Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Akuchizoku – záchrana světa ze staré školy

aktualizováno 
Návštěva ze starých herních konzolí nejen, že dovede pobavit, ale přichází s nejlepší story za několik týdnů.
80

Akuchizoku

Platforma: Freeware
Výrobce: Cactus

  • Svižná arkáda
  • Retro atmosféra
  • Příběh
  • Obtížnost

Stáhnout

aku_01Dodnes si vzpomínám na mé první setkání se světem videoher. Prastará vypůjčená konzole, jejíž jméno jsem snad ani nikdy neznal, skrývala desítky hodin zábavy nad těmi nejprimitivnějšími arkádami a simulátory. Tyto zlaté časy močení do plen mi připomněl i dnešní počin Akuchizoku. Tedy, částečně. Byť se totiž po stránce průběhu hry jedná o ryzí návrat do minulosti, šílený příběh sázející na téma psychicky narušených jedinců naopak patří spíše do tohoto tisíciletí.

Jako chovanec ústavu pro chorobomyslné vyprávíte novému ošetřujícímu doktorovi váš příběh. Příběh bývalého pilota, kterého navštívil generál z budoucnosti zosobněný do těla psa a nařídil mu, aby zachránil svět před japonskou sektou, která se chystá zaútočit zbraněmi s roztodivnými jmény jako Vomit Unit či Spinal Unit. Stačí sednout do vrtulníku, během pár sekund přeletět do Japonska a drsná práce začíná.

aku_02A zapotí se tentokrát nejenom fiktivní herní postava, ale i hráč samotný. V pohledu zboku ve vašem vrtulníku musíte projít náročným bojem. Nečekejte žádné power-upy či jakékoliv upgradování helikoptéry. Naopak čekejte, že bude stejně křehká jako v realitě. Stačí jediné škrábnutí a letíte v plamenech k zemi. Uvážíte-li ne-zrovna-přehledné prostředí plné detonací a létajících paprsků, a uvážíte-li i absenci savepointů a bonusových životů, vyjde vám sakramentsky vysoká obtížnost. Nebo také hratelnost; záleží na vás.

Ač je to k nevíře, retro grafika tentokrát nejen že ničemu nevadí, naopak ji zhusta vítám. Za hru je odpovědný starý známý cactus ve spolupráci s Johnem Marwinem, a dotek profesionálů je znát. I přes náročnost je totiž radost Akuchizoku hrát. Stále noví a vtipně pojatí nepřátelé a svěží plynulost jsou jednoznačnými devízami hry.

aku_03Navzdory subjektivním výtkám, které jsou dozajista ovlivněny recenzentovými lamovskými schopnostmi, je Akuchizoku nadmíru příjemný návrat do dob osmibitů a jim podobných mašin. Každému pamětníkovi doporučuji dnešní neotřelý zážitek, ale hráči vyžívající se v masturbování nad posledními počítačovými výstřelky a rochnící se v nastavování nejnovějších grafických karet, by měli raději zůstat opodál.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

34 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Mercedes Třída E 3,0 350d...
Mercedes Třída E 3,0 350d...

r.v. 2017, naj. 16 900 km, diesel
1 339 356 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz