Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

AirDoo - sestřelování kuliček

  12:00aktualizováno  1:26
AirDoo je poměrně nenáročnou a pohodovou hrou, i když vás rozhodně neuspí. Budete potřebovat přesnou mušku a také trochu strategického uvažování, abyste nasbírali co nejvyšší skóre.
60

AirDoo

Platforma: Freeware
Výrobce: Darthlupi

Stáhnout

airdoo1

Předem je nutno podotknout, že AirDoo je poměrně originální. Alespoň mezi tunami 2D skákaček nebo akčních stříleček, kterých se na Plných hrách objevuje bezpočet, přináší svěží vítr, který v letních parnech vřele uvítáme.

Ve hře ovládáte vesmírnou loď, kterou se pohybujete po hrací ploše. Lodí se můžete pohybovat pouze dopředu a do stran, zpátečka není povolena. Na hrací ploše nejste sami, nýbrž se na ní objeví různobarevná kolečka. Když do vás tyto kulička vrazí, ubere se vám časový limit. Ten ostatně pomalu ubývá, i když do vás žádná kulička nenaráží. Vaším úkolem je přiblížit se k nějaké kuličce na dostatečnou vzdálenost, abyste ji mohli chytit. Jakmile ta učiníte, zacilte nějakou stejnobarevnou kuličku a vystřelte. Pakliže budete dostatečně přesní a kuličky do sebe narazí, zmizí, získáte body a také trochu času. Kuličky se od sebe navíc odrážejí, takže se vám může při airdoo2střele podařit vytvořit řetězec strefených kuliček. V takovém případě jste obdarováni více body i větším nárůstem časového limitu. Jakmile vystřílíte všechny kuličky na hrací ploše, postoupíte do dalšího levelu. S postupem kol se situace ztěžuje, neboť nepřátel bude více a především se budou různit, takže zaměřování se stane problémem. Klasicky se snažíte dosáhnout co nejvyššího skóre do té doby, než vám vyprší všechen čas.

Grafika je velmi jednoduchá. Každý level má jiné pozadí, což je příjemné a nestereotypní. Jinak se ale setkáte pouze s několika různobarevnými kuličkami a to je vše. Jak už tento výčet napovídá, AirDoo je díky skromné grafice velmi přehlednou hrou a všechny kuličky jsou na první pohled rozpoznatelné. Hratelnost je poměrně solidní, i když se nejedná o nic světoborného. Jednoduché sestřelování kuliček je zajímavé, ale ještě zajímavější je vytváření řetězců, za které obdržíte vyšší bodové ohodnocení.airdoo3 Zpočátku to budete mít těžké, ale jde jen o cvik. Kuličky se chovají podle předem předepsaných pravidel, takže vás až na výjimky nemají čím překvapit. Výjimku představují například žluté kuličky, které náhodně mění směr pohybu a představují poměrně těžký oříšek. Ve vyšších levelech vás však bohužel přepadne stereotyp. Plynulost je optimální a pěkné jsou zvuky piána po strefení kuličky.

Jestliže se nemáte jak v parných letních dnech (ale nejen v nich) zabavit, sáhněte po AirDoo. Jednoduché ovládání a příjemný koncept tuto hru předurčuje k tomu, aby vás na několik minut solidně pobavila.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz