Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Alien Abduction – unesli Elvise!

  12:00aktualizováno  15. února 10:41
Chcete si vyzkoušet jaké to je ocitnout se v roli mimozemšťanů, kteří unášejí pozemšťany? V této hře máte tu možnost! A jestli si myslíte, že je to jednoduchá práce, velmi se pletete! Více se dozvíte v této recenzi!
60

Alien Abduction

Platforma: Freeware
Výrobce: Miniclip

Stáhnout

Alien AbductionChcete si vyzkoušet jaké to je ocitnout se v roli mimozemšťanů, kteří unášejí pozemšťany? V této hře máte tu možnost! A jestli si myslíte, že je to jednoduchá práce, velmi se pletete! Více se dozvíte v této recenzi!

Téma únosů mimozemskou civilizací už proběhlo hrami mnohokrát a zkušeného hráče zajisté nepřekvapí. Ve většině případů je náplní hry zachraňování lidí, nebo vybíjení drzých vetřelců. Dnes se budete moci vžít do role návštěvníků z kosmu, kteří si dělají zálusk na pozemšťany. Holt chcete lidstvo studovat, tak potřebujete pár exemplářů do vitrín v muzeu. Usednete tedy do kokpitu typicky mimozemského vznášedla tvaru talíře a hurá do práce!

Celá hra se odehrává v malém městečku, nebo spíše v jakési vilové čtvrti. Vaším úkolem je unést daný počet lidí, nebo dokonce aut či dodávek. Na to máte samozřejmě časový limit, aby to nebylo tak jednoduché. Musíte přeci stihnout oběd, no ne? Celý vtip spočívá v tom, že lidé jsou jaksi neochotní spolupracovat a tak se všemožně skrývají. Ať už mezi baráky, nebo za stromy či keře. Musíte tedy bedlivě sledovat povrch pod Vámi, jestliAlien Abduction náhodou někde zrovna není ten človíček kterého máte unést. K tomu můžete použít speciální pohled kamery, kdy se díváte přímo dolů ze svého plavidla. Jakmile konečně spatříte svoji oběť, stačí už jen přiletět nad ní a spustit paprsek který ho přenese do Vaší lodi. Ale má to malý háček. Spuštění paprsku totiž stojí energii. Pokud ji vyplýtváte dřív, než človíčka dopravíte na palubu, máte smůlu a paprsek se vypne, čímž samozřejmě přijdete i o kořist, která spadne zpátky na zem. Musíte pak chvíli vyčkávat než se energie (sama od sebe) doplní. Ze začátku to není takový problém, ale v pokročilejších úrovních hry je každá sekunda drahá. Ještě těžší je „ulovit“ automobil (o dodávce nemluvě). Nejenže se pohybují, takže musíte odhadnout správný moment kdy spustit paprsek, ale ke všemu jsou mnohem těžší než lidé, takže potřebujete mnohem více energie na jejich „vyzvednutí“.

V dalších úrovních se situace začíná přiostřovat. Musíte unášet stále více a více lidí, potažmo vozidel. K tomu všemu se lidé ještě brání – vyšlou na Vás stíhačkyAlien Abduction které se Vás snaží sestřelit. Každý zásah ubírá nejdříve energii a potom, když Vám energie dojde úplně, začnou zásahy nepřátelských stíhaček ničit Vaši loď. Po pár zásazích následuje nezbytný restart úrovně. Samozřejmě, tak jednoduché to zas nepřátelé nemají. Můžete se totiž bránit. Sestřelit nepřítele je sice obtížné, ale jde to a pokud se Vám to podaří, hned máte klid na Vaši veledůležitou práci. Jakmile se Vám podaří unést všechno co potřebujete, musíte ještě vyložit náklad do mateřské lodi, která čeká opodál. Pak následuje sečtení bodů a postup dál.

Po grafické stránce patří Alien Abduction k nadprůměrným hrám. Celá hra je pěkně ve 3D, ale co je nejdůležitější, zvolený styl grafiky se ke hře skutečně hodí. Hlavně vzhled mimozemských lodí je velmi podařený. Jen škoda, že mapa na které se celá hra odehrává není trochu větší. Autoři možná mohli přidat více prostředí nebo objektů, které by šly „unést“, což by rozhodně prospělo hratelnosti, která po pár hodinách silně klesá. Zvukových efektů je zde dost, bohužel hudba chybí úplně. To trochu kazí výsledný dojem a sráží hodnocení této hry na šestku. Přesto tato hra stojí za stažení, rozhodně se u ní dobře pobavíte!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz