Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Alien in Danger - staňte se mimozemšťanem!

  12:00aktualizováno  20. října 10:54
Malý zelený mimozemšťan, zřejmě podle barvy Marťánek, se dostal na zem a je teď vyvedený z míry. Podařilo se mu totiž přistát na dálnici, proti němu se ve čtyřech pruzích řítí velkou rychlostí auta a on chudák nestačí uhýbat. Ještě k tomu ke všemu prší, což mu samozřejmě na rychlosti pohybu nepřidá. Vžijte se tedy do jeho role a zkuste na vlastní kůži, jak mu asi je.

Alien in Danger

Platforma: Freeware

Stáhnout

Alien

Jedná se o docela povedenou 2D plnou hru, při jejímž hraní se určitě dobře pobavíte. Nejde při tom o lehkou záležitost, vžijete se do role malého mimozemšťana, který se jakousi nevysvětlitelnou náhodou ocitl na naší planetě a to přímo na dálnici, kde je velmi hustý provoz. Budete nuceni rychle uhýbat ze strany na stranu, abyste nebyli sraženi proti vám se řítícími auty. Naše klimatické podmínky nejsou pro vás zřejmě příliš vhodné, takže abyste se udrželi při životě, musíte po dálnici sbírat posilující vitamíny, což v daných podmínkách není vůbec nic jednoduchého, jak se sami rychle přesvědčíte. Nebudete mít vůbec čas si oddechnout, sebemenší chybičku zaplatíte životem.

Aby toho všeho nebylo dost, ke všemu ještě začalo pršet, což je nečekaná komplikace navíc už v tak těžké situaci. Zřejmě nejste na něco takového ze své planety zvyklí, protože po každé kapce deště, kterou obdržíte na temeno své hlavinky, dostanete nečekaný šok. Údivem nebo překvapením se totiž na chvíli zastavíte a nemůžete se pohnout z místa. V tuto chvíli jste nejzranitelnější, neboť nemůžete uhýbat a auta jezdí po dálnici dál, jako by se nechumelilo, žádný pokus z jejich strany přibrzdit, nebo se vyhnout. Vy ale vitamínky potřebujete velmi nutně, neboť jakmile je včas z dálnice neseberete, začnete sice pomalu, ale jistě umírat na nedostatek energie.

Alien

Nahoře na obrazovce máte ukazatel množství stávající energie a to ve třech barvách. Zleva doprava je to červená, na ni navazuje hnědá a ukazatel končí zelenou. Abyste byli v té nejlepší kondici, je dobré, aby ukazatel energie neztratil zelenou barvu, proto je bezpodmínečně nutné sbírat vitamínové kapsličky co nejrychleji a nejobratněji, jinak se stáváte stále pomalejšími. Navíc každá kapka deště, která vás zasáhne, ubírá jeden bod z dosažených bodů na počítadle vpravo vedle ukazatele energie. Z tohoto je zřejmé, že hra se oceňuje za každou sebranou kapsličku jedním bodem a cílem hry je tedy samozřejmě získat co nejvíce těchto bonusových bodů.

Alien

Na hře se mi líbila její nápaditost a originalita, o samotné grafické úpravě už se to říci nedá. Je vskutku provedena velmi neuměle, chtělo to zřejmě si s ní více pohrát a propracovat ji do detailů, možná přidat i více objektů do pozadí a tak pohled na obrazovku více zpříjemnit. Toto moje tvrzení podtrhuje i skutečnost, že všechna auta, která se na vás v průběhu hry řítí, jsou očividně stejné tovární značky, tedy z jedné továrny a navíc ještě všechna červená, prostě a jednoduše, jedno jako druhé. Zvukový doprovod je už na dobré a přijatelné úrovni, po celou dobu je slyšet burácení motorů, při sebrání kapsličky se ozve příjemné cinknutí a na každou dopadnuvší kapičku deště reaguje postavička velkým údivem.

Hru ukončíte dvojím způsobem, buďto zemřete na nedostatek energie, nebo jste sraženi některým autem. V obou případech se na konci objeví výsledková tabulka, do které se můžete zapsat jménem a tak si neustále porovnávat dosažené výsledky, nebo dokonce takto soutěžit se svými kamarády.

Autor:


Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz