Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Alien Team – mimozemská plošinová akce

  12:00aktualizováno  26. září 6:54
Mimozemšťan, který zachraňuje mimozemšťany před jinými mimozemštany. I tak by se dala popsat hlavní zápletka zábavné 3D plošinové akce Alien Team. Pomůžete uvězněným zelenkavým sympaťákům?
50

Alien Team

Platforma: Freeware
Výrobce: GamedevX

Stáhnout

Alien TeamNěkteré volně šířitelné hry mají, ač se to na první pohled třeba nezdá, pořádně střelený námět. Tak třeba takový Alien Team. Titul, v němž zelený mimozemšťan zachraňuje zelené mimozemšťany před šedivými, žlutými a černými mimozemšťany – a tahle slátanina je vydávána za dramatický příběh hodný kvalitní akční plošinovky. Na druhou stranu: kolik dobrých, vynikajících her zápletku vůbec nemá a přece s úspěchem drží lidi s vyvalenýma očima před monitory? Hloupý děj vůbec nemusí znamenat chybu a stejně lze glosovat i fakt, že Alien Team je propagačním nástrojem firmy Alienware. Naštěstí nejsou její produkty a propriety vpasovány nijak násilně, a tak nebýt velkého titulku v intru, dost možná by si leckdo ani nevšiml, že nejde o klasický amatérský projekt. Dost už ale vyjmenovávání věcí nepodstatných a neviditelných – teď už raději k tomu, co hratelnost Alien Team opravdu tvoří…

Alien TeamAčkoliv je na první pohled zřejmé, že je Alien Team trojrozměrným titulem, samotná hra se odvíjí pouze ve dvou rozměrech. Formát klasické plošinovky byl tak provedením jednotlivých prvků v podobě modelů jen oživen. Hlavním hrdinou je typicky zelený emzák s protáhlou hlavou a ováloidními končetinami, jehož ksichtík zdobí většinu produktů Alienware. Jeho pohyb se ovládá kurzorovými šipkami, dále lze skákat a Altem vypouštět z prstů slizkou zelenou střelu. Zpočátku se dění omezuje jen na pohyb zleva doprava a tu a tam dokonce i vertikálním směrem, přičemž na zelenouše nečekají větší nebezpečí než několik druhů nepřátel a prostinké pasti. To trvá poměrně dlouho, naštěstí později dojde k osvobození dalších členů týmu a herní systém obohatí přepínání mezi jednotlivými bojovníky. Ani tak ovšem není pocit z probíjení se za svobodou svou a kolegů z elitního mimozemského komanda zdaleka dokonalý. Hratelnost Alien Teamu má dvě zásadní problémy a bohužel se nedá říci, že by na její tváři zanechaly jen mírné vrásky.

Alien TeamJednak je to titul značně stereotypní. Snaží se sice představovat různé druhy nepřátel, jejich vraždění je ale stále stejně rutinní prací a pomalý rytmus střelby nenapomáhá ponoření do víru boje. Celková lenivost a šnekovitost pak nejvážněji pošramocuje povrch herní zábavy. Akce se vleče jako fronta na tramvajenky, když baba zavřela okno a řeší přetlak střevních plynů, navíc ani efektní vizuální provedení není dostatečně strhující, aby nedostatky v dynamičnosti zakrylo. Lokace, v nichž se zelení hrdinové pohybují, jsou stále stejně zaprášeně žlutošedé a slovo nuda přichází na mysl častěji, než by bylo záhodno. Jistý potenciál, který je skryt v herním systému s více hlavními postavami, bohužel přichází na řadu pozdě, až ve chvíli, kdy je většina normálních lidí již dávno znuděna a pomalu uvažuje o mazání. Hardwarové nároky nejsou přehnané, ale tím spíš je zvláštní, že autoři Alien Teamu zvolili tak špatné tempo. Tahle plošinovka sice vypadá dobře, chybí jí ale švih a je pravděpodobné, že spíše zklame než potěší.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Najdete na iDNES.cz