Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Afgánci - sestřelujte výsadek

  12:00aktualizováno  29. března 11:00
Podpoříte Afgánce v boji proti útočícím paradesantním invazním jednotkám? Chcete jim pomoci v boji za nezávislost? Pak už tedy dlouho neváhejte a vezměte zbraň do ruky, výsadek právě seskakuje!

Afgánci

Platforma: Freeware
Výrobce: Hippo Games

Stáhnout

AfgánciJedná se o akční českou 2D hru, která se jako další z řady podobných her může skutečně zařadit mezi ty úspěšné, námětově originální a v neposlední řadě vynikajícím způsobem zpracované, ale což je velmi důležité, i dobře hratelné. Ihned po zahájení hry se objeví nabídkové menu, pokud spustíte Do boje, dostanete se přímo do válečné vřavy. Nespěchejte však, máte totiž možnost nastavit si počet vašich bojovníků a to od jednoho až do čtyř, k dispozici jsou také tři různá herní pozadí. Najdete i popis ovládání jednotlivých vojáků, což je jistě velmi příjemné a mnozí autoři na tyto důležité informace zapomínají. Spatřit lze i výsledkovou listinu nejvyšších sestřelů, příznačně pojmenovanou 7 statečných.

Autoři nezapomněli ani na to se vám představit, tak toho využijte a zjistěte si, kdo má toto všechno na svědomí. Chtěli se asi zavděčit, protože je možnost si měnit nejen počet hráčů a nastavovat různé kulisy, ale můžete si přidat i houpání na padácích plachtících nepřátel. Pokud jste příliš útlocitní, lze si vypnout obraz po zemi se v krvi válejících mrtvol, jestliže máte dosažený už solidní počet bodů a musíte si z jakéhokoliv důvodu odskočit, je možné si navolit dokonce i přestávku, takže o momentálně dosahovaný skvělý výsledek nepřijdete.Afgánci Na to, že hra má velikost půl megabytu, je v ní opravdu pamatováno na všechno, ještě kdyby byla nějak ozvučena, ale to by už tvůrci do tak malého prostoru očividně nevměstnali. 

Jakmile začnete tedy hrát a navolíte si větší počet vlastních vojáků, je možné si přizvat do boje další kamarády, neboť každý voják je ovládán jinými klávesami. Jestliže se tedy dokážete seskupit kolem klávesnice dokonce čtyři, stane se boj skutečnou řežbou, což se zcela určitě promítne do toho, že se budete moci úplně snadno zapsat do listiny 7 statečných, při osamoceném boji za jednoho vojáka je téměř vyloučeno se tam dostat. Nepřátelských letounů postupem času totiž přibývá a tím se samozřejmě zvětšuje i počet výsadkářů, dopadajících dolů. Je dobré zničit pokud možno nepřítele ještě zavěšeného na padáku, než dopadne do trávy. Tak mu padák rozstřílíte a on se na zemi rozplácne, jako ta příslovečná žába.

Jestli se však některému parašutistovi podaří bez úhony přistát, je zle, neboť se okamžitě chopí vlastní zbraně a jste tedy ohroženi na životě, ze vzduchu totiž na vás střílet nedokáže žádný z nich, takže než-li přistanou, nacházíte se v naprostém bezpečí. Nahoře na obrazovce máte možnost sledovat současný počet životů, ty obdržíte po zahájení boje vždy pouze tři, sem tam nějaký přibyde, bez ohledu na to, kolik bojovníků jste si nastavili. AfgánciPod každým vlastním střelcem se objevuje červená číslice, která udává počet nepřátelských vojáků, které se vám podařilo úspěšně poslat na onen svět. Pomocí příslušné klávesy můžete zadat i příkaz k nepřetržité střelbě, sami poznáte, jak je tato volba efektivní, nepřátelé pak kapou jako mouchy.

Pak-li se vám stále nedaří skolit takový počet nepřátel, abyste se zapsali do listiny nejlepších střelců a navíc jste na všechno pouze sami, dám vám tip, jak bez větší námahy uspějete. Vyvolejte si v nabídce čtyři vaše bojovníky a nastavte si směr jejich střelby tak, abyste vykryli celou vzdušnou plochu, odkud se parašutisté snášejí a zapněte klávesu F1, výsledek rozhodně předčí veškeré vaše očekávání.


Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...Najdete na iDNES.cz