Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Alpha Strike Retribution – likvidace ve velkém

  11:57aktualizováno  14. října 12:04
Poslouchejte pozorně, kapitáne! Dnešní úkol rozhodně nebude jednoduchý. Budete muset bez jakékoliv pomoci čelit obrovským hordám mimozemských nepřátel z vesmíru.Pochopitelně tomu bude odpovídat i vaše vybavení – příruční atomovka není od věci. Nějaké dotazy? Odchod, kapitáne!
70

Alpha Strike Retribution

Platforma: Freeware
Výrobce: Paranoid Software

Stáhnout

Alpha StrikeVesmírné top down shootery – na internetu jsou jich mraky a často se jeden od druhého téměř neliší. I přesto se ale občas z řad tohoto dnes již poněkud zatuchajícího žánru dá vylovit opravdový herní skvost. V případě Alpha strike retribution tomu tak skutečně je. Ptáte se proč? Především je to díky vynikající grafice, která se na poli freeware her nevidí zas až tak často. Celá hra doslova překypuje kolosálními efekty, které vás zde budou doprovázet téměř na každém kroku. Nepřátelé sami o sobě nevypadají nijak zvláštně, ale až se jich proti vám pohrne padesát najednou, určitě změníte názor. Likvidování tak vysokého počtu protivníků se samozřejmě neobejde bez patřičných výbuchů a tak se připravte na opravdová vesmírná jatka. Mnohdy není přes všechny ty exploze a světelné efekty takřka nic vidět, až mi to trochu připomnělo Jet’N’Guns. Pomyslnou třešničkou na dortu se pak stává výbuch atomové bomby, který smete vše živé z oblohy během pár okamžiků.

Alpha Strike Samotná hratelnost není oproti grafice nijak pozadu. Během hraní si vyzkoušíte hned několik typů zbraní, přičemž k těm pokročilejším se dostanete vždy až po upgradu těch slabších. Vetřelci, kteří proti vám budou rojit, rozhodně také nezůstanou u jedné podoby a napadne vás tak hned několik rozličných variant. Sem tam se objeví nějaký ten větší boss a nechybí dokonce ani možnost po některých padlých nepřátelích sebrat různé bonusy jako zdraví, vylepšení zbraní nebo další atomovku. Mimo jiné si lze nastavit i podobu a barvu vašeho kosmického plavidla. V menu si také můžete vybrat několik stupňů obtížnosti a vězte, že toto nastavení má dost výrazný vliv na hru. Zatímco při nejtěžší variantě sotva dokážete sestřelit nejmenší meteority a vaše odolnost je prakticky nulová, při nejnižší obtížnosti se dohrání hry stane otázkou slabé půlhodinky. Potěší i možnost hry ve dvou hráčích na jednom počítači.

Alpha Strike Teď se však pomalu dostávám k tomu slabšímu, co Alpha strike retribution nabízí. Pro našince je asi hlavním problémem němčina, ve které jsou všechny texty. Angličtina je přeci jen rozšířenější a i u nás jí rozumí víc lidí než němčině. Efektní bitvy jsou sice fajn, ale místy už je to opravdu příliš – někdy je hra dost nepřehledná a místy vás budou z toho všeho bolet oči. Typickým příkladem je třeba let jakýmsi kyberprostorem, kdy váš zrak dostane pořádně zabrat. Možná bych měl i vytknout nepříliš velkou originalitu. Ač se Sloha strike retribution tváří jakkoli, stále to je „jen“ klasická vesmírná střílečka s raketkou v hlaví roli. I přes to si vaši pozornost určitě zaslouží.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

33 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Meteorit

Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz