Alex the Allegator 4 - putování s krokodýlem

  12:00aktualizováno  10. července 6:13
Aligátoři jsou velice užitečná zvířata. Dělají se z nich boty, kabelky a spousta dalších věcí. Samotným aligátorům se to ale moc nelíbí, a proto se snaží angažovat spíše než v kožedělném průmyslu, někde jinde - třeba v průmyslu herním.

Alex the Allegator 4

Platforma: Freeware
Výrobce: Free Lunch Design

Stáhnout

Alex the Allegator 4Člověk má ohromný talent devastovat své životní prostředí a ohrožovat život na této planetě, nicméně příroda má své vlastní obranné mechanismy, kterými se proti zásahům člověka brání. Mnohdy sice nejsou dostatečně účinné, ale to teď ponechme stranou. Podívejme se například na aligátory. Zástupci tohoto druhu neváhají provádět šílené kaskadérské kousky, jen aby zachránili svého nebohého druha ze spárů zákeřných lidí. Konkrétním příkladem může být aligátor Alex.

Právě do jeho kůže se vtělíte, rozhodnete-li se zahrát si hru Alex the Allegator 4. Jak už částečně naznačil předchozí odstavec, vaším úkolem bude záchrana aligátoří slečny Loly. Ta padla do nepřátelských rukou a její budoucnost je tak ve vážném ohrožení. Nebojte se ale, jste-li alespoň trochu zběhlí v jump’n’run hrách, bude to pro vás procházka růžovým sadem. Tedy, sadem plným smrtelných nástrah, kde na každém rohu čeká nebezpečný nepřítel, ale s tím si jistě poradíte. K úspěšnému zvládnutí celé hry vám budou nápomocny zvláštní schopnosti, kterými jsou aligátoři obdařeni, a které tak úspěšně skrývají před všemi člověčími vědci a dokumentaristy. Kdybyste Alexovi řekli, že by se měl třeba plazit po břiše, asi by se vám vysmál. Je to totiž velice pružný aligátor, který zásadně chodí vzpřímeně, nejraději má ale nekonečné skákání nad propastmi, z převisu na převis.

Alex the Allegator 4Potkáte-li cestou lidského protivníka, a to dozajista potkáte, můžete ho zneškodnit dobře vypočítaným skokem na hlavu a následným sežráním. Lidé naštěstí nejsou obdařeni přílišnou inteligencí, a tak jen zmateně chodí, dokud do něčeho nevrazí. Pak se prostě jen otočí a jdou nazpět. Chytřejší jedinci, když Alexe spatří, se k němu rozběhnou, ovšem běda pokud je někde před nimi propast. V takovém případě do ní bez okolků zahučí a vy tak máte po starostech. Na určitých místech se budete moci stočit do kruhu a rozkutálet se velkou rychlostí určitým směrem. Pokud vám někdo bude stát v cestě, má to už předem spočítané. Tento způsob pohybu má však i své nevýhody. V průběhu jízdy totiž nelze měnit směr, můžete pouze nadskakovat, a zastavit lze pouze nárazem do nějaké překážky. Nicméně, ve hře jsou místa, kam se jiným způsobem nedostanete. Buď jsou blokována kvádry, které lze prorazit pouze kutálením, nebo musíte provést dlouhý skok, který Alex normálně nezvládne. Podaří-li se vám najít vejce, můžete navíc i plivat, což je další způsob, jak zatočit s četnými protivníky.

Alex the Allegator 4Přestože hra využívá pouhopouhé čtyři barvy a nesetkáte se v ní s žádnými moderními efekty, vypadá po grafické stránce lépe než leckteré 3D hry. Zvolené barvy a nízké rozlišení pak v hráčích může evokovat pocit, že v rukou třímají známou herní minikonzoli. V duchu se stylovou grafikou se pak nese i povedený hudební doprovod a zvukové efekty.

Závěrem mohu říct, že Alex 4 je rozhodně povedenou hrou, které možná chybí originalita, ale která si vás svou hratelností jistě na pár hodin získá. Obzvlášť pokud se řadíte mezi příznivce tohoto herního žánru. Když navíc prozradím, že přímo do hry je implementován jednoduchý editor, ve kterém si můžete pro svého aligátora vymyslet nová dobrodružství, pak je Alex jasnou volbou.

 

Autor:

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Další z rubriky

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

Krásný retro Nightkeep si můžete zahrát i v češtině

Nightkeep

Třebaže jen jako hra s předběžným přístupem, Nightkeep se ukazuje v tom nejlepším světle. Je to krásná akční hra na...

Horor Northbury Grove je osmdesátková vyvražďovačka pro silné žaludky

Northbury Grove

Osmdesátky neskončili. Alespoň v hlavě šíleného vraha, který na vás v tomto hektickém hororu uspořádá lov právě v...

Najdete na iDNES.cz