Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Afro Santa - Vánoce na vlastní kůži

  12:00aktualizováno  12:09
Když se Santa Claus rozhodoval, jaké povolání si zvolí, a pomyslel na dárkovou distribuční službu, jistě netušil, jaké peripetie mu to přinese. Abyste si sami mohli udělat názornou představu, je tu pro vás hra Afro Santa.

AfroSanta

Platforma: Freeware
Výrobce: Ian Lindsey

Stáhnout

AfroSantaAčkoliv se na hry s vánoční tématikou může zdát ještě příliš brzy, není úplně od věci připomenout si tímto způsobem, že se náš oblíbený svátek pomalu, ale jistě, blíží. Kdo ví, třeba si po zahrání hry Afro Santa vyrazíte na předběžný průzkum po obchodních domech a 23. prosince si tentokrát, namísto hektického shánění dárků, budete moci udělat volno.

Ve hře samotné si můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jakými útrapami musí projít Santa Claus, než se mu povede doručit všechny dárky až pod stromeček. Aby byl zprostředkovaný zážitek co nejreálnější, budete na herní svět pohlížet přímo Santovýma očima, a to nikoliv v přeneseném slova smyslu. Nebojte, nebudete muset prolézat těsným komínem, takže šanci si zahrát mají i hráči klaustrofobici (nikoliv však Claustrofobici :). Kromě pověry s komínem však během hraní prohlédneme i další rozšířené fámy. Kupříkladu, není pravda, že Santa s sebou tahá pytel s dárky. Moderní Santa musí být pružný a pohotový, v čemž mu už tak dost vadí pneumatika kolem pasu, natož aby se tahal s pytlem dárků. Celá věc se dnes má tak, že je Santa vysazen do cílového bytu, kam jsou postupně teleportovány i dárky. Ty musí Santa co nejrychleji objevit a donést je pod stromeček.

AfroSantaZdá se to být snadné, ale jistým problémem budou samotní příjemci dárků. Ti ze samé nedočkavosti neustále patrolují po bytě a očekávají Santův příchod. Jak ale víte, operace rozdělení tolika cenných dárků musí být již z principu klasifikována jako tajná, a tudíž se musíte mezi nájemníky plížit jako myš a nedopustit, aby vás zahlédli. Pakliže je Santa přecijen odhalen, objeví se na scéně nepřátelský útočící duch, kterého lze naštěstí jednoduše zlikvidovat několika dobře mířenými ranami. Aby se předešlo náhodným odhalením, kdy například vystoupíte zpoza rohu přímo před zrak některého z obyvatelů bytu, je zde k dispozici i šikovný radar. Na něm se všechny důležité věci zobrazují. Nicméně ani s radarem není hra procházkou růžovým sadem. Jste-li ale dobří a všechny dárky jste bezpečně doručili až pod stromeček, je mise vyhodnocena jako úspěšně splněná.

AfroSantaGrafická stránka hry možná nehýří nejnovějšími technickými vymoženostmi, ale rozhodně se na ni příjemně dívá, za což vděčíme vyvážené barevné paletě a povedeným texturám. Jinak je herní prostředí spíše jednoduché, a to i přesto, že jednotlivé úrovně jsou velice malé a přidat do nich více detailů by jistě nebyl velký problém. Povedené grafické zpracování pak dobře doplňují i zvukové efekty a příjemná vánoční hudba.

Pokud vás tato recenze nebo hra samotná příjemně vánočně naladila, zkuste v tomto stavu vydržet ještě několik měsíců, alespoň do doby, kdy k tomu skutečně bude důvod. Hra Afro Santa vám v tom může pomoct.

Autor:


Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz