Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Alien Breed Obliteration - vetřelec je zpět

  12:00aktualizováno  1:44
A máme na světě další remake. Tentokráte hru inspirovanou filmovým trhákem vetřelec. Chopte se zbraně, vpadněte do báze plné vetřelců a prostřílejte si cestu až do spodních pater, kde dostanete šanci se vším skoncovat.
50

Alien Breed Obliteration

Platforma: Freeware
Výrobce: Flashjesterpunk

Stáhnout

alienbreed1

Původní Alien Breed pochází z roku 1992, což už je pořádná řádka let. Nyní dostal modernější kabát a celkem 15 nových misí, kterými si budete muset probojovat cestu. A věřte mi, že jednoduché to mít nebudete.

Své putování začínáte u rakety, která vás transportovala před komplex plný alienů. V rukou svíráte zbraň a vstupujete vstříc dobrodružství - nebo lépe řečeno, vstříc masakru. Alieni jsou totiž bezpochyby favority v rychlé produkci nových jedinců, takže se jich na vás povalí opravdu mraky. Samo sebou že se nesetkáte jenom s klasickými alieny, ale čeká vás plno jiných, větších i menších zrůdných potvor, včetně závěrečných bossů. K jejich likvidaci vám zpočátku postačí základní kvér, ale alienbreed2postupem času si můžete vydělat na lepší. V komplexu totiž nacházíte peníze, za které můžete dokupovat vybavení, životy, klíče na otevírání dveří nebo velmi potřebné náboje. Nakupovat však můžete jenom na speciálních stanovištích. Pokud nemáte dostatek peněz musíte doufat, že nějaké náboje nebo klíč najdete v chodbách komplexu budovy. Své putování začínáte se třemi životy, ale pokud budete mít dost peněz, můžete si jich dokoupit dle libosti.

Vizuální stránka Alien Breed Obliteration je slušná. Na celou 2D akci nahlížíte z pohledu shora, což má své výhody i nevýhody. Nikdo vás nemůže překvapit útokem zezadu, protože danou potvoru včas uvidíte, ale na druhou stranu i díky malému rozlišení spatříte alieny až poměrně pozdě, takže budete muset spustit rychlou palbu. Prostředí levelů se mění, ale celkově se jedná jen o barevné kosmetické drobnosti. Hratelnost pro mě byla velkým zklamáním. Ovládání je definováno pouze na klávesnici a tak vzniká velký problém s přesným trefováním alienů. V drtivé většině útoků tak stojíte buď vertikálně nebo horizontálně natočeni a jakmile je alien mimo talienbreed3oto vaše zorné pole, jste téměř bezbranní a můžete si předem odečítat zdraví. Přítomnost dveří, které jsou otevírat pouze pomocí klíčů, je také velmi nešťastné řešení. Dveří je totiž ohromné množství, a tak jsem vždycky nakupoval tuny klíčů do zásoby a zbytečně tak ztrácel čas. Pocit bezmoci a frustrace, když vám dojdou klíče těsně před cílem, nebudu raději popisovat. Pravda, dveře můžete i rozstřílet, ale vzhledem ke spotřebě nábojů je to nepřiměřená ztráta. Perlička na závěr: Alien Breed Obliteration upadne poměrně rychle do stereotypu.

Alien Breed Obliteration je pouze průměrným remakem. Nedostatky v hratelnosti se bohužel omluvit nedají a nenahradí je ani solidní příběh, pěkné ozvučení nebo ucházející grafika. Pakliže jste ale fandové stařičkého Alien Breed, bude vás hraní tohoto remaku pravděpodobně i tak bavit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 30 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz