Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

After the End – bílobílá tma

aktualizováno 
Podtitul dnešní shareware hry upomíjí na kultovní scifi Vina Diesela, protože i zde vás čeká havárie na opuštěné planetě a nepříjemné setkání s partou oslizlých mutantovetřelců. Sharewarefobové mohou jít dál, ty rozumnější čeká příjemná půlhodinová řežba.
90

After the End

Platforma: Shareware
Výrobce: KraiSoft

  • Survival akce
  • Titěrná grafika
  • Časový limit

Stáhnout

Aftertheend_02

Aftertheend_01Shareware verze hry After the End od KraiSoft sice nabízí pouhou půl hodinu hraní, avšak i oněch třicet minut je nabito neutuchající zoufalou snahou o přežití. Hra začíná krátce po nouzovém přistání vaší lodi na planetě Rydon 7. Před pádem vaše loď zachytila z lidmi osídlené planety volání o pomoc. Hned po dopadu (jako jediný přeživší, samozřejmě) musíte čelit hordám přízemních monster.

Aftertheend_02After the End je v zásadě arena survival. Máte sérii kol pospojovaných příběhem, většinou v každém kole musíte ustát určitý počet nabíhajících zrůd. K jejich likvidaci vám pomohou tři zbraně (teoreticky 16, ale k těm se už nestihnete dostat) a řada speciálních balíčků rozesetých po mapě. Jeden vám dodá neviditelnost, jiný bullet-time a další zmrazí potvory v okolí. Co je pro gameplay důležité, potvory nabíhají skutečně v uctihodném počtu nezřídka jsem měl pocit, že hraju spíše proti Zergům ve StarCraftu. Především tato frenetická řežba je hlavním důvodem vysokého hodnocení.

Aftertheend_03Kromě bonusů na mapách samotných si budete panáka moci vylepšit i mezi koly díky mírným RPG elementům. Postavě můžete přidat životy, brnění i několik dalších atributů, avšak zdaleka nejpodstatnější je rychlost přebíjení zbraní. Hlavní obstrukcí při střelbě do početných mutantů není ani tak nedostatek munice, jak nedostatek času pro ládování nových zásobníků. Monster samotných je bohužel překvapivě málo druhů, alespoň v kampani, avšak variabilitu vydatně nahrazují svými počty.

Aftertheend_04Mimo kampaně osolené tuctovým příběhem nabízí hra také rychlou hru skrze cvičiště a arena survival bez limitu. Na nich pravděpodobně najdete i zbylé zbraně, mě ale hlavní děj natolik pohltil, že jsem na obě další možnost před uplynutím hlavní doby ani nepomyslel. Podstatnou výhodou jsou rovněž audiovizuální prvky. Grafika je dvourozměrná a velmi detailní, byť zpočátku budete brouzdat pouze zasněženou pustinou.

Sečteno, podtrženo, After the End je excelentní jednohubkou pro každou příležitost. I pokud vás hra snad začne nudit, což si vzhledem k mnoha jiným horším freewarovkám budu těžce vysvětlovat, netrvá kvůli časovému limitu tak dlouho, aby vám to vadilo. Co více od hry chtít!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 37 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz