Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Alien in Danger - staňte se mimozemšťanem!

  12:00aktualizováno  20. října 10:54
Malý zelený mimozemšťan, zřejmě podle barvy Marťánek, se dostal na zem a je teď vyvedený z míry. Podařilo se mu totiž přistát na dálnici, proti němu se ve čtyřech pruzích řítí velkou rychlostí auta a on chudák nestačí uhýbat. Ještě k tomu ke všemu prší, což mu samozřejmě na rychlosti pohybu nepřidá. Vžijte se tedy do jeho role a zkuste na vlastní kůži, jak mu asi je.

Alien in Danger

Platforma: Freeware

Stáhnout

Alien

Jedná se o docela povedenou 2D plnou hru, při jejímž hraní se určitě dobře pobavíte. Nejde při tom o lehkou záležitost, vžijete se do role malého mimozemšťana, který se jakousi nevysvětlitelnou náhodou ocitl na naší planetě a to přímo na dálnici, kde je velmi hustý provoz. Budete nuceni rychle uhýbat ze strany na stranu, abyste nebyli sraženi proti vám se řítícími auty. Naše klimatické podmínky nejsou pro vás zřejmě příliš vhodné, takže abyste se udrželi při životě, musíte po dálnici sbírat posilující vitamíny, což v daných podmínkách není vůbec nic jednoduchého, jak se sami rychle přesvědčíte. Nebudete mít vůbec čas si oddechnout, sebemenší chybičku zaplatíte životem.

Aby toho všeho nebylo dost, ke všemu ještě začalo pršet, což je nečekaná komplikace navíc už v tak těžké situaci. Zřejmě nejste na něco takového ze své planety zvyklí, protože po každé kapce deště, kterou obdržíte na temeno své hlavinky, dostanete nečekaný šok. Údivem nebo překvapením se totiž na chvíli zastavíte a nemůžete se pohnout z místa. V tuto chvíli jste nejzranitelnější, neboť nemůžete uhýbat a auta jezdí po dálnici dál, jako by se nechumelilo, žádný pokus z jejich strany přibrzdit, nebo se vyhnout. Vy ale vitamínky potřebujete velmi nutně, neboť jakmile je včas z dálnice neseberete, začnete sice pomalu, ale jistě umírat na nedostatek energie.

Alien

Nahoře na obrazovce máte ukazatel množství stávající energie a to ve třech barvách. Zleva doprava je to červená, na ni navazuje hnědá a ukazatel končí zelenou. Abyste byli v té nejlepší kondici, je dobré, aby ukazatel energie neztratil zelenou barvu, proto je bezpodmínečně nutné sbírat vitamínové kapsličky co nejrychleji a nejobratněji, jinak se stáváte stále pomalejšími. Navíc každá kapka deště, která vás zasáhne, ubírá jeden bod z dosažených bodů na počítadle vpravo vedle ukazatele energie. Z tohoto je zřejmé, že hra se oceňuje za každou sebranou kapsličku jedním bodem a cílem hry je tedy samozřejmě získat co nejvíce těchto bonusových bodů.

Alien

Na hře se mi líbila její nápaditost a originalita, o samotné grafické úpravě už se to říci nedá. Je vskutku provedena velmi neuměle, chtělo to zřejmě si s ní více pohrát a propracovat ji do detailů, možná přidat i více objektů do pozadí a tak pohled na obrazovku více zpříjemnit. Toto moje tvrzení podtrhuje i skutečnost, že všechna auta, která se na vás v průběhu hry řítí, jsou očividně stejné tovární značky, tedy z jedné továrny a navíc ještě všechna červená, prostě a jednoduše, jedno jako druhé. Zvukový doprovod je už na dobré a přijatelné úrovni, po celou dobu je slyšet burácení motorů, při sebrání kapsličky se ozve příjemné cinknutí a na každou dopadnuvší kapičku deště reaguje postavička velkým údivem.

Hru ukončíte dvojím způsobem, buďto zemřete na nedostatek energie, nebo jste sraženi některým autem. V obou případech se na konci objeví výsledková tabulka, do které se můžete zapsat jménem a tak si neustále porovnávat dosažené výsledky, nebo dokonce takto soutěžit se svými kamarády.

Autor:


Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz