Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Afgánci - sestřelujte výsadek

  12:00aktualizováno  29. března 11:00
Podpoříte Afgánce v boji proti útočícím paradesantním invazním jednotkám? Chcete jim pomoci v boji za nezávislost? Pak už tedy dlouho neváhejte a vezměte zbraň do ruky, výsadek právě seskakuje!

Afgánci

Platforma: Freeware
Výrobce: Hippo Games

Stáhnout

AfgánciJedná se o akční českou 2D hru, která se jako další z řady podobných her může skutečně zařadit mezi ty úspěšné, námětově originální a v neposlední řadě vynikajícím způsobem zpracované, ale což je velmi důležité, i dobře hratelné. Ihned po zahájení hry se objeví nabídkové menu, pokud spustíte Do boje, dostanete se přímo do válečné vřavy. Nespěchejte však, máte totiž možnost nastavit si počet vašich bojovníků a to od jednoho až do čtyř, k dispozici jsou také tři různá herní pozadí. Najdete i popis ovládání jednotlivých vojáků, což je jistě velmi příjemné a mnozí autoři na tyto důležité informace zapomínají. Spatřit lze i výsledkovou listinu nejvyšších sestřelů, příznačně pojmenovanou 7 statečných.

Autoři nezapomněli ani na to se vám představit, tak toho využijte a zjistěte si, kdo má toto všechno na svědomí. Chtěli se asi zavděčit, protože je možnost si měnit nejen počet hráčů a nastavovat různé kulisy, ale můžete si přidat i houpání na padácích plachtících nepřátel. Pokud jste příliš útlocitní, lze si vypnout obraz po zemi se v krvi válejících mrtvol, jestliže máte dosažený už solidní počet bodů a musíte si z jakéhokoliv důvodu odskočit, je možné si navolit dokonce i přestávku, takže o momentálně dosahovaný skvělý výsledek nepřijdete.Afgánci Na to, že hra má velikost půl megabytu, je v ní opravdu pamatováno na všechno, ještě kdyby byla nějak ozvučena, ale to by už tvůrci do tak malého prostoru očividně nevměstnali. 

Jakmile začnete tedy hrát a navolíte si větší počet vlastních vojáků, je možné si přizvat do boje další kamarády, neboť každý voják je ovládán jinými klávesami. Jestliže se tedy dokážete seskupit kolem klávesnice dokonce čtyři, stane se boj skutečnou řežbou, což se zcela určitě promítne do toho, že se budete moci úplně snadno zapsat do listiny 7 statečných, při osamoceném boji za jednoho vojáka je téměř vyloučeno se tam dostat. Nepřátelských letounů postupem času totiž přibývá a tím se samozřejmě zvětšuje i počet výsadkářů, dopadajících dolů. Je dobré zničit pokud možno nepřítele ještě zavěšeného na padáku, než dopadne do trávy. Tak mu padák rozstřílíte a on se na zemi rozplácne, jako ta příslovečná žába.

Jestli se však některému parašutistovi podaří bez úhony přistát, je zle, neboť se okamžitě chopí vlastní zbraně a jste tedy ohroženi na životě, ze vzduchu totiž na vás střílet nedokáže žádný z nich, takže než-li přistanou, nacházíte se v naprostém bezpečí. Nahoře na obrazovce máte možnost sledovat současný počet životů, ty obdržíte po zahájení boje vždy pouze tři, sem tam nějaký přibyde, bez ohledu na to, kolik bojovníků jste si nastavili. AfgánciPod každým vlastním střelcem se objevuje červená číslice, která udává počet nepřátelských vojáků, které se vám podařilo úspěšně poslat na onen svět. Pomocí příslušné klávesy můžete zadat i příkaz k nepřetržité střelbě, sami poznáte, jak je tato volba efektivní, nepřátelé pak kapou jako mouchy.

Pak-li se vám stále nedaří skolit takový počet nepřátel, abyste se zapsali do listiny nejlepších střelců a navíc jste na všechno pouze sami, dám vám tip, jak bez větší námahy uspějete. Vyvolejte si v nabídce čtyři vaše bojovníky a nastavte si směr jejich střelby tak, abyste vykryli celou vzdušnou plochu, odkud se parašutisté snášejí a zapněte klávesu F1, výsledek rozhodně předčí veškeré vaše očekávání.


Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz