Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Alhademic Sniper – Moorhuhn zase jinak

  12:00aktualizováno  10. června 7:51
Klonů Moorhuhnu už sice bylo dost a dost, naštěstí Alhademic Sniper se od toho zástupu alespoň trochu liší - alespoň mě tolik zaujal svým nápadem, že jsem se rozhodl se o ten zážitek s vámi podělit a napsat o něm tenhle článek. Tentokrát se jedná o docela pěkně zpracovanou akci odehrávající se na moři.

Alhademic Sniper

Platforma: Freeware
Výrobce: Alhademic Group

Stáhnout

Alhademic Sniper

Dnes jsem se rozhodl, že projednou nebudu básnit o nepřekonatelné úspěšnosti a kvalitě probírané hry, a že to radši řeknu na rovinu. Alhademic Sniper není nijak zvlášť kvalitní hrou, určitě nebude zábavou na dlouhé hodiny a asi v žádném z možných případů u hry nestrávíte celou noc, tedy jen dokud se s někým nevsadíte - jiný důvod bych opravdu nenašel. Hra vás dokáže pobavit možná tak na několik minut a v lepším případě, když máte k moři a vodě nějaký zvláštní vztah, tak několik desítek minut, ale více jak hodinu bych netypoval ani náhodou.

Klonů známého Moorhuna je opravdu mnoho a již velké procento her jemu podobných jsme zde na Plných Hrách zveřejňovali. Zatímco Moornhuhn sám o sobě je neskutečně hratelný a má i pěkné hodnocení, vše se postupem času ohraje natolik, že gamesa vás pak doslova přestane bavit, natož aby se člověku líbily další napodobeniny. Bohužel však vznikají další a další, hlavně tedy od začátečníků, kteří se teprve učí, protože vytvořit takovouto hru není vůbec těžké, vytvořit něco podobného je otázkou několika slabých hodinek a možná ani to ne.

Dnešní hra je Moorhuhnu opět tak trochu podobná - ne nijak moc, ale jisté přirovnání bychom tu ale našli. Tentokrát se jedná o docela pěkně zpracovanou akci odehrávající se na moři, z kterého každou chvíli vyplave bojová loď nebo ponorka, kterou musíte rychle Alhademic Snipersestřelit, protože se hned zase ponoří do mořských hlubin. Míst, kde se ony koráby vynořují, je kolem deseti. Při hře na moři vane vítr, vlnky se houpají... takovýchto efektů bychom zde našli opravdu kvanta. Po lodích střílíte z vašeho superrevolveru, který ale bohužel nevidíte. Lodě jsou tedy jen dvou druhů, víc si autoři vymyslet nedokázali, což vytváří jakýsi stereotyp, který je u takovýchto her dnes již typický. Navíc obě lodě jsou bodovány stejně a to za každou sejmutou loď máte jeden bod. Vaším úkolem samozřejmě je získat bodů co nejvíce a dostat se tak mezi elitní skupinu deseti nejlepších v této hře. Samozřejmě je vše limitováno časem - střílet budete moci celou jednu minutu, dokud se neozve časový gong a nezobrazí výsledky, které ukazují, kolik procent lodí, které se vynořily, jste stihli postřílet, kolik to bylo dohromady a vůbec jako máte skóre.

Od této hry opravdu již více čekat nemůžete. Je velice jednoduchá a prostá, nic moc originální příběh, o intru, příběhu či multiplayerové hře ani nemluvě - takové věci byly autorům pravděpodobně neznámé. Škoda, že radši neudělali nějaký kvalitnější titul, protože někteří lidé podle jedné nepodařené hry hodnotí všechny freegamesy a pak dochází ke zbytečnému zevšeobecňování. Jinak co se ovládání týče, tak to je poměrně jednoduchá záležitost, vystačíte si opravdu jenom s myší a dokonce jen s levým tlačítkem, kterým ony lodě střílíte. Jinak má hra jen o malý kousek víc než je půlmegabajt, takže to v dnešní době snad nebude problémem pro nikoho z nás.

Hra má samozřejmě nějaké menu. Tentokrát si ho můžete listovat buďto z horního panelu, Alhademic Sniperrespektive z lišty, nebo jsou ikony umístěny v dolní části obrazovky a najdete tam tlačítka pro spuštění, zapnutí pauzy, hudby, High score pro deset nejlepších, krátká nápověda ke hře samozřejmě v angličtině a už následuje jenom tlačítko pro vypnutí celé gamesky. Jinak celá hra má pouze asi pět souborů a nechybí ani žádné informační soubory.

Grafika ve hře je celkem obstojná, hra má pouze a jenom jednu lokaci, na které se vše odehrává, takže se zorientujete velice rychle, ale prostředí se vám rychle okouká. Hratelnost není nic moc, někde výše jsem se již zmiňoval o herním čase, počítejte opravdu asi jen s tou čtvrthodinkou. K poslechu vám hraje celkem obstojně neznámá skupina jednu skladbu, kterou jste jistě již někde slyšeli, já si však na její název ne a ne vzpomenout. Takže celkově zrekapitulováno se jedná o spíše průměrnou hru, ale pokud jste již v opravdové herní nouzi, bude pro vás i tato krátká gameska pěknou zábavou.

Autor:


Témata: Loď, Ponorka

Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz