Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Agent Trinity: Episode 0 – ve skrytu dvou barev

  23:39aktualizováno  23:39
"Opakujte centrálo! Mám pouze dojít do vedlejší místnosti a sebrat nějaký předmět? Proč na takový úkol posíláte mě? Špičkového tajného agenta!"
30

Agent Trinity: Episode 0

Platforma: Freeware
Výrobce: LostTrainDude

  • na poměry AGS velmi neobvyklé
  • ...s tím související originalita
  • jedna z nejkratších her, co jsem kdy hrál

Stáhnout

Agent Trinity

 V AGS enginu se dá udělat spousta zajímavých věcí. Ačkoliv je tento systém určen prvotně pro vývoj adventur, už se objevila spousta projektů, které ukázaly, jak pružný AGS engine ve skutečnosti je. Jedním z takových projektů je i Agent Trinity. Kam až moje paměť sahá, žádnou stealth hru jsem na AGS ještě nehrál. Všechno je ale jednou poprvé, no ne?

Asi bych měl uvést na pravou míru onen termín „stealth hra“. Jde jednoduše o hru, ve které není vaším úkolem postřílet nepřátele stojící vám v cestě, ale vyhnout se jim a nanejvýš jednoho po druhém potichoučku sprovodit ze světa, či je omráčit. Kdo hrál hry jako Thief, Deus Ex, Splinter Cell, Metal Gear Solid nebo jim podobné tituly, musí mu být jasno.

Agent Trinity


Takže Agent Trinity je jedna taková stealth hra. Samozřejmě, na poměry AGS enginu je nějaký ten třetí rozměr poměrně hodně velký oříšek a tak je Agent Trinity pouze ve dvou rozměrech a navíc pouze ve dvou barvách. Černobílá, dosti retro grafická stránka věci je sice na jednu stranu pouze výtvarná devíza, ale na stranu druhou je tak hra jaksi jednoduchá, čistá a přehledná.

Agent Trinity


Nebudu se tady zaobírat příběhem hry, neboť ten je vpravdě celkem jednoduchý a hlavně bych i jakoukoliv zmínkou z děje prozradil příliš mnoho. Jak je to možné? No, protože hru Agent Trinity Episode 0 dohrajete asi za dvě minuty, takže k žádným velkým dějovým zvratům nemá šanci dojít. Ano, ano, dvě minuty. Vše se odehrává v pouhých třech obrazovkách, či chcete-li místnostech, přičemž nejvíce času strávíte v té první, kdy vám hra textově sděluje instrukce. Je to velmi, velmi smutné.

Agent Trinity


Agent Trinity je velmi zajímavým počinem, na AGS poměry nevídaným. Alespoň ne často. Ovládání klávesnicí a interakce s prostředím pomocí myši by mohlo poskytnou mnohem hlubší zážitek, než jen pouhou kratilinkou ukázku. Třebaže ono slovo „episode“ za hlavním názvem hry slibuje další díly, nemůžu přijít na to, proč si někdo s takhle krátkou ochutnávkou dával tu práci. Co, ochutnávkou! Jen smítkem, které je pryč dřív, než ho stihnete zaregistrovat. Doufám, že další díly budou poněkud hlubší. Zahrál bych si je rád.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

30 %

Hodnocení čtenářů

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz