Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

AlieNs GardenFurys - zelenina útočí

  18:31aktualizováno  18:31
Zelenina v roli, v jaké ji neznáte. Zaútočte houbou, ovšem pozor aby se vám do cesty nepostavilo rajče nebo krompáč. V průběhu budete získávat nové karty a taktizovat během napínavých soubojů.
72

AlieNs GardenFurys

Platforma: Freeware
Výrobce: Michal "AlieN" Gajdoš

  • zajímavé ztvárnění zeleniny
  • motivace získávání nových karet
  • rychle se okouká

Stáhnout

AlieNs GardenFurys

AlieNs GardenFurysKonečně se v českém rybníčku objevila nějaká zajímavá tuzemská rybka a opět vznikla na Gamemaker scéně, což je v posledních měsících asi nejproduktivnější část českých vývojářů, která se ještě stále věnuje tvorbě her zdarma. Ačkoliv většina produktů je spíše podprůměrné kvality, AlieNs GardenFurys se docela povedl a proto vám ho předkládáme v recenzi.

Na prvním místě se hodí zmínit, že se jedná o hru karetní, ovšem nikoliv na styl Solitaire a podobných jednoduchých hříček. Autor se vydal vlastně druhou možnou cestou a udělal z toho karetní bojovou hru. Těch existuje i v nepočítačové podobě několik a zakládají na tom, že hráč má k dispozici nějaký výběr karet s různými vlastnosti a schopnostmi a ty staví naproti kartám protihráčovým. Tím si buduje obranu nebo naopak útočí a v závislosti na tom bere body. I když existují dalekoAlieNs GardenFurys strategičtější a komplexnější varianty, AlieNs GardenFurys sází na jednoduchost a pořád je dosti zábavná.

V podobných karetních hrách hraje svou roli vedle dobré strategie také prvek náhody, což zaznamenáte i v tomto případě. Bojovat budete trochu netradičně se zeleninou, která ale dostala tvrďáckou a nemilosrdnou vizáž a nějaké ty bojové schopnosti. Vše probíhá na tahy, přičemž v každém tahu vždy použijete jednu kartu. Karet máte do začátku hry něco okolo třiceti, ale vždy jen čtyři aktivní. Ty jsou otočeny informační stranou nahoru a vidíte tedy tři základní preference každého bojovníka – síla obrany útoku a možné získané body. Existují také speciální karty, které mají třeba jen danou útočnou sílu a nepřináší žádné body – toho se dá pochopitelně strategicky využít. Existují dvě sitAlieNs GardenFurysuace – buď útočíte, nebo bráníte, přičemž obě se neustále střídají. Pokud útočíte, dáváte pozor na útočnou hodnotu karty, kterou předkládáte, naopak u obrany hrají roli štíty. Útočník vždy vykládá jako první a obránce tedy vidí, do čeho jde. V obou případech se vyhraje, pokud útočník dorovná nebo převýší hodnotu obrany hodnotou útoku. To mu protivníkova karta padne na milost a připíše si na konto hodnotu na ní uvedenou. A takto to jde neustále dokola než jsou oba balíčky karet vyčerpané a vyhrává ten s vyšším množstvím bodů.

Grafika je docela zajímavá, obzvláště zpracování zeleniny se povedlo. Karet je také dostatek a existuje i motivační prvek spočívající v tom, že si odemykáte nové karty. Co se mi opravdu nelíbilo, to je neustálý zvuk při pokládání karet, který je při hře prostě na zbláznění. Vypnuté repráky to ale vyřeší. Taktéž si nedovedu představit hrát AlieNs GardenFurys třeba dvacetkrát, zas tolik nového toho bohužel nenabídne.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

72 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 34 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz