Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Air Smash - klasický Air hokej

  12:00aktualizováno  8:57
Pokud si rádi čas od čas od času zahrajete Air hokej, bude se vám dnešní hra líbit. Air Smash totiž není ničím jiným, než kopií tohoto zajímavé a rychlého reakce vyžadujícího zápolení.
60

Air Smash

Platforma: Freeware
Výrobce: Gamedesign

Stáhnout

airsmash1

Air hokej nejspíš znáte. Jedná se o velký přístroj s plochou a dvěma brankami. Vaším úkolem je pomocí kulatých kotoučů dostrkat puk do soupeřovy brány. Každý z hráčů je na své straně a nemůže se nikam pohybovat, takže je vyloučeno vzájemné přetlačování a vůbec celý fyzický kontakt.

Air Smash je velmi přesnou kopií klasického Air hokeje. Za pomoci myši ovládáte váš kotouč a snažíte se porazit počítačového protihráče. Hrát můžete bohužel pouze proti počítači, takže legraci s kamarádem si neužijete. A to je trochu škoda, protože právě Air hokej je jako stvořený na různé pošťuchování a hecování. Na druhou stranu toho nesmíme po hře, která má 0,3 Mb chtít moc. Hraje se až do té doby, dokud jeden z hráčů nenastřílí pět branek. V tu chvíli se stává vítězem a hra končí. Nečekejte žádné levely, u Air Smash jde o krátkodobé zabavení. V reálném Air hokeji jste omezeni airsmash2dosahem podle délky vaší paže, při hraní Air Smash nemůžete hrát na polovině soupeře. Při hraní není určen omezený počet dotyků, takže si můžete na vlastní polovině útok klidně několika nahrávkami připravit. Počítejte ale s tím, že to nebude až zase tak jednoduché, protože puk klouže opravdu rychle a budete tak muset být velmi citliví.

Na hrací plochu nahlížíte z pohledu shora a máte tak výbornou přehlednost. Ostatně okolo hracího stolu je naprostá tma, takže vás při hraní ani nemá co rozptylovat. Přehlednost je výborná a puk se vám nikdy neztratí z dohledu. Stejně tak jsou velmi dobře viditelné branky. Na levé straně hracího stolu svítí skóre. Hratelnost je velmi dobrá. Váš kotouč ovládáte pomocí myši, což zvládne jistě každý. Chvíli vám možná bude trvat, než dostatečně zairsmash3koordinujete pohyby nebo naleznete vhodnou strategii, ale brzy si zvyknete. Počítač je zpočátku velmi zdatným soupeřem, ale po pár zápasech odhalíte jeho slabiny a začnete jej porážet. To však neznamená, že vítězem budete vždycky. Celkově vzato je inteligence vašeho počítače velmi dobrá. Co mi vadilo, bylo občasné zasekávání puku v rozích a především jeho pisklavý zvuk. To je však asi jediná výtka, kterou mohu na Air Smash utrousit. Jiné chyby se totiž ve hře nevyskytují a rychlost hraní je výborná. Snad jenom by se hodila nějaká akční hudba.

Air Smash představuje klasickou jednohubku, kterou si stáhnete, zahrajete a po chvíli zase smažete. Faktem však zůstává, že díky dobré hratelnosti se při hraní budete chvíli velmi dobře bavit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz