a pustí se s nimi do křížku. Jak rychle zjistíte, i bez použití speciálních stříbrných kulek se nemrtví rychle odeberou zpět do pekla. Město je však rozlehlé a vy ani netušíte, co vás všechno čeká.
Ack! Zombies byl pro mě na počátku bonbonem v pěkném lesklém celofánu, ze kterého se vyklubal tak trochu zajíc v pytli. Několik prvních minut hry vám jsou totiž servírovány různé pokyny a úkoly, které jinak přímočarou střílečku okoření. Musíte třeba najít automat na pití, překročit železnici, zabít určitý počet zombíků nebo se po daný čas ubránit invazi. Bohužel tady úkoly končí a dále jenom chodíte a střílíte. Zombíků je stále více a více, najednou se k vám plíží ze čtyř stran dvacetihlavé skupinky.


Ack! ZombiesMimo základní jednonohé kulhající "pěšáky" se k nim později přidají obézní řezníci, kteří se později navíc naučí používat magické střely, takže nečekáte, až se k vám některý připlíží, ale musíte začít aktivně uhýbat. Řežba je doprovázena pěknými animacemi, kdy vzduchem poletují desítky kostí a ohňostroj různých předmětů. Ty po dopadu na zem rychle mizí, proto je dobré se pro ně odvážně vydat, dobít si zdraví lékárničkami, ukořistit nějaké mince nebo sesbírat granáty. Několik typů granátů a vaše pistolka jsou jedinými zbraněmi, se kterými se běžně budete bránit. Když píšu běžně, mám na mysli s výjimkou supermódu. Na spodním okraji totiž najdete pruh, který se zabíjením nepřátel postupně plní. Poté se vaše postavana nějaký čas promění ve steroidy nadopovaného Ramba, který vše ničí házením obrovských barelů s chemikáliemi a megapistolí.


Ack! ZombiesAck! Zombies mě hned na počátku oslovil svou grafikou. Hra je vyvedena ve 3D, na postavu se díváme z pohledu třetí osoby a kamera se v zákoutích ulic mění úhly, takže situaci vidíme zboku a ne seshora. Zvuků zde není mnoho ale neustálé výkřiky âÂ?Â?Brains! Brains! Brains!âÂ?Â? se vám rychle dostanou pod kůži. Za vyzkoušení stojí i herní mód pro dvě osoby, kdy se nějaký váš kamarád stane spolubijcem zombíků. Ack! Zombies je jen a jen o střílení, pokud nic hlubšího nehledáte, pak je pro vás dobrou volbou, protože nabízí velmi povedenou komiksovou grafiku a spoustu efektů. Po tisícovce znovu pohřbených zombíků se ale přeci jenom zákonitě omrzí.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz