Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Adrenaline – sundejte, co se pohne

aktualizováno 
Má další akční arkáda pro více hráčů šanci na přežití?
60

Adrenaline

Platforma: Freeware
Výrobce: Adrenaline Team

  • Akční arkáda s boty i lidmi
  • Nesmrtelnost po respawnu
  • Nepřehledné souboje

Stáhnout
Adrenaline

Adrenaline

Vytvořit funkční akční hru a zábavnou akční hru není ani zdaleka totéž. Jedna věc je dát dohromady engine, který příliš nepadá, druhá už je dát mu šmrnc, jiskru a další takové věci, které vás donutí hru milovat, vracet se k ní a doporučovat ji kamarádům. Na poli akčních her je přitom přeplněno více než v ranním metru - akční hry má každý rád a nezávislí vývojáři se tak mnohdy uchylují k využívání této oblíbenosti. Bohužel ale ne každý vývojář je schopný svému dílu vtisknout šmrnc, jiskru a další takové věci. Také u dnešní multiplayerové shora viděné střílečky Adrenaline tak jeho vývojáři zůstali na půli cesty.

Adrenaline disponuje přesně tím, co jsme už mnohokrát viděli v základu akčních her Team Fortress počínaje a posledním vydáním Alien Swarm konče. Ovládáte panáka, který sbírá zbraně a vrhá granáty na misích proti živým i neživým oponentům. Je třeba mít rychlé reflexy a špetku taktického uvažování, abyste oponenta nejenom odpravili dříve než on vás, ale odpravili ho ve strategicky důležité pozici a stihli své výhody využít dřív, než se oživí.

Adrenaline

Adrenaline

Aby v husté konkurenci akční střílečka uspěla, musí ale nabídnout více než jen pouhé kopírování konkurentů. Adrenaline naneštěstí chybí makabrózní vizuál Alien Swarmu, koulervoucí příběh plný miniquestů Gun Girl 2 i humor a vtip Babo Violent 2. Zapomeňte na originální prostředí i originální herní náplň. Souboje mariňáků proti mariňákům se odehrávají v malých tradičních prostředích, s tradičními úkoly typu boj o vlajku či deathmatch, a skrze tradiční bouchačky. Nechybí brokovnice ani sniperka.

A pak tu jsou vyložené chyby, které alespoň řemeslně kvalitní zpracování táhnou na úroveň průměru, v němž vás hra vyloženě neštve, ale ani vám nic nedá. Fakt, že mariňáci jsou si podobni jako vejce vejci a vy tak často nevíte, na koho střílet. Fakt, že po respawnu jsou oponenti krátkodobě nesmrtelní, ale přesto mohou pálit do bezbranných hráčů. A také velmi nešťastné konstruování mnohých levelů, v nichž se oživovací respawn pointy objevují okolo vlajky, a tak i když jedna strana prolomí obranu, je většinou záhy zmasakrována znovuobživlou protistranou.

Adrenaline

Adrenaline

Kolem a kolem není Adrenaline špatnou hrou - naopak, se sehraným týmem živých hráčů může nabídnout haldu zábavy. Stejně jako tuna jiných her. Mladické choroby hru ale sužují s intenzitou terminálního stádia. Pokud si Adrenaline rychle nesežene alespoň hrst věrných uživatelů, upadne nejspíše do kóma zapomnění. Je dost dobře možné, že většina designových výtek brzy zmizí, nebo že jde o originální (byť dle mě nešťastné) oživení pravidel multiplayerových stříleček. Byla by to škoda, protože je na něm vidět fůra práce. Jenže jenom snaha v silném konkurenčním prostředí zkrátka nestačí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz