Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Airstrike - teroristé útočí

  12:00aktualizováno  9:14
Skupinka na sebe naskládaných rakodrapů obývaných tisíci lidmi je lákadlem pro nejednoho teroristu. A tak poslechnete volání po lidské krvi, nasednete do letounu a pokusíte se co nejrychleji všechny srovnat se zemí.
70

Airstrike

Platforma: Freeware
Výrobce: Fifth Dimension Company

Stáhnout

Airstrike Airstrike není příběhem žádného hrdiny zachraňujícího svět. Minimálně po této stránce se jedná o netradiční produkt, který je leteckou akcí, ovšem trochu jiného rázu, než jsme zvyklí, ačkoliv herní pamětníci si jistě vzpomenou na dobu osmibitů, kdy vznikla předloha, v níž se autor předělávky shlédl.

Jako již tradičně, dostáváme se do role pilota letounu, který se ale neocitá ve vertikálně scrollujícím prostředí, kde se nacházíte na spodní hraně a jste svědky přicházející laviny nepřátelských letounů. Zde se vlastně do role záškodníka dostáváte vy, abyste v sérii na sebe navazujících levelů. Každý z nich začíná podle stále stejného scénáře, přičemž velice podobný bude i samotný průběh. Zpočátku se vám naskytne pohled na letištní plochu, na níž se nachází jedAirstrike iný letoun. Do něj z letištní haly přispěchá schopný letec, aby briskně nastartoval motor a vyrazil do akce. Ta se odehrává nad městem, které má velikost pouhé jediné obrazovky. Ta je vždy zboku viděná, což slibuje poměrně slušnou přehlednost okolního terénu, což je třeba připsat hře k dobru.

Na druhou stranu zde o přehlednost ani tak nejde. Vše na co se vám naskytne pohled je skupina mrakodrapů, poslušně naskládaných vedle sebe, které křižuje silnice a po ní se pohybující auta v poměrně hustém provozu. Těch si ale nemusíte prakticky všímat a svou pozornost zcela zaměřit na výškové budovy různých tvarů, rozmístěné vždy přesně u sebe a nebo s jednou ši maximálně dvěma mezerami. Cílem každého levelu bude všechny tyto budovy zničit až do základů, na což ale budete mít daleko více času, než většina trénovaných teroristů, což vám dává jasnou výhodu. Herní obrazovku totiž budete opisovat v pravidelných čárách či chcete-li kruzích, které míří vždy zprava doleva a nAirstrike aopak. Při každém zmizení za hranici herní obrazovky budete svědky malého snížení letové výšky, čímž se postupně přibližujete k zemskému povrchu. Pokud dojedete až přímo k němu, level pro vás končí neúspěchem, naopak pokud zničíte všechny mrakodrapy, odletíte zase zpátky na letiště a pokračujete v levelu dalším.

Mrakodrapy můžete ničit jen jediným způsobem a sice shazováním bomb. Ty nelze k zemskému povrchu sypat jak se vám zlíbí, nýbrž v omezených intervalech, což hru značně ztěžuje uvážíte-li, že na jeden přelet herní obrazovky shodíte v průměru jen tři. Navíc vyšší budovy nelze sundat k zemi na jednou, vše musí probíhat na fáze a shozením jedné bomby na budovu ubude vždy jen přesně daný a poměrně malý kousek.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Najdete na iDNES.cz