Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Acne attack - aneb pubertální problémy

  12:00aktualizováno  28. srpna 9:28
POZOR. POZOR. Invaze která se odehrává na celém světě. Všichni náctiletí do krytů. Je tu protivník, vůči němuž musíte zakročit rychle a rázně. Pokud tak neučiníte, vystavujete se riziku ukončení hry. Jste právě vy oním báječným hrdinou, který spasí... ...jednoho kluka, kterému se na tváři tvoří beďary?

Acne attack - aneb pubertální problémy

Platforma: Freeware

Stáhnout

Acne attack - aneb pubertální problémyNe, díval sem se dnes do kalendáře a opravdu není prvního dubna neboli apríl. Ne, ani jsem se nezbláznil. Ne, já skutečně nežertuji. Vážení čtenáři ano. Konečně jsme se dočkali věrné simulace. Čekali jsme na ni netrpělivě celá léta a dnes je tu. V Norsku stvořili první skutečnou a reálnou simulaci vymačkávání beďarů. Hra s názvem Acne attack se skutečně celá točí okolo potírání onoho známého teenagerského problému. Nic víc, nic míň. Je to dost jednoduchá hra, jejíž jedinou náplní je klikat, klikat a klikat. Od dob hry Sedm dni a sedm nocí nemám tyto myší závody zrovna v lásce, protože díky této hře sem si odrovnal svojí první myš. S trochou nadsázky lze prohlásit, že je to jen další Moorhuhn-klon. Až na ten šílený nápad.

Acne attack - aneb pubertální problémyPokud se už rozhodnete si hru vyzkoušet, pak počítejte s tím, že na to jak je hra jednoduchá je celkem objemná - hra zabírá zhruba 2 MB. Sama pak běží v rozlišení 640 x 480 bodů a již po spuštění upozorňuje, že je lepší přepnout do 256ti barev. Na mém počítači jela bez problémů i v 1280 x 960 a true color (pravda vetšinu obrazovky tvořil černý okraj a hra stejně běžela jen ve výseči 640 x 480), kdyby se ale objevily problémy, zkuste jí vyhovět a přepnout si hloubku barev.

Hra začíná několika málo beďary na tváři ne zrovna dvakrát hezkého kluka a pokud nejste dostatečně rychlí, budou beďary přibývat. Každý beďar prochází třemi fázemi. První fáze je žlutý beďar. Pokud si jej nevšímáte, časem nám zfialoví. A to je už ten nejvyšší čas jej vymáčknout, protože pokud tak neučiníte, nastává fáze tři a to běďar praskající sám od sebe. A to znamená jediné - konec hry, všechny beďary na chlapcově tváři efektně popraskají a vypíše se obrazovka Game Over. Oproti tomu, pokud jste šikulky a zvládnete eliminovat všechny vředy a vřídky na chlapcově tváři, postupujete do dalšího kola, kde je běďarů více, jsou rychlejší atd.

Acne attack - aneb pubertální problémyObčas se ukáže jakýsi lék, který když rozlijete způsobí, že se pár vřídků vytratí. Pokud se vám ještě ani v této chvíli neudělalo špatně, tak ještě dodám, že hra má velice zdařilé zvuky, kdy vymáčknutý běďar dělá opravdu vychytané LUP, případně ČVACHT. Pokud nestíháte vymačkávat a skončíte, ozve se provokativní smích. Během mačkání vřídků se vám taktéž může stát, že klučina jemuž pomáháte vám zbaští kurzor, takže kolem jeho úst (nebo huby?) jezděte opatrně. Graficky je hra zpracována velice dobře a když poprvé spatříte hrací plochu, jen stěží se ubráníte smíchu. Hra jistě není stvořena pro dlouhé hodiny a hodiny hraní, ale jako malá hra pro zažehnání 15-ti minut nudy při čekání na něco nebo někoho důležitého se určitě neztratí a zabaví vás.

Hru nedoporučuji lidem, jež o sobě vědí, že mají slabý žaludek, ale myslím, že většina z nich si stejně tento článek nedočetla až do tohoto místa. Upřímně řečeno, chvíli jsem váhal se zveřejněním této recenze na tuto ujetou hru (i já jsem váhal, ale vzpomínky mládí mě přemluvily - pozn. David), ale pevně věřím tomu, že tato hra u vás zaboduje. Takže se nedejme a ukažme akné kdo je tu pánem! S pokřikem "Stahování zdar" a "Za čistou pleť bez akné" se s vámi loučím.

Autor:


Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...

Další z rubriky

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz