Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Aero Style - na život a na smrt

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 2:18
Líbilo by se vám zúčastnit se jako osamělý pilot stíhacího letounu vzdušné bitvy proti mnohonásobné přesile nepřátel? Tak můžete začít, pošlete všechny nepřátelské letouny a jiné stroje do horoucích pekel!
50

Aero Style

Platforma: Freeware
Výrobce: Takas

Stáhnout

Aero StyleJakmile hru spustíte, nabídne se vám několik možností pro hru samotnou. Celý tento simulátor leteckých soubojů sestává z pěti hracích kol, je velmi sympatické, že se nemusíte pracně prokousávat postupně od prvního až do pátého kola, ale můžete si zvolit libovolné kolo. Samozřejmě, že lze začít od prvního a po vítězném souboji tak postoupíte automaticky do dalšího, ale to už skutečně závisí jen na vás. Nejdříve si ale vyberte obtížnost, k dispozici jsou tři její druhy, což opět dává možnost si tuto hru obměňovat. Upozorňuji však na to, že už samotným postupem do dalších kol obtížnost roste, takže než se naučíte své malé červené letadélko pořádně ovládat, volte tu nejsnadnější.

Ve všech kolech létáte sice nad stejnou krajinou, ale s postupem do následujících kol přibývá nejen množství nepřátel, ale objevují se stále noví a těžko se zneškodňující, na jejichž sestřelení spotřebujete spousty munice a bez dokonalého manévrování, tedy vysokého pilotního umění, s nimi nic nesvedete. Setkáte se tak nejen s nepřátelskými stíhačkami, ale budete napadeni obrovskými bombardéry, které jsou až desetkrát větší než vaše čiperná malá stíhačka, objeví se i nebezpečné létající balóny. Věřte mi ale, že všechna tato obrovitá monstra lze zničit. Chce to jen se naučit využívat všechny vlastnosti vašeho letounku a uvidíte, jak s nimi pořádně zatočíte, některým stačí pouhá jedna střela, na jiné musíte vystřílet celý zásobník.

Aero StyleOvládání letadélka je vskutku velice prosté, vystačíte si pouze s myší. Jejím levým tlačítkem používáte kulomet, přidržením vystřílíte celý zásobník, v kterém se však naštěstí po čase munice znovu doplní. Zelený ukazatel množství nábojů máte vpravo nahoře, hned pod zpočátku žlutým množstvím vašeho zdraví. Pokud budete zasaženi nepřátelskými střelami, nebo provedete po vzoru japonských či sovětských stíhačů ve II. Světové válce tak zvaný taran (i tato možnost se totiž nabízí), pozbýváte část své energie a původně žlutý ukazatel se postupně zaplňuje do červena. Jakmile zčervená celý, pak spatříte svoji stíhačku, jak se v plamenech a ve vývrtkách řítí k zemi, neuspěli jste tedy a skončili jste.

Při použití kulometu se zelené množství nábojů mění rovněž do červena, pokud je jeho pole celé červené, jste bez munice, počkejte, až se sám znovu nabije. Vpravo dole běží čas, tak zjistíte, za jakou dobu jste všechny bojové nepřátelské stroje zlikvidovali. Tento čas si můžete zaznamenat a tak se stále snažit překonávat sami sebe, po případě i přivolané kamarády, s kterými se můžete v kokpitu letounku střídat za řídící pákou. Dole na obrazovce můžete sledovat dráhu letu, žlutý terčík se posunuje zprava doleva a naopak podle toho, jak pohybem myši stíhačku nakláníte. Při letu lze provádět i velice obratné až krkolomné kousky, kterými vyvedete své nepřátele úplně z míry.

Aero StylePokud totiž v průběhu boje přiklepnete navíc ještě pravé tlačítko myši, červený letounek teprve potom předvede, co všechno vlastně dokáže. Začne provádět krkolomné obraty, vývrtky a jiné akrobatické prvky včetně otáčení se kolem vlastní podélné i příčné osy, zvládne i ruské kolo a tak se dovedete nejen úspěšně vyhýbat střelám, ale vpadnout nečekaně nepříteli do zad a překvapit ho tak dokonale, že se stane velice snadným terčem. Grafická úprava se mi velice zamlouvala, zvukové efekty jsou na takové úrovni, že jsem si skutečně připadala jako uprostřed opravdového leteckého souboje. Vzhledem k délce stahování si užijete v tomto bojovém simulátoru více, než kolik byste snad od něj očekávali. “Good luck”!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 83 čtenářů

Témata: Stíhačka

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz