Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

After the End – bílobílá tma

aktualizováno 
Podtitul dnešní shareware hry upomíjí na kultovní scifi Vina Diesela, protože i zde vás čeká havárie na opuštěné planetě a nepříjemné setkání s partou oslizlých mutantovetřelců. Sharewarefobové mohou jít dál, ty rozumnější čeká příjemná půlhodinová řežba.
90

After the End

Platforma: Shareware
Výrobce: KraiSoft

  • Survival akce
  • Titěrná grafika
  • Časový limit

Stáhnout

Aftertheend_02

Aftertheend_01Shareware verze hry After the End od KraiSoft sice nabízí pouhou půl hodinu hraní, avšak i oněch třicet minut je nabito neutuchající zoufalou snahou o přežití. Hra začíná krátce po nouzovém přistání vaší lodi na planetě Rydon 7. Před pádem vaše loď zachytila z lidmi osídlené planety volání o pomoc. Hned po dopadu (jako jediný přeživší, samozřejmě) musíte čelit hordám přízemních monster.

Aftertheend_02After the End je v zásadě arena survival. Máte sérii kol pospojovaných příběhem, většinou v každém kole musíte ustát určitý počet nabíhajících zrůd. K jejich likvidaci vám pomohou tři zbraně (teoreticky 16, ale k těm se už nestihnete dostat) a řada speciálních balíčků rozesetých po mapě. Jeden vám dodá neviditelnost, jiný bullet-time a další zmrazí potvory v okolí. Co je pro gameplay důležité, potvory nabíhají skutečně v uctihodném počtu nezřídka jsem měl pocit, že hraju spíše proti Zergům ve StarCraftu. Především tato frenetická řežba je hlavním důvodem vysokého hodnocení.

Aftertheend_03Kromě bonusů na mapách samotných si budete panáka moci vylepšit i mezi koly díky mírným RPG elementům. Postavě můžete přidat životy, brnění i několik dalších atributů, avšak zdaleka nejpodstatnější je rychlost přebíjení zbraní. Hlavní obstrukcí při střelbě do početných mutantů není ani tak nedostatek munice, jak nedostatek času pro ládování nových zásobníků. Monster samotných je bohužel překvapivě málo druhů, alespoň v kampani, avšak variabilitu vydatně nahrazují svými počty.

Aftertheend_04Mimo kampaně osolené tuctovým příběhem nabízí hra také rychlou hru skrze cvičiště a arena survival bez limitu. Na nich pravděpodobně najdete i zbylé zbraně, mě ale hlavní děj natolik pohltil, že jsem na obě další možnost před uplynutím hlavní doby ani nepomyslel. Podstatnou výhodou jsou rovněž audiovizuální prvky. Grafika je dvourozměrná a velmi detailní, byť zpočátku budete brouzdat pouze zasněženou pustinou.

Sečteno, podtrženo, After the End je excelentní jednohubkou pro každou příležitost. I pokud vás hra snad začne nudit, což si vzhledem k mnoha jiným horším freewarovkám budu těžce vysvětlovat, netrvá kvůli časovému limitu tak dlouho, aby vám to vadilo. Co více od hry chtít!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 37 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz