Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Alien Racer - vesmírné závody

  12:00aktualizováno  13. října 1:51
Nudí vás již běžné dopravní prostředky s nimiž se dnes a denně setkáváme a nepohrdli byste pro změnu něčím novým a o poznání adrenalinovější? Vesmírná vozítka na tryskový pohon na vás již netrpělivě vyčkávají ...
50

Alien Racer

Platforma: Freeware
Výrobce: Robin Biddlecombe

Stáhnout

Alien RacerAčkoliv nikdo existenci jakékoli byť sebemenší mimozemské civilizace oficiálně nepotvrdil, mnoho lidí v jejich existenci věří, čehož je důkazem nespočet her, v nichž se vyskytují. Nejedná se však pokaždé o postavy se stejný nebo alespoň podobným tělem či obličejem, ve většině případů si nejsou totiž ufouni ze dvou odlišných her ani trochu podobní. A je to pochopitelné, když totiž nebyla dokázána jejich existence, proč nepopustit uzdu své fantazie a neztvárnit si svého vlastního mimozemského mužíka dle svého uvážení? Další možnou podobu těchto bytostí spatříte v dnešní hříčce Alien Racer, kde se to podobnými stvořeními bude jenom hemžit.

Mimozemšťané sami o sobě však až příliš přitažliví nejsou, proto je třeba přidělit jim ještě nějakou tu nadpřirozenou schopnost, která by hráče freeware her ohromila natolik, že by si onu hru stáhli. V případě Alien Raceru plní tuto roli (a nutno dodat že velice dobře) létající prkno na tryskový pohon. Je vám jistě jasné že s něčím podobným pod Alien Racernohama nemůžete jen tak bezstarostně vyrazit do ulic mezi hustý provoz automobilových prostředků. Proto byla právě pro vaše účely sestrojena dráha, jež se nachází za hranicemi naši drobné planetky. Ta je speciálně uzpůsobena právě pro tento dopravní prostředek, tudíž se nebudete muset otravovat kličkováním mezi motorovými vozidly. Nápad na vytvoření podobné trati byl vskutku výtečný, nicméně hlavním záporem je, že je skutečně pouze jedna! Jistě vám tedy dojde, že za nezdravě krátkou chvíli se hra stává až nechutně stereotypní a všechny zdejší zatáčky byste projeli i se zavázanýma očima.

Alespoň částečně nedostatek v počtu drah vyvažují hned tři rozličné módy. Za prvé jde o klasické závody, kde budou proti vám stát další čtyři závodníci. Pak je zde také mód Time trial, který je asi ze všech nejnudnější, neboť se zde pouze snažíte vylepšit již dříve zajetý čAlien Raceras. V posledním Arcade hraje čas také velice důležitou roli, nicméně zde již musíte jet skutečně rychle. Nedorazíte-li totiž na následující checkpoint v zadaném časovém limitu nezbude vám nic jiného, než zkusit své štěstí pěkně od začátku.

Jak je patrné z okolních screenshotů, technická stránka Alien Racer se velice povedla. Vše je vyvedeno v příjemném 3D prostředí, modely jednotlivých mimozemšťanů jsou příjemné a hudba perfektně celý vizuální dojem podkresluje. Kdyby alespoň na stejné úrovni byla hratelnost, rozhodně bych vám Alien Racer vřele doporučovala. Takto se ale jedná pouze o průměrné dílko na několik málo minut. Jako velký zápor lze brát také vcelku značnou velikost instalačního souboru, což zejména modemisty značně zamrzí.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

77 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 37 čtenářů

Témata: Asteroid, Planetka

Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz