Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Alien Horde - mimozemská jatka

  12:00aktualizováno  28. srpna 8:07
Pamatujete si ještě na sérii her s názvem Phobia, jejíž třetí a zatím poslední díl jsme vám přinesli zhruba před rokem? Pokud se vám zabíjeních nebohých mimozemšťanů líbilo, vězte, že podobného tématu je i dnešní hra jménem Alien Horde.

Alien Horde

Platforma: Freeware
Výrobce: Firefly Studios

Stáhnout

Alien HordeJak možná víte, jednou z mála společností, která běžně tvoří komerční hry a čas od času se rozhodne vcelku stojaté vody freeware her rozčeřit nějakým zajímavým titulem, jsou londýnští FireFly Studios. Stejně třeba jako Codemasters i oni občas vydají nějakou zajímavou reklamní hru, ostatně prozatím jsme tu měli dvě upoutávky na jejich vydaný titul Stronghold (plná hra Castle Attack) a jeho datadisk Crusader (plná hra Crossbow Commander). Dnes, jelikož firma chystá novou hru Space Colony, jakýsi hybrid budovatelské strategie a The Sims, máme tu čest vám představit novou volně šiřitelnou mini hru určenou k propagaci tohoto titulu - Alien Horde.

Po spuštění vás ihned uvítá pěkně provedené menu, z něhož máte možnost jednak spustit novou hru, redefinovat si ovládací klávesy, podívat se na nejlepší skóre, ale také dozvědět se něco o připravované hře, kterou Alien Horde propaguje. Nebude-li vám při hraní něco jasného, jistě přijde vhod nápověda, na níž vede z menu také odkaz. Ale teď pojďme přímo ke hře.

Alien HordeOvládáte tu rusovlasou dívku jménem Venus Jones a již od pohledu vám bude jasné, že s nikým nejedná v rukavičkách. V každém z mnoha levelů je sama vysazena na vesmírné základně a jejím úkolem je osvobodit kolegu Stiga, kterého zajali mimozemšťané, alieni, eMZáci, prostě jim říkejte, jak chcete. Jakmile opustíte základnu, připojí se k vám jakýsi robot, zřejmě mechanický pes, jenž se stane vaším neocenitelným společníkem, protože stejně jako vy disponuje laserovou zbraní a útoky nepřátel tak dokáže zpomalit. Vedle ní jste ještě vybaveni minami a jednou bombou, která vypustí silové pole a napáchá neuvěřitelnou paseku.

Váš pobyt mimo základnu je omezen množstvím kyslíku. Ten můžete v případě akutního nedostatku vypěstovat pomocí rostlin vedle základny. A stejné blahodárné účinky má váš pobyt na základně, neboť se vám zregenerují všechna zranění od nepřátel. A propos, na hru máte celkem tři životy, což není mnoho, takže si každičký z nich pečlivě hlídejte. Sice vás hra může občas odměnit nějakým bonusem, třeba právě ve formě života, ale rozhodně bych na to nespoléhal. Dá se očekávat, že v době, kdy budete na základně, příjde nějaký útok (sledujte mapu v dolní části obrazovky), proto je základna vybavena dělem, jímž můžete potupnou porážku odvrátit. Alien HordeZapomněl jsem to zmínit, ale hra končí buď v okamžiku vyčerpání všech životů nebo zničením základny. Poté, při dostatečně vysokém výsledku, máte možnost se zapsat do tabulky nejlepších střelců.

Styl provedení celé hry je opravdu na vysoké úrovni a profesionálové se nezapřou, avšak hlavně graficky mohla hra být o něco bohatší a různorodější. Ovšem zvuková stránka, hlavně dabing, je úplně bez chybičky. I přes absenci hudby se dá říci, že Alien Horde je nadmíru povedený titul, který by vám neměl uniknout.

Autor:


Témata: Robot

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz