Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Alien Carnage - dárek zdarma od autorů Duke Nukem

  12:00aktualizováno  12:16
Více než deset let stará herní klasika opět ožívá a s nálepkou freeware se opět vydává mezi hráče. Propracovaný herní systém a detailně vytvořený herní svět mají na svědomí to, že i po tolika letech je hra stále skvěle hratelná.
90

Alien Carnage

Platforma: Freeware
Výrobce: 3D Realms

Stáhnout

Alien CarnageAčkoliv se nejedná o nezávislou hru, jméno jako Duke Nukem bude znát asi každý. A není se co divit, tato herní legenda před mnoha lety doslova dobyla hráčský svět a připravila pro celou řadu pařanů nemálo bezesných nocí. Ačkoliv je již mnoho let připravované pokračování stále v nedohledu, pokouší se nás na svou stranu strhnout tvůrci alespoň vydáním jedné ze svých stařičkých legend pod licencí freeware. A nejedná se o nic jiného než právě Alien Carnage, hru z roku 1994, které předcházelo vydání Halloween Harry, hříčky obsahově naprosto totožné, leč názvově zcela nevhodné, což ale autorům došlo až ve chvíli, kdy hru pustili mezi hráče.

Přijměte tedy naše poznání na malý večírek pro herní pamětníky. Svou pouť začneme instalací DOS Boxu (homepage), který je nezbytný k rozběhnutí řady starších hříček, jež si se současnými moderními operačními systémy zrovna moc nerozumí, což je bohužel i případ Alien Carnage. Poté jen stačí stáhnout malý archiv a hru spustit. Alien Carnage

Krásná, možná trochu rozkostičkovaná grafika vás přivítá v jednodušším, leč nápaditém menu, z něhož již pokračujete do hry samotné, kde se poprvé setkáte s hlavním hrdinou. Ten se bude celou herní dobu pohybovat po zboku viděných 2D lokacích, které jsou dobře vymyšlené a chytře nadesignované. To znamená že se budete proplétat nejen řadou plošinek poskládaných do několika pater, ale budete rovněž prolézat možná trochu nepřehlednými trubkami a snažit se dojít k místu, které vám otevře cestu zase o fous dále.

K tomu všemu vám budou nápomocny především dvě hlavní schopnosti hrdiny. Tou první je možnost využít speciální Alien Carnagepřístroj umístěný na jeho zádech. Ten ze sebe vyrazí trysku, která jej jednoduše vynese do vzduchu a to jakkoliv vysoko, bude vyžadovat. Žádné omezující náplně, této možnosti můžete využívat zcela volně bez jakéhokoliv nabádání k šetrnosti. Druhou možností je schopnost zabíjet nepřátele, na něž budete po cestě narážet. Vedle nechutných emzáků to bude i řada obtížnějších bossů a to zejména v pokročilejších částech hry. Co se zbraňového arzenálu týče, rozhodně vás nemine plamenomet a další kousky.

Hodnotit technickou stránku hry v porovnání se současnými projekty by asi nebylo příliš vhodné. Každý průměrně inteligentní hráč totiž musí uznat, že v roce 1993 nemohli tvůrci tvořit taková grafická kouzla, na něž jsme momentálně zvyklí. I tak ale svět Alien Carnage doslova září svou propracovaností, která si vaši pozornost zaslouží!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 35 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz