Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ALBIsoft Pong 2000 - další z klanu Pongů

  12:00aktualizováno  29. března 2003 12:04
Pong. Prostě další Pong. Nevím, co dalšího říct na adresu něčeho tak notoricky známého - dvě pálky, mezi kterými lítá míček, přičemž smyslem toho všeho je pinkat míčkem tak, aby neproletěl za vaši pálku.

ALBIsoft Pong 2000

Platforma: Freeware
Výrobce: ALBIsoft

Stáhnout

ALBIsoft Pong 2000

Každý, kdo se pustí do článku o jakémkoliv Pongu na světě, stojí před náročným úkolem - co o něm říct nového a neopakovat sebe či jiné? Těžko něco najít a nezbude než zopakovat si staré pravdy. Pong je nejspíš jedna z nejstarších her vůbec a hraje se tak, že se na opačných koncích obrazovky pohybují dvě pálky, které si mezi sebou pinkají míčkem. Komu se míček nepodaří odpinknout, prohrál a soupeř získává bod. Toť vše.

Ten samý princip se stal i objektem zájmu ALBIsoftu, který se pustil do předělávky kdysi populárního Pongu. Jeho popularita už se v dnešní konkurenci pochopitelně nedá srovnávat s popularitou nových titulů, přesto je na něm zřejmě něco dostatečně přitažlivého na to, aby se pořád našli lidé, kteří si k němu rádi zasednou. Jak sám autor prozrazuje na svých stránkách, programování Pongu mu trvalo zhruba tři dny plus nějaké hodiny na testování a opravy chyb, z čehož se dá usoudit za prvé to, že pravidla hry nebudou příliš složitá a za druhé, že se tentokrát nedá počítat s žádnými přídavnými legráckami, jako jsou například všelijaké bonusy. ALBIsoft Pong 2000 nabízí klasickou verzi se dvěma pálkami a jednou kuličkou - nic víc a nic míň.

ALBIsoft Pong 2000

Jediným vyhozením z kopýtka je nastavení počtu získaných bodů, po kterých se hra prohlásí za ukončenou a ukáže vám finální skóre. Toto nastavení najdete v Options a můžete si vybrat ze stupnice mezi dvěma a dvaceti, pokud si dobře vzpomínám. A když už jsme v menu, upozornila bych ještě na volbu Demo Mode, která vám předvede principy Pongu v celé jejich kráse, aniž byste se museli jakkoliv namáhat posunováním pálky. Kdo si rád k hraní přizvává své známé, bude jistě potěšen tím, že ALBIsoft Pong 2000 umožňuje hru dvou hráčů na jednom počítači.

Závěrem se zmíním o svých výkonech, které se rozhodně nedají označit za oslňující. Pálky se pohybují s poměrně velkou setrvačností a dlouho jim trvá i to, než se rozjedou, takže než získáte patřičný grif, budete na tom nejspíš stejně. Narozdíl ode mě se ale vy určitě časem dopracujete k něčemu lepšímu.

Autor:


Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz