Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Air Hockey - perfektně hratelná arkáda!

  12:00aktualizováno  9. prosince 11:49
Znáte Air Hockey? Pokud ano pak vězte, že dnešní gameska není ničím jiným než její předělávkou do příjemného grafického kabátku, obohacená hned dvěma perfektně hratelnými módy.
60

Air Hockey

Platforma: Freeware

Stáhnout

Air HockeyZábavný a chytlavý Air Hockey neměl letos v kategorii Flash příliš velkou konkurenci. Ne že by to snad bylo jako v případě Javy, kde se nacházel pouze jediný příspěvek, tudíž bylo o vítězi již od samotného počátku rozhodnuto. Mezi Flashovkama se totiž vesměs vyskytovaly hry nevalných kvalit, tudíž mezi nimi již takřka tisícátý klon známého Air Hockeye jasně vynikal. Pojďme se tedy tomuto kousku pořádně podívat na zoubek! :-)

Ačkoliv Air Hockey rozhodně po technické stránce není žádným propadákem, jeho hlavní předností je zejména chytlavá hratelnost, která je ostatně pro většinu podobných her společná. Jestliže zastáváte názor, že dobrá freewarová hra musí být nutně komplexní a pořádně složitá a propracovaná, budete jistě mile překvapeni. Princip této hry je totiž vskutku jednoduchý a dal by se asi nejlépe přirovnat k staré známé klasice jménem Pong.

Air HockeyA o co že vlastně jde? Hra se odehrává na drobném kluzišti, po němž se pohybují dva kruhové předměty, z nichž jeden ovládáte vy a druhý váš počítačový oponent. Na každé z hracích stran je umístěn drobný otvor, do něhož může při přesně mířené střele zaletět puk, což znamená to samé, jako když se při fotbale ocitne míč v brance – gól a jeden bodík na stranu družstva, které proti dané brance útočí.

Aby toho nebylo málo, jsou v Air Hockey přítomny hned dva herní módy, přičemž jedním z nich je jednoduchý zápas, který doporučuji vyzkoušet nejdříve. Můžete si vše totiž dostatečně prozkoušet hned na několika různých obtížnostech, které se úměrně stupňují a vězte, že než se vám podaří vyhrát na tu nejtěžší, pořádně se u hry zapotíte. Ve chvíli, kdy vás již tento druhy hry již přestane bavit, přijde na řadu mód nazvaný Turnaj. Zde již vaši protihráči nejsou pouhými bezejmennými anonymy, nýbrž budete v každém kole vyzváni jiným hráčem s exotickým jménem. Jejich schopnosti se budou neustále úměrně zvyšovat, tudíž bude i od vás vyžadována stále větší a větší soustředěnost, hbitost a přesné míření. To však není ani zdaleka všechno, dosti důležitou roli totiž ve většině případů sehraje také štěstí a to především v pokročilejších kolech, kdy jsou vaši protihráči již dosti schopnýAir Hockeymi a svoji disciplínu zvládají vskutku bravurně. Cílem úspěchu je pohyb po hrací ploše, který je možný pouze ve vaši polovině, a měl by být co možná nejrychlejší, neboť bude dosti často potřeba rychlý přesun z jedné strany pole na druhý a to zejména ve chvíli, kdy puk nabere maximální rychlost.

Jak jsem již uvedla v úvodu, Air Hockey byl vytvořený za pomocí Flashe, což s sebou nese minimálně jednu výhodu a tou je vcelku malá velikost samotného souboru. To však v žádném případě neznamená, že by snad samotná hra byla málo rozsáhlá nebo nabízela málo zábavy. Hratelnost je totiž vskutku na vysoké úrovni, to vše obalené do příjemného grafického kabátku, dozdobeného několika umně vybranými zvuky. Co víc si přát? Vyzkoušejte vítěze Flash kategorie, rozhodně toho nebudete litovat!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...Najdete na iDNES.cz