Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ALBIsoft Pong 2000 - další z klanu Pongů

  12:00aktualizováno  29. března 2003 12:04
Pong. Prostě další Pong. Nevím, co dalšího říct na adresu něčeho tak notoricky známého - dvě pálky, mezi kterými lítá míček, přičemž smyslem toho všeho je pinkat míčkem tak, aby neproletěl za vaši pálku.

ALBIsoft Pong 2000

Platforma: Freeware
Výrobce: ALBIsoft

Stáhnout

ALBIsoft Pong 2000

Každý, kdo se pustí do článku o jakémkoliv Pongu na světě, stojí před náročným úkolem - co o něm říct nového a neopakovat sebe či jiné? Těžko něco najít a nezbude než zopakovat si staré pravdy. Pong je nejspíš jedna z nejstarších her vůbec a hraje se tak, že se na opačných koncích obrazovky pohybují dvě pálky, které si mezi sebou pinkají míčkem. Komu se míček nepodaří odpinknout, prohrál a soupeř získává bod. Toť vše.

Ten samý princip se stal i objektem zájmu ALBIsoftu, který se pustil do předělávky kdysi populárního Pongu. Jeho popularita už se v dnešní konkurenci pochopitelně nedá srovnávat s popularitou nových titulů, přesto je na něm zřejmě něco dostatečně přitažlivého na to, aby se pořád našli lidé, kteří si k němu rádi zasednou. Jak sám autor prozrazuje na svých stránkách, programování Pongu mu trvalo zhruba tři dny plus nějaké hodiny na testování a opravy chyb, z čehož se dá usoudit za prvé to, že pravidla hry nebudou příliš složitá a za druhé, že se tentokrát nedá počítat s žádnými přídavnými legráckami, jako jsou například všelijaké bonusy. ALBIsoft Pong 2000 nabízí klasickou verzi se dvěma pálkami a jednou kuličkou - nic víc a nic míň.

ALBIsoft Pong 2000

Jediným vyhozením z kopýtka je nastavení počtu získaných bodů, po kterých se hra prohlásí za ukončenou a ukáže vám finální skóre. Toto nastavení najdete v Options a můžete si vybrat ze stupnice mezi dvěma a dvaceti, pokud si dobře vzpomínám. A když už jsme v menu, upozornila bych ještě na volbu Demo Mode, která vám předvede principy Pongu v celé jejich kráse, aniž byste se museli jakkoliv namáhat posunováním pálky. Kdo si rád k hraní přizvává své známé, bude jistě potěšen tím, že ALBIsoft Pong 2000 umožňuje hru dvou hráčů na jednom počítači.

Závěrem se zmíním o svých výkonech, které se rozhodně nedají označit za oslňující. Pálky se pohybují s poměrně velkou setrvačností a dlouho jim trvá i to, než se rozjedou, takže než získáte patřičný grif, budete na tom nejspíš stejně. Narozdíl ode mě se ale vy určitě časem dopracujete k něčemu lepšímu.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz