Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Alien Shooter - zabijte je všechny!

  12:00aktualizováno  6. října 10:52
Budova, v níž se kromě vás žádný další člověk nenachází, dvě vysoce účinné zbraně a obrovská kopa nepřátel, jež vám jdou po krku. Jednoduše akce od samotného počátku až do konce - to je Alien Shooter. Nevěříte? Přesvědčte se sami.
40

Alien Shooter

Platforma: Freeware
Výrobce: Thomas Schneider

Stáhnout

Alien ShooterKategorie 3D freeware FPS není rozhodně nikterak obsáhlá, jako je tomu v případě volně šiřitelných arkád. Objeví-li se někdy nějaký ten počin spadající do této kategorie, je s velkou pravděpodobností pro nedostatek invence nebo zábavnosti stejně rychle zapomenut, jako se objevil. Mezi komerčními hrami kraluje FPS, jak mi dá spousta z vás zajisté za pravdu, série DOOM, nicméně na freeware scéně žádné výraznější dílko nemáme. Usedne snad na pomyslný trůn této skupiny her Alien Shooter? Nebudu vás dlouho napínat a s určitostí mohu hned na počátku dnešní recenze prohlásit, že tomu tak rozhodně nebude.

Díky velice prostému názvu bude každému, kdo ovládá alespoň základy anglického jazyka, jasné, oč vlastně v této jednoduché hříčce poběží. Shodou okolností se vaše postava dostane na základnu, kde kromě několika desítek mimozemských Alien Shooterobyvatel nenajdete ani živáčka. Tito mimozemšťané však nejsou na dvakrát mírumilovní a jejich jediným posláním je co nejrychleji se vás zbavit. Jakýkoli náznak příběhu, úvodního intra či čehokoli podobného byste hledali jen vskutku marně. Po zvolení obtížnosti, která je zde hned ve třech odlišných možnostech, budete okamžitě vhozeni do párou zamlžené místnosti, kde se poprvé setkáte s jedincem mimozemského původu, kterého pochopitelně v co nejkratším čase zlikvidujete. Kdyby vás snad hra přestala bavit a i po zvolení nejvyšší obtížnosti pro vás byla příliš lehká, vyzkoušejte si možnost invert mouse, díky níž budou veškeré vaše pohyby provedené vaším myšátkem převedeny na obrazovku hry naprosto opačně (pohyb nahoru znamená pohyb zaměřovače dolů apod.)

Celá hra je rozdělena do několika misí. V každé z nich je vaším primárním a zároveň jediným úkolem likvidace předem určeného počtu alienů. Ti jsou rozmístěni v několika místnostech ( zpravidla jich v jednom ševelu najdete kolem tří), do nichž se budete postupně dostávat. Jak je vám jistě jasné, v každé správné akční hře musí být k dispozici pořádný arzenál zbraní, jinak byste proti přesile neměli ani v nejmenším šanci. V Alien Shooteru jsou k nalezení hned dva druhy zbraní – první je obyčejná pistole na osm nábojů a druhou poněkud účinnější kulomet, se zásobníkem podstatně větším. V různě skrytAlien Shooterých místech – za bednami či sudy s nebezpečným odpadem budete nalézat tolik potřebné náboje, nicméně většinou se bude jednat o zásobníky pistolky, neboť o náboje do kulometu je opravdová nouze, jak jistě sami na vlastní kůži pocítíte.

Grafiku, ač je vyvedena kompletně ve třech rozměrech, nelze označit za lépe než průměrnou. Její kouzlo si navíc ani v plné míře nevychutnáte a to díky přítomnosti všudypřítomného kouře, kterým jsou oblasti od vás vzdálenější neprodyšně uzavřeny a jejich obsah vám bude odkryt teprve ve chvíli, kdy dorazíte o něco blíže. Ono ani na grafice moc k posuzování není, neboť vedle modelů mimozemšťanů, jež jsou si podobné jako vejce vejci, a několika málo beden, sudů či dveří na nic dalšího nenarazíte. Hledáte-li tedy jednoduchou akční hru ve stylu Moorhuhn - tedy kde střílíte doslova po všem co se hýbe, můžete to s Alien Shooter zkusit, v opačném případě doporučuji spíše některou jinou z her v této kategorii.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 29 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz