Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Air Escape - menší bráška Icy Tower

  12:00aktualizováno  1:08
Dnešní hra je podobná úžasně chytlavé arkádě Icy Tower. Tentokrát sice neskáčete na věž, ale naopak dolů z plošinky na plošinku. To ovšem nemění nic na faktu, že zábava je to i přes určitou odlišnost neméně skvělá. Přidáte se k honbě za nejvyšším skóre?
80

Cosgrove´s Air Escape

Platforma: Freeware
Výrobce: Ben Roth

Stáhnout

Air EscapeChůze do schodů prý prodlužuje život. Ono tomu ovšem může být i přesně naopak, stačí se zeptat kohokoli, kdo podlehl kouzlu hry Ice Tower a strávil nad ní nejednu probdělou noc. Dnes tu máme další kousek, který se této legendě podobá a dalo by se říct, že jde o Icy Tower převrácený nohama vzhůru. Nečeká vás tedy skákání na zmrzlou věž, ale naopak seskakování z plošinky na plošinku. Opět hraje důležitou roli pohotovost, hbitost a nechybí ani obrovská chytlavost. Zkrátka arkáda jak má být. 

Cosgrove´s Air Escape je již druhou hrou, kterou vám na PH od Bena Rotha nabízíme. Stejně jako Cosgrove's Umbrella, i Air Escape je vlastně minihrou, nemá žádná rozsáhlá nastavení, běží v okně a jako zákeřná mucholapka vybízí k chvilkovému posezení a vyzkoušení. Poté vás chytne a vy se od ní jen stěží odtrhnete. A pak vám začnou vadit drobnosti, které si s sebou tento minimalistický formát nese a které trochu sráží výsledný dojem. 

Air EscapeHlavním hrdinou je roztomilý kus slizu s očičkem, kterého ovládáte šipkami vpravo a vlevo. Herní plocha se neustále posunuje vzhůru a vy se musíte držet v obraze, tj. neustále seskakovat na nižší plošinky. Po delší chvilce letu se rozžhavíte jak raketoplán před přistáním a propálíte plošinku. V tom případě musíte uskočit do strany či rychle přeskočit na nižší. Ovšem pokud prolétnete-li bez skoku na plošinku celou obrazovkou, shoříte jako pověstná Columbia.

Hra není časově omezená, postupným seskakováním plníte určená procenta v levelu a pak následuje nové kolo s rychlejším posunováním obrazovky. Cílem je tedy vydržet co nejdéle a sesbírat co nejvíce bodů. I když náš sliz nezvládá komba jako v Icy Tower, můžete si i zde své skóre vylepšit pytlíky s penězi. Větší hratelnosti napomáhají různé bonusy a překážky. Většina zároveň slouží jako výhoda i nevýhoda a rozdíl mezi nimi je otázkou jednoho zmáčknutí klávesy. Jezdící plošinka vás tak může uvěznit, ale také zachytit při pádu. Dalším záškodníkem jsou poletující balónky, jimž je třeba se vyhýbat. Některé plošinky jsou pokryty slizem a našeho hrdinou zpomalují, proti čemuž se lze bránit sbíráním zelených kanystrů, jež zrychlují pohyb. Air Escape Poslední vychytávkou jsou bomby, kterými můžete zničit kostku pod sebou, pokud spadnete na dlouhou plošinku a nestihli byste utéct na okraj. V případě nouze se dá i skákat, i když vás každý skok připraví o body a dá se tak dostat i do mínusu. 

Každý výkon se zapisuje do tabulky nejvyšších skóre (škoda že není zvlášť pro každou obtížnost) a dá se poslat i na internet. A vzhledem k tomu, že nejlepší výsledky se pohybují kolem 2 milionů, bude vám po pár kolech jasné, že i Cosgrove´s Air Escape je titul, na kterém se pár lidí stalo závislými. Ostatně o jeho překonání se můžete pokusit sami. Hra má malou velikost, nabízí skvělou zábavu, levely se náhodně generují, takže každý je unikátní. Není to dostatečná pozvánka ke stažení? A nezapomeňte se pochlubit do diskuse se svým skóre!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Témata: Raketoplán

Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz