Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Alley Cat 2 - černá kočka opět v akci

  12:00aktualizováno  4. ledna 3:34
Pamatujete na stařičkou hru Alley Cat, jež se objevila jak na starých PC tak i na konzoli Amiga? Dnešní hra je pak její více-méně věrnou předělávkou, jež nepochybně vyvolá nejednu nostalgickou slzu na tváři pamětníka.
60

Alley Cat 2

Platforma: Freeware
Výrobce: The Thinker

Stáhnout

Alley Cat 2Alley Cat 2 je pro mě obrovskou srdeční záležitostí a ve chvíli, kdy jsem na hru narazila ve vodách internetu, vybavila jsem si celou řadu příjemných vzpomínek. První počítač, pekelně pomalý a přístupný jen o víkendech pro mě byl již v útlém dětství velkým magnetem. A shodou okolností Alley Cat patřilo k tomu jedinému použitelnému co se mi z herní oblasti válelo na opravdu malém disku a tak jsem se týden co týden oddávala dýchánkům s černou sympatickou kočkou.

Příjemné vzpomínky na hru, která v původní verzi spatřila světlo světa někdy kolem roku 1988, má nejspíše i autor tohoto remaku, jež měl být původně určen pro poslední ročník Retro RemakAlley Cat 2es. Termíny soutěží jsou ovšem neúprosné a tak je hra vydána alespoň po uzávěrce.

Na první pohled se toho moc nezměnilo, což je ale u přepracování zvykem. A tak se do postu hlavní hrdinky opět postaví i po tolika letech černá kočička, na níž čeká velké dobrodružství. Na první lokaci totiž vedle několika popelnic stojí velký dům, s celou řadou oken kde se nachází další a další herní místnosti k prohlížení. Cílem je pochopitelně sesbírat co nejvíce bodů a zapsat se tak do tabulky nejlepších hráčů, čehož lze docílit jedině sbíráním myší a dalších zvířátek, podle charakteru aktuální mísAlley Cat 2tnosti. A tak se třeba dostanete do pokoje, kde vás bude otravovat neúnavně uklízející koště. Místo úniku se ale doslova vybízí. Na stolu umístěné akvárko zde totiž nestojí jen tak zbůhdarma. Stačí správně odměřený skok a můžete se s kočičkou proplavat akvárkem a pochytat rybičky – ovšem pozor na elektrické úhoře.

Podobných scénářů se pak ve hře nachází celá řada, což vám zaručuje zábavu na dlouho dobu – než totiž vypátráte co je obsahem všech místností zabere trochu času. Celkově ale nelze autory pochválit za poněkud nepovedenou hratelnost. Pohyby kočky jsou příliš trhané a chaotické a tak se mi častokrát stávalo, že jsem zkrátka a dobře netušila, kde na obrazovce se hrdinka vůbec nachází, což by se rozhodně nemělo stávat. Znesnadňuje to totiž vaše pohyby po popelnicích, prádelních šňůrách ap. což se projeví v poměrně vysoce nasazené laťce obtížnosti, která může mnohé velice rychle odradit. Škoda, nebýt tohoto faktu, mohli jsme mít co dočinění s věrohodným remakem, takto je Alley Cat 2 pouze nezajímavou kopií a pokud by někdo zatoužil po opravdovém kočičím dobrodružství, stejně by raději sáhnul po originálu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz