Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Akuchizoku – záchrana světa ze staré školy

aktualizováno 
Návštěva ze starých herních konzolí nejen, že dovede pobavit, ale přichází s nejlepší story za několik týdnů.
80

Akuchizoku

Platforma: Freeware
Výrobce: Cactus

  • Svižná arkáda
  • Retro atmosféra
  • Příběh
  • Obtížnost

Stáhnout

aku_01Dodnes si vzpomínám na mé první setkání se světem videoher. Prastará vypůjčená konzole, jejíž jméno jsem snad ani nikdy neznal, skrývala desítky hodin zábavy nad těmi nejprimitivnějšími arkádami a simulátory. Tyto zlaté časy močení do plen mi připomněl i dnešní počin Akuchizoku. Tedy, částečně. Byť se totiž po stránce průběhu hry jedná o ryzí návrat do minulosti, šílený příběh sázející na téma psychicky narušených jedinců naopak patří spíše do tohoto tisíciletí.

Jako chovanec ústavu pro chorobomyslné vyprávíte novému ošetřujícímu doktorovi váš příběh. Příběh bývalého pilota, kterého navštívil generál z budoucnosti zosobněný do těla psa a nařídil mu, aby zachránil svět před japonskou sektou, která se chystá zaútočit zbraněmi s roztodivnými jmény jako Vomit Unit či Spinal Unit. Stačí sednout do vrtulníku, během pár sekund přeletět do Japonska a drsná práce začíná.

aku_02A zapotí se tentokrát nejenom fiktivní herní postava, ale i hráč samotný. V pohledu zboku ve vašem vrtulníku musíte projít náročným bojem. Nečekejte žádné power-upy či jakékoliv upgradování helikoptéry. Naopak čekejte, že bude stejně křehká jako v realitě. Stačí jediné škrábnutí a letíte v plamenech k zemi. Uvážíte-li ne-zrovna-přehledné prostředí plné detonací a létajících paprsků, a uvážíte-li i absenci savepointů a bonusových životů, vyjde vám sakramentsky vysoká obtížnost. Nebo také hratelnost; záleží na vás.

Ač je to k nevíře, retro grafika tentokrát nejen že ničemu nevadí, naopak ji zhusta vítám. Za hru je odpovědný starý známý cactus ve spolupráci s Johnem Marwinem, a dotek profesionálů je znát. I přes náročnost je totiž radost Akuchizoku hrát. Stále noví a vtipně pojatí nepřátelé a svěží plynulost jsou jednoznačnými devízami hry.

aku_03Navzdory subjektivním výtkám, které jsou dozajista ovlivněny recenzentovými lamovskými schopnostmi, je Akuchizoku nadmíru příjemný návrat do dob osmibitů a jim podobných mašin. Každému pamětníkovi doporučuji dnešní neotřelý zážitek, ale hráči vyžívající se v masturbování nad posledními počítačovými výstřelky a rochnící se v nastavování nejnovějších grafických karet, by měli raději zůstat opodál.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

34 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...Najdete na iDNES.cz