Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Action Fist – akce až na prvním místě

  0:15aktualizováno  0:15
Pomstychtivá cesta jednoho muže (a ženy) plná mnoha mrtvých robotů je předmětem dnešní vyvedené akční arkády.
80

Action Fist

Platforma: Freeware
Výrobce: Beau Blyth

  • Správně vybalancovaná arkáda
  • Grafika
  • Kooperativní mód
  • Nic nového

Stáhnout

actionfist_02

actionfist_02Už podruhé v poslední době zasahuje Beau Blyth, nedávno zde zmíněný kvůli záležitosti Fish Face, a i tentokrát máme co dočinění s peckou. Po nemasných neslaných akčních arkádách, které nenašly správné vyvážení boje se skákáním či level designem a navíc měly problém nalézt cool téma, se konečně objevuje to správné dílko. Však mu Blyth taky věnoval mnohonásobně více než svým dalším projektům. Krvavá a pomstychtivá cesta ústřední mlátičky Dominga a jeho platonické milenky může začít.

actionfist_01Zboku viděná 2D střílečka Action Fist je hrou vpravdě dostávající svého jména. V poměrně přímočarém sledu (byť se dočkáte i tajných místností) běháte zleva doprava a sestřelujete nabíhající hordy slabší mimoňů i silnějších bossáků. K tomu dopomáhej i série power-upů a lékárniček, přesně jako v akčních arkádách starého střihu. Kromě mačkání spouště je nutno zvládnout i skákání samotné, čili parkurové odrážení od zdí či dvojskoky, často prováděné pod palbou. Hra nabízí pestrou paletu obtížností, která dá šanci lamám i profesionálům.

actionfist_03Ani střílení není úplně primitivní. K dispozici máte dvě zbraně, které postupně můžete vylepšovat ve třech vlastnostech - ráži, barvě a munici. Ráže ovlivňuje rozptyl, barva sílu proti různým oponentům a ráže sílu proti oponentům obecně. Hra jednoho hráče ale není tou jedinou přítomnou featurou. Body k dobru získává Action Fist i díky kooperativnímu módu na jediné obrazovce.

Na vysoké úrovni je i grafika. Ačkoliv jde opět o stylizaci do raných 90. let, prostředí je dostatečně různorodé a vyvedené ve správné poetice. Podstatnější je správné vyvážení, kterého se podařilo dosáhnout a které je puncem skutečně kvalitního game designera. Ideální vyvážení obtížnosti, levelů i herní dynamiky vyžaduje cit, čas a zkušenosti, což jsou atributy, které mnoha začínajícím vývojářům chybějí.

Od zázraku jménem pixelProject jsme tu neměli podobně výraznou a přitom nenáročnou hru. Na rozdíl od experimentální Fish Face tentokrát Blyth vyprodukoval řemeslnou akční arkádu, a dobře nám tak!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

40 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz